vytoky

Príspevok v téme: vytoky
lilush

mam problemy s vytokmi, uz to trva dost dlho, vlastne par rokov, od kedy som prvykrat dostala kramy..bola som s tym u gynekologicky, dala mi akesi lieky, nepomohlo, odstupom casu som bola u inej...proste stale mi cosi daju..nic nezaberie a ja to mam stale...vraj u niektoryx zien je to uplne prirodzene a neda sa toho zbavit, napr aj moja mama tym trpi od puberty...
ked som nachladnutejsia alebo cosi sa deje, tak sa to prejavi aj na zmene farby atak podobne..
aj doktorka mi tvrdila ze sa stym neda nic robit, ale ja tomu jednoduxo neverim...
je to neskutocne otravne, ked ste s xlapom a pred tym si stale musite dat sprxu, pre istotu...alebo stale mate taky pocit ze z vas daco tecie...
ma to prestava bavit a fakt netusim co s tym mam robit tak ak poznate nieco nato, pripadne nejaku dobru gynekologicku v blave, prosim dajte mi vediet...vdaka

ja :((

mam v poslednych dnoch taky priesvitny vytok..obcas dost silny.uz som bola asi pred pol rokom u gynek.kvoli vytoku.dal mi krem do posvy.ale ten nepomohol.a teraz sa tam bojim ist znovu,aby ma nevyhresil.ze som nepsrisla skor alebo nieco take..ja fakt neviem co mam robit.prosim poradte..

mimi846

lilush, chcem ti povedat ze aj ja to mam ale je to normalne. Je to samoocistovanie posvy z vnutra takze sa nemusis bat iba ak by ta to stipalo alebo tak

******

normalny posvovy vytok je biely, mliekovity a mikroskopom v nom vidno odlupane vystelkove bunky posvovych stien a doderleinove posvove bacili. cim je vytok hnisavejsi, tym viac rozlicnych bakterii a bielych krvininiek vidno pod drobnohladom. pritom moze byt ako normalny posvovy vylucok, iba je ho viacej, alebo meni svoj vzhlad, stava sa hustejsim, byva v tvaohovytych kusoch , niekedy je speneny alebo je ako smotana. byva sfarbeny do zlta i zelena, niekedy byva i krvavo sfarbeny. vytok, podobny vode, v ktorej umyvali maso, budi podozrenie na rakovinu maternice.

******

pricinou vytoku je najcastejsie zapal, a to zapal posvy,maternicoveho krcka, maternice alebo maternicovych priveskov, t.j.vajickovodov a vajecnikov. niekedy zavynuje vytok celkova slabost a malokrvnost, najma u dospievajucich dievcat. zeny si casto vsimnu vytok alebo jeho zvysenie v niektorej faze menstruacneho cyklu. najcastejsie sa vytok pred periodou, niekedy po periode. aj zdrave zeny niekedy pozoruju v polovici cyklu cisty, sklovity vytok, ktory trva den-dva a byva v case ovulacie.

******

výtok je dalsi príznak ochorenia rodidiel, no nesmieme ho pokladat, ako sa to často stava za samosratnu chorobu,ale vzdy len za priznak choroby, pricom moze ist o ochorenie celkove alebo miestne.
pri pravidelnom samoocistovani posvy zena vytok z rodidiel nepozoruje. ak sa vsak samoocistovanie z akejkolvek priciny pousi a vo zvysenej miere sa odlucuje posvovy vylucok, ktory potom vyteka z posvy, hovorime o vytoku(bielotoku, fluore).

hm

nevim preco nejde ten link ale tam si dajte len vyhladat laktobacily a najde vam dost velku ponuku co sa tyka takychto doplnmkov.