Užívanie vitamínov, mineralov a stopových prvky

Príspevok v téme: Užívanie vitamínov, mineralov a stopových prvky
959

Aky máte názor na užívanie doplnkov stravy? Myslím tým, že aj keď človeku prakticky nič nie je, ale chcel by ich preventívne brať, aby predchádzal chorobám. Napriklad v období zimy sa odporúča brať vit. C, zinok, selen, v lete beta-karotén... Ono je to tak, že človek vlastne nevie, či tie-ktoré vitam, alebo miner. potrebuje / nakoľko v krvi sa najma vit. nezistia/ a preto je diskutabilné, či mu ich vobec treba - čo ak ich má v tele dosť a zbytočným užívaním sa predávkuje? Ale na strane druhej, ak ich neberie vopred, može sa mu najma v zimných mesiacoch oslabiť imunita a ochorie. Tak čo na to poviete? Brať alebo nie ? A ak ano, tak ktoré vobec?

fidorka 2

Damien, to myslíš vážne, že 1000 mg C vitamínu každé 2 hodiny? nechce sa mi to veriť, radšej poraď, aká by mala byť normálna denná dávka vit.C

Ivka 1

Odporúčam užívanie vitamínových zmesy s prídavkom minerálnych a stopových prvkov vo vyváženom pomere a lekárom odporúčanom dávkovaní.Takto sa určite nič nepokazí.

damian

Len tie VYSKUMY sa dostavaju na verejnost, ktore slubuju miliardove PROFITY. Napriklad, v britskej a USA akademickej literature su stovky clankov o nebezpecnosti kravskeho mlieka a o tom, ake tazke ochorenia sposobuje populacii, ze je zdrojom kravskych hormonov, pliesni, hnisu a podobne. Ukazte mi niekto, ze kde sa o tom pise na verejnosti??? Nepise sa, lebo by to celkom iste znamenalo krach mliekarenstva.

damian

Radikal, nove tzv vyskumy su vyskumy farmaceutickych korporacii, ktore si stoj co stoj chrania svoje miliardove zisky, lebo ludia sa coraz viac priklanaju k prirodnej a doplnkovej liecbe. Ak sa nepamatas, tak napriklad Prof Linus Pauling dostal Nobelovu cenu za to, ze dokazal, ako je dolezite DOPLNAT vysoke davky vitaminu C do tela tak pri nadchach, ako aj pri rakovinach. Tak mi ukaz, ktora farmaceuticka spolocnost bola poctena Nobelom za to, ze neustale KVAKAJU, aby ludia neprijimali vitamin C??? Su to velmi spinave hry, o ktorych prave piseme. Pravda je taka, ze vacsina mojich blizkych, ktorych NABADAM k tomu, aby namiesto toxickych antibiotik jedli 1000 mg vitaminu C kazde 2 hodiny, sa raduje svojmu zdraviu aj tomu, ze konecne sa nemusia napchavat toxickou chemiou.

959

Veď práve. v dnešnej dobe počuvam plno informácii o doplnkoch, ale su často protichodné. Na jednej strane sa hovorí o ich doplňaní, na druhej o zbytočnosti, najma tých syntetických. Ja som už z toho uplne zmagorená. Tak naozaj človek nevie, či ich brať, alebo nie. Ja síce konzumujem dostatočné množstvo ovocia a zeleniny, ale aj tak neviem, či mi to pre organizmus stačí, najma v zime. V lete sa tým netrápim.To beriem iba beta-karoten, ale aj naň su rozne študie o ich negatívnom vplyve na ľudské telo.

radikal

ale,,agina,,davkovanie na vitaminoch je zastarale nove vyskumi ukazuju mnohokrat zbytocne prehnane davkovanie napr c vitaminu ako prevenciu!na chripku CO JE HOLY NEZMYSEL.Doplnky SU PRE TO DOPLNKY LEBO SU LEN DOPLNKY a nie ziadna terapia..a vlastane zit sa bez doplnkov da,,lebo doplnky su obsiahnute aj v nedoplnkoch.Ale kto chce nech si je a plati doplnkov kolko len chce,,nepomoze a neuskodi.

agina

Na vitaminoch mas vzdy denne davkovanie, takze sa urcite neprevitaminujes.Podla mna je najlepsie prijimat vitaminy vo forme ovocia a zeleniny.Samozrejme v zime je to ine, kedze sa k nam ovocie a zelenina dovazaju a neobsahuju az tak vela vyzivnych latok/pestovane na pesticidoch a striekane kadejakymi chemikaliami/tak je na mieste, ze si das nejaky ten doplnok vyzivy.