Ešte nemám menštruáciu

Príspevok v téme: Ešte nemám menštruáciu
ektra

Mám už štrnásť rokov a ešte som nedostala menštruáciu. Veľmi sa bojím, že ju už nedostanem a nikdy nebudem môcť mať deti. Myslím, že príčinou je, že som vegetariánka. Vôbec nejem mäso, ale myslím si, že bielkoviny si nahrádzam v iných potravinách ako napr. mlieko a mlične výrobky, strukoviny, sója...Veď aj ľudia kedysi dávno nejedli mäso tak často ako dnes. Iba na nejakej oslave alebo pod. príležitosti (rozprávala mi to moja babka). Mama vie, že som ešte menzes nedostala, ale nič si z toho nerobí. Vraví, že by som ho mala dostať každú chvílu. Prosím, úprimne mi povedzte, či mám ešte nejakú nádej dostať prvú menštruáciu. Veľmi pekne ďakujem.

Bely

Ahojte baby... Ja mám za mesiac 14 rokov a ešte stále nemám menštruáciu, všetky dievčatá v našej triede ju už majú a ja stále nič .... A stále mám ten výtok a neviem čo s tým ....

Anonym1234

Ahojte baby, takto pred nedávnom som mala 13 a stále nič... Viem ze to môže prísť skôr i neskôr ale ja sa fakt bojím ze ich nedostanem.. Som tak povediac zúfalá.. Spolužiačka i s ostatnými už to majú len ja jediná vyčnievam..Napr. Na telesnej všetky sedia a ja som ani raz za celý rok na tej lavičke není.. Učiteľka sa ma na to tiež pýtala ale... Neviem... Prosím pomoc!A ešte taka otázka, keď mávam na nohavičkách také biele co to je? Ďakujem

Matka4565

Ja som ju dostala v 15 rokoch a mam normapne deti. Mas cas, bud praveze rada, ze nemusis riesit vsetky tie neprijemne veci spojene s menstruaciou. Splechni to spoluziackam nazad, ze si aspon uzivas ten bezstarostny cas, kym to dostanes.

Kiki206

Dobrý deň .. Som zúfala mám 12 a menštruácia nikde .. Všetky baby v triede ju fostali v 5-6 . ročníku a ja stále nič .. Bojím sa že ju nikdy nedoatanem .. Vravela som to aj mame a ona len taká že to dostať nrmusím a že to je rôznymi vecami že ju nemám ale ja som v koncoch ..Neviem čo mám robiť spolužiačka ( BFF ) sa mi fo konca vysmievala že ona ju už má a že nebudem mať deti ..Ptoaím o nejakú radu a možno pozitívnu energiu .Ďakujem

Kiki206

Dobrý deň .. Som zúfala mám 12 a menštruácia nikde .. Všetky baby v triede ju fostali v 5-6 . ročníku a ja stále nič .. Bojím sa že ju nikdy nedoatanem .. Vravela som to aj mame a ona len taká že to dostať nrmusím a že to je rôznymi vecami že ju nemám ale ja som v koncoch ..Neviem čo mám robiť spolužiačka ( BFF ) sa mi fo konca vysmievala že ona ju už má a že nebudem mať deti ..Ptoaím o nejakú radu a možno pozitívnu energiu .Ďakujem

Dadaaaa

Dobrý deň,
Mám o pár dní 16 rokov a ešte som nedostala prvú menštruáciu. Veľmi sa bojím. Poraďte mi prosím.
Ďakujem

Viki_976

Baby nestresujte ani nič.Kazdej to príde inak ja som dostala prvé krámy v 12 a bola som z toho cela nadšená.No je to popritom len otravne.Vacsinou keď dostane taký hnedý výtok tak by ste mali dostať do 6 mesiacov menštruáciu

SOS

Prosím o pomoc. Mam 13 rokov a ešte nemam menštruáciu. Pravdepodobne už niesom panna keďze som si bo pohlavneho organu ako 12 rocna strkala tampón. Môže mat na menstruaciu vpliv aj toto?

Lula12

Baby tie ktore vam mešká menzes nic si s toho nerobte len maternica sa musí otvoriť a zvyknúť si je to úplne normálne niektoré dostanú späť menzes az po 5 mesiacoch