Ešte nemám menštruáciu

Príspevok v téme: Ešte nemám menštruáciu
ektra

Mám už štrnásť rokov a ešte som nedostala menštruáciu. Veľmi sa bojím, že ju už nedostanem a nikdy nebudem môcť mať deti. Myslím, že príčinou je, že som vegetariánka. Vôbec nejem mäso, ale myslím si, že bielkoviny si nahrádzam v iných potravinách ako napr. mlieko a mlične výrobky, strukoviny, sója...Veď aj ľudia kedysi dávno nejedli mäso tak často ako dnes. Iba na nejakej oslave alebo pod. príležitosti (rozprávala mi to moja babka). Mama vie, že som ešte menzes nedostala, ale nič si z toho nerobí. Vraví, že by som ho mala dostať každú chvílu. Prosím, úprimne mi povedzte, či mám ešte nejakú nádej dostať prvú menštruáciu. Veľmi pekne ďakujem.

mimis

ja mam 13 a moje spoluziacky o hlavu mensie us dostali neviem co mam cakat lebo ja este nemam a som dost vyvinutá . a moja teta povedal ze mam tazzeni organizmus lebo sportujem prosimpozadte dakujem :D

cica

pred vcerom by som este chapala vsetky,ktore by mi povedali,ze to chcu dostat a ze sa boja....vcera som to dostala:-) nic moc nebojte sa nase telo dostane menzes vtedy ked na to bude pripravene.nemoze len tak z nicoho nic-neboj ono to pride moze aj v 18 :)

lulu321

Nie je dovod, aby si to nedostala. Ja som dostala v 12tich, teraz mam 20 a az 8 rokov mam pravidelne kazdy mesiac brutalne bolesti. Bud rada, kym to nemas. Fakt neni sa coho bat, ze nedostanes, ved si normalne dievca a menzes je prirodzena vec. Este sa nestalo, ze by to niekto nedostal nikdy. Ja ti len zavidim, ze sa s tam nemusis este trapit. Niekedy to nie je prilis prijemne. Nic sa neboj! :)

kiana

No ja este tiez menam kramy a mola MLADSIA sestra to dostala asi pred mesiacom. ako si myslite že sa citim ja? už fakt neviem co si mam o tom mysliet!

lissa

no ja este tiez nemam a mam 13rokov...mne to nevadi..len u nas je 16bab a kazdy uz ma a len ja a moja spoluziacka nieee!!to mi prekaza...ze kazdy to ma len ja s nou nie!!!ale niesmie prave najlepsie vyvinute

ivette

Dominika333: Tebe nie je co radit.
Do 16 rokov by si mala naozaj navstivit gynekologa, ked nedostanes MNZ. Aj keby si mala MNZ, okolo 18. rokov ho musis navstivit. Ide o to, ze mozes mat nejaku chorobu, deformaciu, cokolvek a to Ti tu nikto na diskusnom fore nediagnostikuje. A ked na to nik nepride, nebude sa to lecit a to znamena, ze by si pokojne nemuslea mat nikdy deti, ci naopak mala choroby, ktore Ti budu cely zivot len neuveritelne strpcovat. Aj tak ho navstivis, nech budes robit cokolvek. Neviem inak, co z toho robis taku tragediu, ja som tam pola prvykrat v 12, ocitla som sa tam, ani som nevedela ako, ale bolo to nutne, potom ma operovali. Mam skveleho gynekologa. Oni nepozeraju na zenu ako na zenu, ale ako na material. A to doslova.
Ked mas problem s chlapmi, chod k zene. Verim, ze MNZ coskoro dostanes, ale nerob si z gynekologov "bubov" je to na tvoju skodu. Aj tak sa tomu nevyhnes.

dominika333

ahojte, ani ja este nemam mns a uz mam 15 rokov velmi sa bojim prosim poradte mi, ale gynekologa nenavstivim ani keby neviem co

ivette

S tym vegetarianstvom to moze skutocne suvisiet, ale nemusi. Moje spoluziacky dostavali prvy mns dokonca aj na strednej skole. Takze nestresuj, dockas sa. OZaj...cim vias stresujes, tym viac si to oddalujes. Budu dni, ked bude nadavat, ze sa Ti to este neodlozilo.