Ešte nemám menštruáciu

Príspevok v téme: Ešte nemám menštruáciu
ektra

Mám už štrnásť rokov a ešte som nedostala menštruáciu. Veľmi sa bojím, že ju už nedostanem a nikdy nebudem môcť mať deti. Myslím, že príčinou je, že som vegetariánka. Vôbec nejem mäso, ale myslím si, že bielkoviny si nahrádzam v iných potravinách ako napr. mlieko a mlične výrobky, strukoviny, sója...Veď aj ľudia kedysi dávno nejedli mäso tak často ako dnes. Iba na nejakej oslave alebo pod. príležitosti (rozprávala mi to moja babka). Mama vie, že som ešte menzes nedostala, ale nič si z toho nerobí. Vraví, že by som ho mala dostať každú chvílu. Prosím, úprimne mi povedzte, či mám ešte nejakú nádej dostať prvú menštruáciu. Veľmi pekne ďakujem.

Natalie

Joooj bud rada..ja som tiez vzdy chcela mat menzes..a teraz mi to ide totalne na nervy...nie kazdy ma to stastie dostat tak neskoro ja som ho mala nieco pred 12tkou

natkasik

Ahojte mam 11 a este som to nedostala ale nemam s tym niaky problem ved mam este cas ked som mala medzi 10-11 tak som sedela a zacalo ma strasne bolet brucho povedala som to ocovi a mame mama ma poslala na zachod a ja som isla mala som tam daco cervene ale neriesila som to je mi to cudne lebo doteraz nemam ziadne priznaky (ved mam este cas)

Sandokan

dievcata co maju anoreksiu nemavaju menzes ale nemusi bit tvoj pripad ale to ze si v puberte a podstate dieta a nejes maso uz neviem kolko rokou neny ale vobec neny dobre ked budes mat 20 a viac tak maso nemusis jest ale ako mlade dievca alebo dety aby nejedli maso tak to moze nenavratne poskodit organizmus

Kaja45

Caute.Mam 14 rokov v septembri uz 15 a menzes som mala v januari prvykrat a odvtedy uz nie.Co mam robit?Da sa to aj nejako vyvolat?

paganstorm

bud rada, že ju ešte nemáš, akurát oštara s ňou je (bolesti brucha, chrbtice, opucnute nohy, migrena a furt sa chodiť prebalovať) :-D
ešte maš času a času, nemáš sa čoho obávať, poznám babu, čo sa dočkala až v 17tke :-D

lienocka2

Nemáš sa čoho obávať, veľa báb síce dostane menzes okolo tej 13tky, ale to nič neznamená. Do takých 16tky je to OK, ak by si ho do 16tky nedostala, tak potom zájdi na gyndu.

julianka223

Niektora to dostane skor, ina neskor :-) Pokial si to uz dostala, tak mozes skusit pouzivat kalendar pre zeny na facebooku: apps.facebook.com :)