Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

dd

noo, vidis, to je uplne v pohodke..mne v ktoromsi tyzdni aj povedali odhadovanu hmotnost, aku cca dcerka ma, ale uz si nepamatam v ktorom..ale viem, ze co mam jednu knizku, o matke a dietati, tak tam v prislusnom tyzdni bola pisana mensia priemerna hmotnost, ako mala dcerka, co mi povedali tu odhadovanu..takze som v podstate vedela, ze bude vacsia ako ja :D..

lenuliatko

ja som mala asi tiez tak ako tvoja dcerka a manzel neviem ani.ale je vysoky.ma meter90 a ja meter 68.prinom vzdy budem vyzerat taka mensia.ale on sa vzdy smial ze to nevadi :D to sa strati.ale apson vysku vyuzil na basket.ked som bola maldsia patrila som medzi vyssie baby a tiez som hrala basketbal.
mala ma vraj 2 kila zatial.ja sa ciitm naviacej

dd

neboj, bude dost velka, teraz este priberie do porodu, 5kg mozno mat nebude :) ale myslim, ze min.tie 3isto.. :) ja som bola malinkata, ked som sa narodila, mala som 2,6kg a tusim 47cm..manzel ani neviem kolko(isto viac), ale je jasne, ze dcerka je po nom..lebo ked sa narodila, tak mala 3280g a50cm..a to sa potom smial aj doktor, ked videl ako rastie, ze take dieta porodit a vychovat pre taku malinku maminu ako som ja, musi byt riadny zaberak :D a veru ze je, teraz, ked uz ma hadam aj 12kg, tak ju uz pomaly nevladzem uniest..na chvilku este ano, ale jak na dlhsie, tak koniec :D.esteze nie je leniva a cupita v pohode sama.. :)

lenuliatko

cau dd.ale dneska je take hnusne pocasie ze fuj.som vysla vonku a skoro som zamrzla a kebyze niesom tehotna asi am aj odfukne.a chcela som ze pobehnem ku auto..:D no to by som asi vela chcela :D niekedy sa zabudnem ze mala v bursku uz nieje taka malinka...ja mam pocit ze bude mat aspon 5 kil ked sa narodi.teraz ma velmi malo.az sa bojim ci bude dost velak ale brusko mam ako keby som dvojcata cakala:D

dd

ahojte kocky!
elle, o tie testy si poziadaj jednoznacne, pokial nevies svoj rh faktor a manzel ma nahodou rh +..ja som vedela, ze mam rh -, a manzel rh +, tak som to hned vybalila na doktorku pri prvej prehliadke,este jak mi potvrdila, ze som tehotna v nejakom 8tt.samozrejme ze som vedela, ze mi budu sledovat protilatky..tusim prve odbery mi robili este v 11.tt, kvoli tym protilatkam..a a ako som sa docitala teraz na nete, tak skrining sa robi medzi 16.a20.tt a ultrazvuk v druhom trimestri sa robi medzi 18.a20.tt..takze to mate este ako-tak cas..

lenuliatko

niekedy v 4.mesiaci mi doktorka povedala ze mam nizko polozenu placentu..ale vraj je to uz okey.tak som bola na tizikovom.ale bola som tam aj kvoli bolestiam a raz som znasala tazsie veci o ktore a poprosila moja "uzasna" svokra a proste mi prislo zle.stale mi vsak doktorka vravi ze sa mam setrit ako na rizikovom.

elle

No uz som dovarila, len cakam na manzela.. Piekla som rybu so zemiacikmi a k tomu zeleninovu polievku :-) Ja inak nevarim bezne, len dnes som nebola v robote, tak sa patri :-D
Leni a teba doktor preco odporucil na rizikove ak ti to nevadi? Mala si nejake problemy? A v kolkatom mesiaci?

lenuliatko

:D no ja uz nevyzeram ako viacej najedena.prsty si uz nevidim.a minule ked som si na firemnu party obula vyssie topanky lebo som chcela byt kocka a nechcela som si k vecernym satam obut slapky :D co by bolo dost smiesne.tak som mala take opuchnute nohy ze amen.ale uz je dobre.mala kope jedna radost.reaguje hlavne na teplu vodu v sprche hudbu a na manzelov hlas :D

elle

Prepac, varim veceru, tak beham hore-dolu.. Ja som sa vydavala pred dvoma tyzdnami-zhruba, s priatelom sme uz 8 rokov spolu a zijeme 5 rokov v jednej domacnosti, takze to dietatko je pre nas bozim darom :-) Podarilo sa hned na prvy krat :-) Ja si vazne neviem predstavit ze budem mat take brusisko, ale sa tesim lebo ked sa viac najem tak trosku vykukne, tak kazdemu ukazujem :-)