je to pravda o akné?

Príspevok v téme: je to pravda o akné?
lolilo

používal som tie čistiace veci na pleť ako clean a clear a tak mam mastnu plet teraz si umývam len rano a večer a mám omnoho krajšiu pleť a robí sa mi menej akné ako predtým...len velmi dlho sa mi hoja tie staré vyrážky podkožné alebo aj normalne cervene flaky po vyrážke mi tam dlho ostanu čo nato?..prosim poradte..

----------------------------
www.zdravie.sk
Stručný článok o www.zdravie.sk

cedric

Pentium a vecer si co davas na tvar ked sampon uz nedavas???ty si mal len take malicke vyrazky?lebo ja nie.ja mam aj male a aj velke take bozulky cervene v ktorych je ten hnis tak hlboko v kozi a je to cervene tak na to si davat ten olej?a ak hej tak ako casto?dakujem za rady skusim ich a mozno to zaberie a ked nie tak idem na roakutan asi lebo nic ine mi neostava.velmi vela prachov som dal uz za tvar a nezlepsilo sa to

pentium

dievca=))no nie som si isty ci by ti z neho nerastli chlpky na tvari,nepoznam vsetky latky ktore head and sholders obsahuje...snad sa skus spytat RNG-a,ale pravdepodobne by ti nemali z pouzivania has rast chlpky....chlpky zacnu rast len vtedy ked sa zacnu vytrhavat...alebo od hormonov...fakt nie som si isty na 100%.

alpa

Hydratacne kremy su velmi lahke, je to emulzia olej vo vode, tj. velmi male percento oleja a velke mnozstvo vody. Mastnejsi by si bol z vyzivneho kremu, ktory je naopak velmi mastny. Ludia si casto myslia ze aknoznu plet netreba hydratovat, pritom opak je pravdou, aj aknozna plet moze byt dehydrovana. Ja pouzivam mastnejsie kremy, lebo mam suchsiu plet. Skusal si na umyvanie tvare Lactacid s kyselinou mliecnou, alebo krem od Eucerin na problematicku plet, ktory tiez vyrovnava pH koze a tak zabranuje sireniu mikrobov.

pentium

vyrazky,akne sa tvoria aj na dehydrovanej pleti,ci uz mastnej alebo suchej...
pouzivam hydratacny krem od nivea baby(detsky,cca 85 Sk),a ten tea tree olej ti zarucene vytiahne ten zapal z vyrazok,ten ucinkuje na 100%,pretoze jeho antisepticky ucinok je 11-13 krat silnejsi ako ucinok fenolu.Na vyrazku natierat rano a vecer,inak mne ked sa urobi nejaky zapal(uz len zriedkakedy,nastatsie)tak tea tree oil ma ho zbavi tak do jedneho dna...
a maval som aj velke vyrazky a aj male...ja som mal tiez dost zlu tvar...

cedric

ALPA ahoj no ako to stym hydratovanim???mam mastnu pokozku tak treba pouzivat hydratacny krem?a ty aky pouzivas?ved to budem mat este mastnejsiu plet a budu sa mi tvorit viac akne ci nieje to tak???

cedric

Pentium a vecer si co davas na tvar ked sampon uz nedavas???ty si mal len take malicke vyrazky?lebo ja nie.ja mam aj male a aj velke take bozulky cervene v ktorych je ten hnis tak hlboko v kozi a je to cervene tak na to si davat ten olej?a ak hej tak ako casto?dakujem za rady skusim ich a mozno to zaberie a ked nie tak idem na roakutan asi lebo nic ine mi neostava.velmi vela prachov som dal uz za tvar a nezlepsilo sa to

:-)))

hmm head and shoulders na tvar??to by ma nenapadlo.ale moze to ucinkovat, obsahuje to zink pyrition ktory sa bezne popuziva na lupiny, ale ma antimykot.a antibakt.ucinky, tak to moze ucinkovat.len by ma zaujimalo ci by mi z toho nerastli chlpky na tvari.som dievca:-(