znizena funkcia stitnej zlazy

Príspevok v téme: znizena funkcia stitnej zlazy
oja

Dobry den.Z vysetrenia z krvi mi doktorka oznamila ze mam asi problem so stitnou zlazou.Moje hondoty su FT4 13,22 a norma je 11,4 do 23,2,tak to je v poriadku ale TSH mi vyslo 5,793 a norma je 0,35 do 5,50. Tak vyzna sa v tom niekto? To TSH je zvysene,ale nechce sa mi hned utekat k endokrinologovi,ale ak budem musiet tak pojdem. Tak dik za rady

evellina

ahojte...no konecne som nasla temu,ktora mi sedi ako usita...
Budem sa opakovat,pretoze uz som pisala do tem ohladom stitnej zlazy,ale tuto temu som nasla az teraz.
Takze pred tromi tyzdnami mi bolo pri preventivnej prehliadke zistene,ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy a zaroven mi bolo zistene,ze na oblickach mam cysty.Na pravej 3 male a na lavej jednu velku.Okrem toho mi strasne vypadavaju vlasy a neviem sa dopatrat ci vlasy vypadavaju aj pri znizenej stitnej zlaze,pretoze ked som si citala priznaky,tak vsade pisu,ze vypadavanie vlasov je pri zvysenej stitnej zlaze.Uzivam L-thyroxin 50 uz tri tyzdne,ale nepocitujem ziadne zlepsenie a uz vobec nie ohladom padania vlasov.
Na radu RNG zacinam uzivat enzymi a jodovu tinkturu,ktoru si potieram na brucho.Teraz som sa docitala,ze Kelp by mohol byt tiez napomocny.Ma niekto s tym skusennosti??...dakujem

ja20

ja som malal TSH 5,3 a t4 18. bola som na usg, to bolo ok. nasledne u endokrinologicky a ta mi dala euthyrox 25ug na 3 mesiace a potom kontrolu s odbermi aj na protilatky alebo co lebo spominala nejaky minimalny mozno zapal, a napisala ze na vylucenie len mozneho AIT.

RNG

erno, kedy si posledne jedol susi, ked si taky expert na japonsku stravu!
Susi(a sashimi) su povacsine surove ryby balene v roznych morskych rastlinach, ako napr kombu a kelp a ine. Susenie za nizkych teplot rozhodne nie je ziadna extrakcia ani ziadny priemyselny proces.
A kelp neobsahuje ziadne hormony ani fytoestrogeny a protohormony.
Je to len morska zelenina s vysokym obsahom stopovych mineralov, ktore nenajdes v na poliach pestovanych rastlinach, lebo su za starocia odtial vyrabovane
intenzivnym polnohospodarstvom a nedodane naspat.
Neviem ,co za pilulky kelpu si jedol, ktore ti "udajne skodili", ale v USA nedovolia predavat ziadny potravinovy doplnok, ktory moze mat akekolvek skodlive ucinky na telo.
Mozno si bral nejaky zamoreny produkt,vyrobeny dakde na vychode alebo v Europe so zamorenych surovin .
Prave kelp je v tak mizerne malych tabletkach, ze ho mozem brat za hrst, aby son daco dostal do tela(tiez opatrenie nasej zlatej FDA, ktora sa snazi, aby sme sa "nahodou nepredavkovali jodom", lebo medicka komunita nechce akceptovat novsie udaje roznych lekarov z vyskumu a Japonsky priklad, ze viac jodu je nam uzitocne.
.....
Inac, kto sa o to seriozne zaujima, mozem mu poslat literaturu z viacerych svetovych zdrojov na vyskum jodu v potrave expertmi lekarmi v tomto odbore.

erno

tak za prve,japonci neuzivaju ziadny kelp a su na tom dobre ako pises...a keby ho zacali uzivat ako v amerike napr alebo hocikde inde,tak by si jak sa vravi hned zadelali na problem...prečo? no preto,lebo v 1 tabletke kelpu je vyextrahovane,alebo vysusene ak chceš velke množstvo hormonu a čaro stravy je v tom,že stale sa uživa iba malinke stopove množstvo ,ktore telo potrebuje a vie zuzitkovat...ja ked som to uzival 1x denne jednu tabletku,tak po tyzdni som sa citil tak zle,ze som to hned vyhodil...a nebolo mi to vôbec luto.

RNG

Erno, mas to nejak velmi pomylene.
Kelp je surova susena morska rastlina, ako to moze byt cesta do pekla?!?
V Japonskej kuchyni sa morske rastliny pouzivaju uz tisicrocia a japonci su jedni z najzdravsich narodov na svete.
Neporovnatelne zdravsi, nez vegetarianski indovia.
Morske rastliny su dnes pri zamorenej pode a vycerpanych poliach hnojenych umelymi hnojivami snad jediny plnohodnotny zdroj zivin!

erno

"co robim zle,jem pravidelne zeleninu a ovocie,papam vitaminy a uzivam aj probiotika"
oja,to robiš zle,že ješ (hoci aj len sem tam)varenu stravu...len mi nepovec,že ved každy je varenu stravu a nema napr tsh zvyšene...lebo každy ma niečo,to mi ver....a ten kelp je tiež cesta do pekla...ved nakoniec to uvidiš sama.Skus jesť isty čas IBA surovu stravu,iba ta ti môže naštartovať v tele uzdravovacie procesy,aby si pochopila rozdiel...neboj sa,tym môžeš iba ziskať,že budeš jesť gurmansku stravu,telo sa ti odvdači plnohodnotnym zdravim...a pametaj ,nikdy nie je neskoro začať.Ak si nevieš rady,že čo z čim,ako,atd,tak knihy na trhu stale su...poslušne čakaju v regaloch na rôzne osudy xixi...priroda vravi:
Kto nechce počuvať,musi to pocitiť...celkom vystižne nie?...

RNG

gumajz, nie je to az tak mimo temy.
Nedostatok enzymov v tele vedie k roznym problemom a jod je enzymotvorny prvok a je to zviazane aj s hrvolom(stitna zlaza), cystami, hrckami, tumormi myommi

gumajz

dnes bol moj mazel na vysetreni kolonoskopiou,nasli mu 2 polypy,jeden maly, druhy velky a hned ich odstranili,teraz cakame na histologicky nalez, som z toho trochu deprimovana.RNG prosim ta co uzivat aby sa mu polypy nerobili znova,lekar povedal ze ma nato predispoziciu