PREDLŽENA MATERSKA ?

senora

Ahoj Atka... 2500?? To ako vaaaazne? No parada.Popozeram to.No ano vsade vypisuju,davaju v tv ako stat plati za nich,lenze... najskor musis podat exekuciu a ked po 3 mesiacoch sa nic nedeje a exekutor rozhodne,ze to od neho nevymoze,tak az potom moze zacat socialka nieco robit.Potom ho oni vyzvy,cakaju ci sa ozve neozve zareaguje nezareaguje... vies kolko casu tam ubehne? To uz mam tiez za sebou.Dala som uz aj trestne,no pockaj... tentokrat mu nedarujem ani korunu!

Aťa

Senora čauko! Až sa Ti to bojim napísať...dávka v hmot. núdzi pre Teba a dve deti činí spolu...2500 Sk! Cez google si zadaj adr: epi.sk po otvorení klikni na "občianske minimum" je to tam vypísané a sú tam aj rôzne príspevky. Možno napíšem blbosť, lebo nie som si celkom istá...ale zdá sa mi, že ak Ti bývalý neplatí výživné, túto povinnosť preberá na seba štát a následne on od dotyčného vymáha nedoplatky. Ale ako píšem, nie som si istá. Tak sa maj a ahoj!

senora

Este som nejako moc nehladala,len tak orientacne.Uz aj deti pripravujem pomaly,ze asi skolske obedy,druzina,same doma.Neni su nadsene... ale ked tak si budu musiet zvyknut.Ani neviem,ake je teraz zivotne minimum,ak je to asi suma? Budem sa musiet na to popytat... keby aspon byvaly zacal platit,tak ako ma.Sice aj to je smiesna suma v dnesnej dobe,ale... ked neprsi,nech aspon kvapka

Aťa

Ahojky, Senora! Je to pravda, nárok na podporu nemáš, lebo to, čo si poberala je socialna dávka. A ak by si sa prihlasila na sociálku, dajú Ti len životné minimum..a to je smiešna suma. Ale ešte nestraš popredu, nádej zomiera posledná. Nezvažovala si opatrovatelskú službu? Možno by Ťa tam aj zamestnali ...záleží od toho, aké sú u Vás podmienky. Ale ja verím, že to dopadne dobre...ahoj.

senora

Ahoj Ata... ja som poziadala o to iste co som mala,cize prispevok za opatrovanie dcery.Ked mi neuznaju,tak pojdem skusit asi nejaku socialnu pomoc alebo neviem,co by som mala.Narok na podporu asi nemam.Skusim nieco,kym si nenajdem nejaku pracu.ktora by mi vyhovovala hlavne casovo.

Aťa

Ahoj Senora! Tak ste to zvládli. Napíš potom, keď Ti príde rozhodnutie. A ešte ma napadlo: O aký druh opatrovania dcérky si teraz požiadala? Maj sa krásne...čauko

senora

Takze mam za sebou posudkovu a nevyzera to moc ruzovo.Do mesiaca mi daju vediet.Ani ich nejako nezaujima nic,ale ze uz iddo druhej triedy,vie sa oblict vyzliect,ale ze sa jej kedykolvek moze nieco stat,to nikoho nezaujima.Takze som zvedava,komu ju potom zverim,kto sa o nu postara,ked ja budem muset byt v robote.Pockam na rozhodnutie a necham sa prekvapit :(

senora

Ata.... ja mam socialku pobehanu z kazdej strany.Moja mala nema narok na nic,raz som skusala aspon prispevok za byvanie,same papierovacky,prefocovanie,behanie od dveri k dveram a nakoniec,ze mi mozu prispievat mesacne 180 Sk! No smiesne fakt.Nemat rodicov,tak uz som asi pod mostom,lebo co dostanem ide skoro cele na byt.Byvaly samozrejme neplati,ale to uz tiez riesim.Z pondelka uz teraz obavy,ked neschvalia,tak neviem.Ja do roboty (po 9 rokoch som zvedava,kto ma zamestna s dvomi detmi,z toho ta jedna stale chora),deti do druziny,co sa aj zblaznia.No a strachovanie,ci su v poriadku a tak.No uvidime,dam potom vediet.Pa

Aťa

Senora ospravedlňujem sa ...pochopila som to tak, že idete na posúdenie prvý raz a chcela som Ti pomôcť. A pokial ide o kompenzácie...sú rôzne. Nárok na ne má občan, ktorý je svojim postihnutím znevýhodnený proti zdravému v jeho veku. Vôbec to nemusí byť pohybový problém. Napr. štát dáva príspevok na PC..Na tvojom mieste si prejdem soc. zákon, časť kompenzácie a zváž, či Tvoja dcérka by nepotrebovala niečo, na čo štát prispieva. Samozrejme je to podmienené jej diagnózou.Píšeš, že si s detičkami sama, určite to máš ťažké aj finančne, /viem koľko je príspevok za opatrovanie/. Možno by Vám nejaký finančný príspevok pomohol. A držím Vám palce..potom napíš, že ako ste dopadli.

senora

Ata... ja poberam prispevok za opatrovanie uz 2 roky a teraz idem znova na posudkovu,lebo mi to konci.ZTP preukaz mam uz davno vybaveny... mam ZTPS,cize ako sprievodca.Dcera neplati vobec autobus a ja mam polovicny listok.Plati to napr aj na plavarni,pri vstupe doZOO a tak.Kompenzacne prispevky nemam,to vacsinou davaju takym,ktori

nemozu chodit,maju problemy s nozickami alebo nejake ine vaznejsie postihnutie.