Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

Majjra

Ako čítam tak vidím, že tie vitamíny sú aj pre zdravých ľudí. Aké je teda odporúčané dávkovanie a ako dlho sa môžu užívať? Minulý rok som bývala často chorá a preto by som tento rok nejaké vitamíny chcela užívať, aby to nebolo tak isto. Nemôžem si to dovoliť tento rok :/ Za odpoveď vopred ďakujem :)

Oto96

Kolaria

Musim ta hned zo zaciatku pochvalit, ze si fajn fotku spravila;-) No chcem za to aj pomoc a radu od teba! Vsimam, ze su to vitaminy pre diabetikov. Nepoznas este nejake, ktore mozu aj bezny ludia?

Vdaka

lubicka0

@anlabela hm, to mas pravdu, ze to nie je vela. neviem preco som si myslela, ze budu stat viacej. cakala som sumu okolo tych 30€. normalne som ostala milo prekvapena a nemam slov..

anlabela

Lubicka podla mojho nazoru nie su vobec drahe, kedze 90tbl + mast stoji okolo 9,70€. A tych 90tbl ti vydrzi na tri mesiace.

kolaria

Ahojte cukrovkári :)
Vidím, že sa tu bavíte o tejto chorobe a niektorí potrebujete poradiť ohľadom výživových doplnkov. Ja už dlhšiu dobu užívam tieto (viď. fotografia). Dala som si záležať, aby som Vám ich pekne odofotila, tak si to vážte :) :D Sú to super vitamíny a taktiež super balenie, keďže nestojí veľa € a je k tomu aj darček - masť na nohy. Oplatí sa to a tie tabletky Vám vydržia tri mesiace :)

lubicka0

@anlabela dakujem ti, vyskusam sa na ne spytat. a oni kolko cca stoja? nie su nejako prilis drahe?
@lorQa a ty ake uzivas? som si vedoma, ze nejake si musim kupit len chcem zistit, ktore su najlepsie.

lorQa

Ľubka chápem o čo ti ide. A tiež som toho názoru, že by si mala aj vitamíny užívať. Ja som zdravá a vitamíny užívam aby môj organizmus bol stále fit a podporovaný:-) Anabela tu nejaké spomenula, čo keby si tie vyskúšala, hm?

anlabela

Lubicka vidis, to mas pravdu, to som si neuvedomila. Ale mozem ti poradit diabox, ktory obsahuje vitaminy pre diabetikov a tie su velmi dobre pre cukrovkarov ale aj pre zdravych ludi, kedze obsahuju veeelmi vela vitaminov, mineralov a neviem coho este vsetkeho. Vyskusaj sa na tie spytat.

lubicka0

@anlabela ano viem, ze ich je viacej ale nechcem sa ist pytat do lekarne, ked neviem, ktore su ucinne a dobre. v lekarni tiez pani lekarnicka ponukne hoc co len aby predala a take tabletky nepotrebujem. chcem kvalitu a hlavne ucinne vitaminy!
lorQa jasne, nejake tabletky davam do seba ale to su normalne na predpis, ktore mi diabetologicka predpisala. no teraz by som chcela, aby mi tu baby poradili nejake vitaminy, vdaka ktorym by som sa citila este lepsie. gisela nejake pozna ale este nenapisala ako sa volaju.