Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenulik

musiatko:my sme natom boli podobne snazili sme sa velmi o babo a cakali sme kazdy mesiac na menzes...zakazdym milovanim som len zvdvihla nohy hore a drzala neviem ako dlho aby to vomne ostalo :D bola to sranda..manzel sa zomna uz smial ze tu cvicim gymnastiku.aj na dovolenke sme to skusali ale tiez sa nepodarilo ale snazilis me si ju uzit a nie sa zamerievat nato a proste prislo to uz ked sme to tak nebrali vazne vsetko.uz pomaly vyzeram ako balonik aj ma tak manzel vola..ale tak skusim preniest vsetku tu pozitivnu energiu na teba a snad pomoze :)drzim palceky velmi velmi a daj vediet ci sa podarilo

musiatko

Ajojte lenulik.Tak to blahozelaaaam ja som cerstva novomanzelka ale s manzelom sa snazime o babo asi 4 mesiace a stale nic.Nie sme casto spolu ja robim v Martine a on v Puchove a v Ziline...takze casu na"urobenie babätka"je malo:((Kazdy hovori:ukludnite sa ,nemyslite na to a ono to pride samo...len ja tomu az tak neverim.Ne svadobnej ceste v Egypte sme sa mali super ale ani tam nam to nevyslo...Takze sa snaziiiiime o 100 6:)

lenulik

ahoj deniska...bola som presne v takej situacii ako ty.mam 19 rokov a moj manzel ma 21.vzdy sme chceli sa vziat a babo...aj sa tak stalo pred necelym rokom sme sa vzali ja som s amusela prestahovat do topolcian z vychodneho slovenska no a teraz cakame babo.som v 4 .mesiaci a poviem ti ze planovane babo je asi to najkrajsie.manzel este studuje na vyske a ja prvy rocnik ale zvladame to zatial.zatail mame dost penazi.ale este pockaj chvilku aspon aspon rok alebo 2 :)

majka987321

ahoj deniska :) no myslim, ze enmas sama take myslenie...som an tom podobne...pre mna je jednoducho ciel rodina, deticky a taaaak.... samozrejme,ze nechcem vbyt doma ss nimi cely zivot, chcem aj zamestnanie medzi materskymi a tak, ale proste ciel je pre mna hlavne rodina. ked sa ma dakto spyta, co chcem po strednej, preve mi vzdy napadne, vlastna rodinka, a az potom uvazujem, ze vyska a taaak... mam vsak starsieho priatela, a ked budem koncit strednu,tak on vysku, preto som povedala, aspon maturitu a az potom uvazovat o detoch, rada by som aj vysku zvladla, ale urcite jej nedam prednost pred detmi... pretoze poznam pripady, ktore zvladli aj s detmi vysku a dalo sa to...a zabezpecenie? nikdy nebudes poriadne zabezpecena...a zase? musime mat vzdy vsetko? da sa zit aj jednoducho a postupne si budovat nejaku vacsiu karieru...a da sa to aj s detmi...poznam takych ludi...ked sa chce, da sa vsetko :-) drzim palce pri rozhodovani :)

dadaa

no predstav si, ze privedies dieta , ...zarabasM mas vlastny byt? vzdelanie, aby si sa po materskej uplatnila? a ak sa nahodou zamestnas budes zit od vyplaty k vyplate a vycitat si ze nemozes dat malemu vsetko co chce? radsej studuj, na dieta cas...a ver mi, ze je to zodpovednejsie aj voci malemu priviest ho do sveta , kde ma o vsetko postarane a matka uz sama nie je dieta

jankaaa

no tak ja ti poviem tak, zalezi na tebe, pokial mas fakt prioritu rodinu, tak je to vsetko ok, ale pockaj este take tri roky, min.:-))) a je vela matiek, ktorym deticky dodavaju zmysel zivota a preto si aj popri nich vedia dokoncit skolu a dokonca najst aj fajn pracu, proste im to dava silu, tak ako mne:-)

kiki

ja som tiež túžila po dieťatku dosť skoro. Síce to nebolo plánované, no otehotnela som v 17. rokoch. Po troch rokoch som mala druhé dieťa. Keby som sa mohla rozhodnúť znova, asi by som radšej počkala. Keď som si potom hladala prácu, bol to veľký problém. Bez praxe, dve malé deti. Nikde ma nechceli. Kamošky si užívali život a ja som sa už musela starať o rodinu. Dosť ma to vyčerpávalo, mala som pocit, že aj na tie neprespané noci som ešte nebola pripravená. Keď som bola mladá, mama mi hovorievala: najprv si najdeš robotu, zarobíš korunky, až potom svadba, rodina... Ja som ju neposlúchla. No určite mala pravdu.

felisa20

Ja som tiez casto premyslala nad babom ked som bola mladsia ale po case som si tiez uvedomila ze to nieje len take jednoduche najprv treba skolu poriadne zamestnanie priatela ktory ta naozaj bude mat rad a proste nie je to jednoduche ked mas len tolko rokov ved vlastne mozno neviem nepoznam ta aj ked priatela mozno mas ale isto je treba toho viac nez len mat priatela. Ozaj radsej si uzivaj zivot kym si mlada na babo mas este cas

filis

Prepac, ale prachy nemas - to chces, aby sa rodicia starali nielen o teba, ale aj dieta? To by sa mama potesila...Priatela mas? Aj mne sa male deti zdaju byt zlate, ale nie ked sa o nich musim starat 24 hodin denne...

sedmikraska012

neblazni, na dieta mas cas, uzivaj si mladost, olutovala by si to. Dieta nie je steniatko, je to na cely zivot, je to obrovska zodpovednost, co mu mozes ponuknut? Sama si este dieta, aj ked to tak neberies, Prides o bezstarostne roky. Ak by si uz bola tehotna, tak ti povies, nechaj si to, nie je to tragedia, ale ked nemusis tak naco si komplikovat zivot. Radsej sa uc, pracuj, cestuj, zbieraj skusenosti, aby mu mohla dat co najviac.