AFTA

emma142

neda mi nezaregovat ako si oznacila doktorov s uvodzovkami. "doktori". to snad nemyslis vazne. nie je chyba doktorov,ze ti stanovit diagnozu alebo predpisat vhodny liek a to z toho dovodu,ze sa nevie,preco afty vznikaju. najpravdepodobnejsim predpokladom je to,ze je to dosledok alebo prejav oslabenej imunity. a taktiez ak lekar predpise lieky niekomu zabrat mozu,inemu nie. chyba je v tom,ze stale nevieme,co afty sposobuje a mozno sa tak rychlo ani nedozvieme.
ja mam s nimi tiez problemy a neobvinujem doktorov,mozno preto,lebo mam k tejto profesii blizko,ale aj preto,lebo viem,ze jednoznacna pricina nie je. odporucam zmenit celkovo svoj zivotny styl-sport-aspon 30 minut pohybu denne,idealne takeho,ze sa spotite,zdrava strava bez zbytocnych sladkosti,tukov a vyprazanych jedal a najma ! vela ovocia a zeleniny. po case by sa celkovo stav mal upravit. mne osobne to zabera,pretoze som mavala pomerne vela aft,bolestive na mandliach a dokonca takmer na perach,ale odkedy som sa pokusila o zmenu zivotneho stylu,tak sa mi afty robia skutocne len prilezitostne. a navyse zdravy zivotny styl je nielen ochrana pred aftami,ale aj pred inymi zavaznejsimi civilizacnymi ochoreniami.

kaka

aj ja maam, taky velky ako predny zub a jeden maly.. A to mam od zubarky! Trhala mi zub a pritlacala mi peru k zubom az sa to napuchlo a teraz mam tu aftu.. takze jak keby vznikla poranenim.
Budem si to vyplachovat svedskymi bylinkami, tinkturi nepomahaju...

danka2901

ahojte. vyhodila sa mi afta za uplne hornym zubom vzadu, tak som si to natierala s tou fialovou vodičkou ,,gencianova vodicka" je možne aby ma z tej afty bolela cela sánka a ucho??? alebo je to niečo ine?? dakujem velmi pekne za odpoved!!

verraa

aj ja mam afty a dokonca aj prave teraz jednu. Afty vznikaju pri oslabenej imunite. su sprevadzane priznakmi chripky. mne väčšinou pomaha b-komplex ale moc tomu neverim. niekedy mi zmiznu same od seba.

satipe

ja som mavala tiez afty z nicoho nic..ale bol mi odporuceny uzivat alicin-vytazok z cesnaka v tabletach,alebo komu nevadi tak cesnak(cesnak zabija vsetky kvasinky a tiez aj virusy,afty su z premnozenych kvasiniek v tele)..plus b-komplex..zacala som to preventivne uzivat vecer pred spanim..a uz pol roka ziadna afta..tak skuste..

12345

hmm no mne sa afty obia kazdy mesiac este ze dobre ze sa mi ich nerobi viac ako jedna nedawam si nato nic musim si pretpiet tu bolest tyxden dva ale niekedy mi to smizne aj do 3 dni