AFTA

m janík

vonkajšie lieky vám na afty moc nepomôžu,to je vnútorná záležitosť:afty na perách sú slezinového pôvodu,na jazyku srdcového.V reči akupunktúry-slezina je slabá, srce silné(prehrité).Dobrý akupunkt. si s tým hravo poradí

danonka

aj ja mam afty pomerne casto, ale zda sa mi ze pomaha brat vitamin B - bekomplex, vtedy ich nemamm tak casto a rychlejsie sa mi hoja, ked jem vela citrusov...

nikinko

na afty bol volakedy specialny krem Kenalog - husta pasta,ktora prilnula k afte a max. za 2 dni bolo po nej. Vraj uz neexistuje?Inac Mundisal, kamistad atd, su len proti bolesti, mne pomoho propolis.

agina

Je na to taka fialova vodicka, bohuzial neviem, ako sa vola.Afty sa tvoria aj zo spinavych ruk, takze nepchat prsty do ust, neobhryzat nechty apd.

gabrielik

Ak sa vám tvoria často afty, je to pravdepodobne znížená imunita organizmu, rovnako ako napríklad opakujúci sa herpes.
Na afty je najlacnejšie najrýchlejšie a najúčinnejšie kúpiť si florsalmin. Je to liehová tinktúra šalvie. Ak máte afty na miestach kam sa nedá vatovou tyčinkou dostať (ono sa dá dostať skoro všade, len je to nepríjemné)
Zožeňte si čersvé lístky šalvie a tie treba žuvať. Dcérke sme takto zachránili mandle, ktoré mala chronicky stále zahnisané a synovi zase ak sa mu sem tak objavia nejaké afty. Šalvia je dosť horká a nie každý to zvláda, tak ju žovala spolu s nejakou žuvačkou a dalo sa.

marylou

Ahojte, aj ja mavam afty a ich posledny utok na moju ustnu dutinu bol velmi neprijemny, vyse tyzdna som nemohla ani jest ani poriadne rozpravat.
Vyskusala som tu odporucany Corsodyl - co je v podstate ustna voda, lekarnicka mi odporucila afty PORIADNE vytriet vatovou tycinkou namocenou v Corsodyle - az do krvava- hlavne z nich zotriet ten biely povlak a potom si usta este poriadne povyplachovat. Myslela som, ze to musi poriadne boliet, ale nie je to take hrozne, velmi mi to pomohlo a po dvoch dnoch su afty takmer zahojene. Nasadila som navyse dlhodobo multivitamin a treba sa aj poriadne vyspat. Good luck!

Ivka 1

Na afty pomáha vystriekať ústnu dutinu
a môžeš aj hrdlo /bežné pri boľavom zapálenom hrdle/ sprejom prvej pomoci.

alecia:)

ako tak čítam, veĺa ľudí má/malo aftu v ústach....ale čo mám robiť ak ju mám v hrdle? nedá sa to ani ničím natierať, bo to je dosť hlboko...

peto_

Ja mam afty cely zivot. Cim dalej su vasie a viac. U mna sa dokonca adaptuju na pripravky a tak kazdy pripravok ucinkuje iba na jedno vyliecenie aft. Dalsi krat uz neucinkuje alebo to este zhorsuje(pri pripravkoch ktore umrtvuju). Tiez som sa o tom rozpraval s viacerimy lekarmi ale ziaden nevedel pomoct. Teraz mam uz 2 a po mesiaca v kuse a pred tym tiez dlho. Dufam ze skor ci neskor odburam stres, posilnim imunitu a najdem konecne co bude ucinkovat na rychle hojenie uz vzniknutych aft, dlhodobo. Vela zdaru vsetkym.