Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

eng

Pre Adulienku:

už som to v tomto vlákne písal, pekne spracovaný dokument s tabuľkami sacharidových jednotiek si môžeš stiahnuť v .pdf dokumente z adresy: www.medtronic-diabetes.sk

Pozor však, tabuľky sú iba orientačné a napr. pri ovocí sa skutočný obsah sacharidov môže odlišovať... Aj v tebou spomínanom banáne je iné množstvo sacharidov keď ho kúpiš niekde v hypermarkete ešte skoro zelený a iný keď ho zješ za pár dní keď bol uložený v teple.

miškova mama

Pre Adulienu
My zeleninu nepočítame do sacharidových jednotiek /okrem mrkvy, hrachu, kukurice a cvikly/
Ovocie : máme na to tabuľky, napr. 90 gr jablka je 1 SJ, banán 1 až 1,5 SJ podľa veľkosti a hlavne zrelosti,.......
Tiež sme boli upozornení, že prezreté banány, hrozno, melón sú dosť nevhodné.
Ak máte záujem, napíšte mi na mail a pošlem Vám tie tabuľky, ktoré sme dostali v ĽUbochni od dietnej sestry, alebo je ešte možnosť zakúpenia knihy, ktorej názov nebudem reklamovať verejne, len mailom. Tam je veľa tabuliek na výpočet SJ.
Pekný deň.

Aduliena

Ahojte, mohol by mi niekto prosím napísať zoznam druhov ovocia a zeleniny, ktoré sa môžu jesť pri cukrovke? Na nete som to pozerala, ale mám v tom chaos, lebo niekde píšu, že sa napríklad banány môžu a niekde zasa, že nemôžu. Dík.

DiabetikIvo

To miare:

Na webe Ministerstva zdravotnictva nie je nic co by vypisovalo upozornenia o moznom poskodeni pocitaca.

Hlasovat na Portali pravnych predpisov dnes, resp.vcera t.j. 4.10.2009 ohladom pomocok pre diabetikov, resp. liekov pre diabetikov.

Posledne pripomienkove konanie skoncilo dna 5. augusta 2009.

Dalsie pripomienkove konanie k navrhu kategorizacie zdravotnickych pomocok bude niekedy koncom oktobra, resp. zaciatkom novembra.

Este co sa tyka toho upozornenia na Portali pravnych predpisov, pokial nepotvrdite ze chcete prejst na tuto stranku tak sa na nu nedostanete. To upozornenie vypisuje Vas internetovy prehliadac pretoze webovska adresa zacina "https" - co je jednoducho povedane iba pripojenie sa na zabespecenu stranku pomocou sifrovaneho protokolu a Vas prehliadac este nema v sebe bezpecnostny certifikat z tejto stranky a preto Vas na to upozornuje. Je to z toho dovodu, ze vyrobca (dokonca ani taky velky, ako je samotny Microsoft ktory vytvoril Internet Explorer) nemoze vediet o vsetkych strankach, na ktore sa pristupuje cez "https" ci su doveryhodne alebo nie...

A tak to jednoducho nechava na zvazeni samotneho pouzivatela...

Takze je na Vas ci budete doverovat Portalu pravnych predpisov, alebo nie... :-)

miare

Chcela som sa zapojiť do hlasovania ,ale nie som veľmi zbehlá v práci s počítačom a tak sa mi vôbec nepodarilo dostať sa k Portálu. Ešte mi veľmi vadí, že ak sa chcem dostať k nejakým informáciam, napr,z Ministerstva zdravotníctva, zjaví sa mi upozornenie, že by to bolo riziko pre počítač, ak by som pokračovala.Tak to vždy radšej zruším a žiadne informá-cie nezískam, pretože neviem, čo by sa stalo.Bolo by dobré, keby spôsob hlasovania bol vysvetlený "polopatisticky".

ten čo chápe

Prepáčte, nechcel som robiť reklamu. Len si proste zadajte do googlu: "chladnička na inzulín", alebo "farmaceutická chladnička".
Výsledky si prezrite samy.

ten čo chápe

Inzulín potrebuje 2-8 stupnov, ale len pri DLHODOBOM skladovaní.
My už dávno nemáme ten svoj medzi vajíčkami v chladničke ;o)
Pre všetkých, čo nevedia kam a ako uskladniť svoj inzulín alebo potrebujú vec na uskladnenie inzulínu nájdite si f. Orik a zavolajte im. Sú ochotný a radi pomôžu. Majú dokonca aj web.