Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

veronika

Ahoj Via Ďakujem za tvoj príspevok.:-)Áno ja som tá ktorá trpí PP dva roky a začala som sa na ňu liečiť nedávno. Už mi je o trochu lepšie. Psychiatrička mi zmenila lieky - užívam 1 tabletku denne SEROXAT. Myslím, že mi pomáha. Záchvaty už nemám tak často a sú už menej intenzívne. Zatial ešte nepracujem, ale hľadám si prácu ktrorá by mi vyhovovala. Pracovala som ako predavačka v potravin. a psychicky ma to dosť ubíjalo.
Ešte raz ďakujem za povzbud.slová. Viem, že liečenie bude trvať dlhšie a budem sa snažiť vydržať. Aj tebe držím palce.:-)

via

este som zabudla veronika,ty si pisala niekde v inej teme,dufam ze si to ty,ze si tym trpela dva roky kym si sa zacala liecit.myslim ze je to dost dlha doba,takze je mozne ze u teba bude nutna dlhsia liecba,ale to zvladnes.cim hlbsie sa dostanes tym dlhsie ti trva kym sa z toho dostanes.takze bud vytrvala.

via

ahoj veronika,to ze som optimisticka je len vtedy ked sa citim lepsie,inak tiez dost trpievam,mne bolo cely tyzden uplne super,potom sa mi to zacalo vracat,paniky chvalabohu nie,ale uzkosti ano.najviac mi je zle ked som sama tak sa snazim vzy niekam ist,i ked na druhej strane by som najradsej lahla do postele.pred tyzdnom som bola na kontrole,zvysila mi davku lebo som brala len jednu tabletku rano,teraz beriem aj vecer.povedala ze rano jedna tabletka je velmi malo na uzkostnu poruchu.dalsi termin mam az o sest tyzdnov,takze asi nebudem na tom az tak zle.co sa tyka toho ze sa mi pohorsilo-vraj mozog nezabuda a väcsinou ked sa ti polepsi,tak sa ti potom moze aj pohorsit to je normalne.ma to skoro kazdy tak.mne ked je horsie uplne saliem a vsetkeho sa bojim.no proste uzkost.ale ako som uz pisala snazme sa byt optimisti.to mi je luto ze z tej odbornej stranky,si bola nepochopena,mne keby vysadili lieky asi by som sa zblaznila takze ta chapem ako ti ten tyzden muselo byt.neviem ake lieky si brala a kolko,ale je mozne ze v tvojom pripade to bolo nespravne davkovanie alebo ti nesadli tie lieky,vtedy ked totiz koncis s liecbou sa ti to pravdepodobne vrat.to je dobre ze si vymenila lekara,prajem vela uspechov,a este nieco,moja lekarka mi povedala ze ked mame panicky atak nemame od neho utekat,lebo potom to trva namiesto 2-3 minut,10minut.proste mysliet-viem co mam-a predychat to,nie s tym bojovat potom to rychlejsie odoznie- vraj,zatial som to neskusila v praxi,lebo od vtedy som pan.atak nemala.drzim vsetkym palceky,nie ste sami.

damaxy

veronika rýchlo niečo začni podnikat,popros niekoho o pomoc,lebo ideš dole kopcom,som rada,že si napísala,ale asi bez liekov to nezvládneš.Lekárov je vela a aj liekov rôzne druhy.Aj pre teba niečo sa nájde,len neostan v tomto stave.Zbehne sa rýchlo a šplhá sa tažko a pomaly.takže naštertuj sily čo máš a pusti sa do boja

veronika

Ahojte som zúfala pomôžte mi.Rok som brala lieky a postupom času som ich prestala užívať.Lenže bolo mi zle tak som sa vrátila iba k jednému a to len pol tabletky.Ale stále sa cítim zle.Nič ma nebaví som taká slabá strašne ma bolí žalúdok potom hlava a cítim sa taká nevedomá.Začína mi vadiť byt v ktorom bývam nebaví ma byť vonku ani s priateľom.Už neviem čo mám robiť.Vôbec ma nebaví žit.A neviem ako bojovať.Lebo to už nie sú záchvaty ale prosto sa tak cítim:taká slabá,omráčená...Prosím pomôžte mi nejako.

nixi

Ja som zacala brať po prvý krát antidepresíva-Mirtazipane-Teva.Má niekto skúsenosti,a vie aké sú jej účinky?...

veronika

Ahoj Via.Ďakujem za povzbudenie.Veľmi ma to potešilo.Ale aby sme to lepšie znášali je dôležité mať aj dobrého doktora.Lebo nedávno vlastne asi pred týždňom aj pol som bola u lekárky.Aj napriek tomu,že som jej tvrdila,že mám ťažkosti tak mi vysadila všetky lieky.A to nemala robiť ten hrôzostrašný týžden aký som mala neprajem nikomu.Vôbec som nespala strašne ma bolel žalúdok a nemohla som chodiť čo sa mi tak krútila hlava.Naštastie som vymenila lekárku za lekára vo FNsP v Martine a ten mi dal znova lieky.Už mi je ako tak lepšie.Aj ja ti želám aby sa ti darilo ako doposiaľ a aby si bola taká optimistka aká si.Lebo túto vlastnosť si váž lebo optimistom ide aj život lepšie a ľahšie zvládajú choroby a problémi celkovo.

via

veronika trpim tiez panickou poruchou,prvy zachvat paniky som mala asi pred mesiacom,tolko priblizne beriem aj lieky,moj stav sa trochu zlepsil asi az po tri a pol tyzdnoch myslim ze u niektorych to moze trvat aj dlhsie kym lieky zaberu myslim ze mozno aj viac ako sest tyzdnov.neviem od coho to zavisi mozno od formy a zavaznosti.hlavne ich neprestan brat a vytrvaj,viem ze je to tazke ale musis mysliet pozitivne,i ked mne sa to tiez casto nedari.to je dobre ze mas priatelov.opisujes ze si bola svedkom autonehody,postraumaticky sok,je mozne ze ta to do toho vhodilo,mne sa to zacalo po neustalych hadkach s priatelom,a neustalym stresom,vzdy ked mi je najhorsie myslim na to ze nie som jedina co tym trpi a dava mi silu ze vela ludi sa z toho vyliecilo, a vyliecit sa to da i ked je to dlha cesta,tak drzim tebe aj ostatnym palce.