slabost, trpnutie

Príspevok v téme: slabost, trpnutie
peto BA

potreboval by som poradit.. Vratil som sa zo zahranicia s infekcnou chorobou, po ktorej uz nemam priznaky, len zarovno tej choroby sa vyskytol aj dalsi problem, tocila sa mi hlava, celkova slabost, hlad a zaroven nechut k jedlu, mravcanie a obcas trpnutie v koncatinach a obcas aj trpnutie hlavy, rychla unava a to som po navrate mal cas asi 3tyzdne na rekonvalescenciu a velmi sa to nezlepsilo. Teraz mam este skusku a nedokazem sa viac ako 2-3hodiny sustredit, co ma este viac ubija... Bol som na pocetnych vysetreniach ale vsetko mam vraj v poriadku, len teraz ma este caka EMG vysetrenie.Dakujem za rady...:-)

janka

ahojte,odporucam konzultaciu s dobrym psychiatrom.ja sa liecim na panicku poruchu a uzkost pol roka,viem,co je to,pretoze som to mala ja skor a zjavne som podcenila stresory,vratilo sa to.vsetko co tu opisujete je na 100% psychickeho povodu.ak chcete viac info,skuste www.porada.sk a kliknite na zdravie,tam su prispevky podobne vasim.
ja beriem seroxat,na zaciatku liecby ti moze byt zle,horsie...ale prejde to,telo si musi zvyknut na serotonin z tabletiek,kedze ho malo vylucuje nase telo.drzim palce,ak nieco tak sa ozvite

jaeny

na slabosť a trpnutie je dobré magneB6 alebo magnézium,ja ho beriem na tetániu 5krát denne,ruky mi trpli hlavne v noci,preto je dôležité brať ho i večer

kulia

Ahojte, prosim vas o radu. Už 4ty den beriem antidepresiva SEROXAT a FRONTIN, zda sa mi ze sa moj stav trocha zhorsil, co sa tyka Fronzinu ten mi celkom pomaha..no neviem co s tym nemam ziadne skusenosti s bratim antideprasiv, a zda sa mi ze mam trocha rozsirene zrenicky je to normalne??? prosim o radu

kristínkapod

ahoj, poradí mi niekto? Na rtg vyš. mi zistili intraspongióznu herniáciu disku a Schmorlov uzol? Je nutná operácia, dá sa s tým žiť aj bez operovania? A čo deti? Ďakujem.

neznamy

ahoj,
neurologicke vysetrenie mam uz za sebou a bol som aj na MR a nic mi tam nezistili.Neurolog mi urcil neuromuskularnu drazdivost. vsetko bolo negativne. krv mi tiez brali a robili mi podrobne test a tiez bola v poriadku. jediny problem bol ze som mal menej cervenych krviniek ako je norma. a este mi brali aj kostnu dren a ta tiez bola ok. takze mne to pripada ako uplne bezvychodiskova situacia v tomto momente. Mavam slabost v rukach a su velmi blede. Niekedy mi ta slabost prejde do celeho tela. nie je to nic prijemne ale predychavam a to doslova.

jaeny

prečo neskúsiš neurologiu?môže to byť tetánia,tj.zvýšená nervovosvalová dráždivosť spôsobená nedostatkom vápnika v krvi

neznamy

ahoj Bruce,
dakujem ze si sa ozval. pises tam o antidepresivach. no Rivotril som bral takmer mesiac a myslim, ze uz aj zacal zaberat a bral som aj xanax a ked som isiel k psychologicke na kontrolu tak mi tabletky zase zmenila. vobec ju totiz nezaujimalo ako som sa po nich citil. teraz beriem lexaurin a nic moc. takze rozmyslam ci radsej nezmenit psychologicku a pocut aj iny nazor.

bruce

Pre neznami z 16/03/2007 na tetaniu je dobry but rivotril alebo timonil treba liecit asi vraj 3 mesiace potom sa ponecha v minimalnej davke.po 3 mesiacoch je vhodne pridat antidepresiva ak neznasas SSRI(deprenon,deprex,seroxat,zoloft,fevarin,seropr am)
mne napriklad SSRI vyvolaly tetaniu som mal z nich serotoninovy syndrom a ten vyvolal neurogenu tetaniu.
tak jedine ti pomozu tricyklicke antidepresiva.Ahoj Bruce.

jaeny

ahoj NEZNAMY,skus sa spytať lekára na vyšetrenie štítnej žlazy,podobné príznaky som mala i ja potom som dostala tetanický záchvat