Chronický zápal močového mechúra

Príspevok v téme: Chronický zápal močového mechúra
spravarka

Dobrý deň. Mám dlhodobé problémy s močovým mechúrom. Akonáhle ma ovanie studený vzduch alebo moje nohy sa ocitnú čo i len na okamih v chlade, neznesiteľne ma začne páliť. Užívam len urologický čaj, po jeho vypití to ustúpi. Nevie mi niekto poradiť nejaký účinný prípravok, po ktorom by sa mi pálenie nevracalo tak často? Ďakujem.

aniwa

Ahoj Zuzi, ja som absolvovala vypalovanie močového mechúra. Môžem ti to iba odporučiť, ja som sa tiež 2 roky trápila z neustálymi zápalmi močového mechúra, naposledy som ho mala každé dva týždne a poviem ti tá bolesť bola už neznesiteľná. Na operácií ti lekár vlastne vypáli poškodenú sliznicu močového mechúra. Zákrok je v narkóze, nič nebudeš citíť na druhý deň pojdeš v pohode domov. Žiadna hrôza to nie je a naozaj sa ti uľaví a budeš sa čodovať, prečo ti to lekár neodporúčil už dávnejšie. Ak máš ešte najaké otázky alebo niečomu nerozumieš kľudne napíš, rada ti pomôzem. Ahoj

dorka

zuzka83 ja som o takom zakroku este nepocula.no ja si myslim ze ani vela antibiotik nepomaha ja viem ze traba verit lekarom ale lieky nemyslim ze vyriesia takyto dlhodoby problem.ja som chodila aj k nefrologicke ale ladviny som mala ok tak zvyknu byt tieto problemy aj vrodenou kratsou mocovou trubicou cize sa zdola dostane nejaka necistota.aj ked je zena cistotna.mi lekar radil napr.aj to ze za kazdym pohlavnym stykom treba ist na malu potrebu.ja som uz teraz ok co sa tyka mechura(dufam)no tera mi zistil nejake usadeniny v ladvinach.snazim sa vela vela pit!!

zuzka83

mam uz vyse 3 rokov zapal močového mechúra,nepomáha mi ani urologicky caj ani antibiotika.Najnovsie mi urologicka odporucila ist na operaciu kde mi maju cosi z mocovom mechúri vypalit.Absolvoval to už niekto?Je to vobec učinne?

spravarka

Dievcata dakujem za rady. Najskor som si kupila Urinal, uvidim, ci to pomoze, snazim sa mat nohy a brucho v teple. Ked sa stav nezmeni vyskusam ostatne rady, sestra mi poradila nejaky Urovagin a este vela petrzlenovej vnate jest :o)

pre Janíka: znamena prehriate srdce vlastne zvyseny krvny tlak? alebo som to zasa cele vobec nepochopila...a kde moze clovek ist na akupunkturu?

janík

spravarka-srdce je jangový orgán,ktorého úlohou je za normálneho stavu ohrievať organizmus.Ak jeho činnosť mierne stúpne nad normu,hovoríme,že je prehriaté,ak veľa stúpne ,hovoríme o srdečnom ohni.Keďže obidve funkcie sú chorobné,treba ho dostať do normy a to tak,že oheň "hasíme" a prehriatie chladíme.V akupunktúre máme na to pojem-dispergovanie

dorka

podla mna to kazdy inak znasa ja nemam alergiu ani neviem moc ake druhy su ale ta kocka naozaj vyzerala zle tak opatrne:)

dorka

tiez som mala problem s mocovym mechurom:(trvalo to asi 4 roky v navaloch asi 4-5 krat za rok krv:(najprv kusky a potom uplne huste sama krv.kym som sa dostala k urologovi tak moc cistucky tvorili sa mi male cystiscky na stene mechura.som uz ok tiez som brala urovaxom asi pol roka.rozhodne navstivyt urologa.ja som sa tiez zanedbala.ten propolis je dobry napad skusim ked budem mat moznost no kamoska si ho dala raz na celo:(krem)a to nevedela ze je alergicka jej napuchlo celo aj oci nos aj usta musela na pohotovost.mala30 ked zistila ze je alerg.tak odporucam opatrne s propolisom ked niekto nema skusenost

damaxy

Takže to bolo na mechúr.Ja si to vyrábam doma,ale dá sa aj kúpit.Každý včelár ti dá trochu propolisu.suroviny.Asi ako vlašský orech dám vyluhovat aspon do60percentného lihu pretrepem každý den a po dvoch týždnoch to je hotové toho alkoholu asi dva deci.Jednu lužičku do vlažnej vody asi deci a vypit aspon 15 minút pred jedlom.A tak ako som písala.A samozrejme nejaký čajík.Dobrý je z repíku,aj dobre chutí.Pozor na prechladnutie,žiadne studené hohy a skús dvojo ponožiek.To vymyslel môj manžela tvrdí,že aj ked sa noha spotí ta druhá ponožka zabezpečí aby noha nestudila.Ved za to nič nedáš a mám to vyskúšané,pomáha to.Takže vidím,že chceš všetko skúsit.Mne ešte lekár predpísal aj Uro vaxom no a ten propolis a volačo pomohlo,ja myslím,že tá príroda.