Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Janik4

Ahojte ludkovia,

no, mam za sebou hrozny vikend. Nakoniec som vobec nedokazal pracovat, polku vikednu ma triaslo, dalsiu polovicu som prechodil po byte s uzkostou, bolestou duse a neustalym trapenim.
Prosim Boha, aby sa nad mnou zmiloval a pomohol nielen mne, ale aj mojej rodine, ktorej vobec takto nepomaham. Dnes, 22 tabletka Paroxetinu a stale nic. Celu noc som nespal a citim sa mizerne. Vobec netusim, ci vobec idem dnes do prace. Ja uz proste nevladzem.

marcelina78

Potockova, ja som prvy krat toto zazila pred 6 rokmi, 2 umrtia blizkych ludi v jeden tyzden, citila som sa vycerpana, vystresovana, potom som si raz dala dvojite presso v bare a to bola pecka, do rana som myslela, ze umieram, tak som myslela, ze to bolo len z kavy, potom sa to zopakovalo, myslela som, ze mam infarkt a tak, nakoniec som skoncila na Citaleci pol roka a trocha pomohol, teraz sa mi to pred rokom vratilo, zacali silne bolesti hlavy, depresia, nervozita a pridala sa silna uzkost, strach , nespavost a uz som vedela ze je zle...Brala som triticco, a nic, potom Mirzaten 4 mesiace 15 mg, aspon som dobre spala a jedla ale inak nic, tak som vysadila a 5 mesiacov bola bez liekov, lenze nebolo stale dobre,tak som zmenila lekara, dal ten Citalec a este horsie sa mam uz mesiac, mam v zalohe ten Coaxil, bojim sa to vymenit, mam paniku z tychto liekov az toho, dokedy mam cakat a striedat to, ked prezivam ledva kazda hodina je tazka..Naozaj uz mam toho plne zuby, asi som typ, co neznasa AD..

potockova

Marcelina tak skús ten coaxil, možno tento ti sadne, každý človek je iný.. Moja mamina mala rovnaký problém, lekárka na nej skúšala stále iné lieky, lebo po každom bol nejaký problém, až sme volali nakoniec záchranku lebo jej tlak zo vsetkych kombinacii vyletel na infarktove hodnoty.. Trvalo sice 5 mesaicov kym sa dala dokopy ale je v poriadku uz teraz a zabrali aj lieky, treba len vydrzat,,
A moje problemy? Myslim si ze pricina je v mojom byvalom, ktory ma psychicky tyral (co som si samozrejme vtedy nepripustala) a hlavnym spustacom bolo ked mi mama doma odpadla, modre pery, cely bleda, nereagovala, myslela som ze je s nou konec, taky pocit strachu som nikdy nezazila a o par tyzdnov mi proste prislo jedneho dna strasne na odpadnutie a kazdym dnom sa to zhorsovalo, kolotoc vysetreni, lezala som aj na neurologii v nemocnici a potom som pochopila ze to bude v hlave.. Mojim hlavnym problemom su pocity na odpadnutie vonku, strasne stavy.. Mam uzkostnu poruchu s panickymi prejavmi + agorafobia, je tam cast aj sociofobie, ja som taky fobik, stale sa len bojim niecoho :D Lenze ja strasne odsudzujem lieky a farmaceuticke spolocnosti ale bohuzial inak sa uz nedalo pomoct, teraz som bola rok bez liekov ale pred par tyzdnami neviem co sa stalo, ja som nedokazala prejst ani na zachod, strasne uzkosti, strachy, ked som chcela vyjst von do auta priatel ma musel podopierat, behom tyzdna som skoncila zas u psychosky a na liekoch, ale tak nevadi hlavne sa chcem uz dat dokopy..a zit normalne.. Marcelina tebe to ako zacalo? Co bol spustac?

Janik4

Tak ma caka ciasocne pracovny vikend a strasne sa mi nechce. To vikendove pocasie, teda nic moc. Dusa stale boli, uzkostne myslienky neustale v hlave. Keby uz tie ADcka konecne zabrali, aby som stale nerozmyslal a aby som sa stale nebal.

Janik4

marcelina78

Ja sa tiez citim podobne. Od skoreho rana, ako som vstal - strach, stale uzkostne myslienky a nechut. Dal som si 20tu tabletku ADcka, k tomu ten prvy Sulpirid. A zostava len dufat a mat nadej, ze sa to vsetko len zlepsi.
Drzim palce.

marcelina78

potockova, uz mi musia konecne sadnut nejake lieky, aby som sa zacala citit lepsie a pozbierala sa a zacala si verit, lebo zatial mam pocit, ze z liekov sa mmi este viac pohorsilo a som z toho uz dost vysinuta, ze to tak je a mam paniku uz z nich, ked uz sa chcem konecne poriadne liecit, je to este horise a beriem uz liek vyse mesiaca, to ma privadza do zufalstva este viac, vcera vecer ma konecne prestala prenasledovat panika, ale tie hnusne derealizacne pocity zasa aj pri zaspavani, akoby som mala cudziu hlavu, teraz rano ma o piatej vytiahla z postele silna uzkost, tlak v hlave silny, to bude zas dalsi "krasny den"...Ja neviem, asi idem nasadit ten Coaxil, myslela som, ze skusim zdvihnut davky Citalecu, ze mu dam este sancu, ale nie je lepsie vobec...

potockova

Marcelina takto kombinácia coaxilu s frontinom 0,25 mg mi robila veľmi dobre, len frontinom som sa nechcela dopovať ale keď som si ho už na ten coaxil dala bolo to super, ale zas s Lenuxinom a Alventou, ktorú mam teraz, ked na to dam frontin to mi nerobi dobre.. Boli obdobia keď som bola bez AD a mala len Frontin v kabelke pre prípad núdze, to mi samostatne pomáha, teda bez kombinácie s AD, snáď chápeš :D Áno chodím do práce ale do nej aj z nej ma musí voziť priateľ :( takže bohvie aká výhra to nie je, aj keď som rada že netvrdnem doma a iba neupevňujem ten strach.. Myslis zeby ti nepomohlo kebyze sa prekonas, zacnes chodit do prace? Zeby si tiez dosla na ine myslienky, hlavne je nebat sa (ta prava to hovori, co ani z domu nevyjde :D ) ale je to tak, treba sa nasrat a povedat si nic mi nie je..

Janik sulpridom bohuzial nepoznam ani s tym nemam skusenosti a je super ze chodis do prace, treba zit.. aj ked je to tazke..

Maros75

Janik.....ten xanax by som na tvojom mieste prekonzultoval s lekarom. Su aj kvalitnejsie AD. Je dost vsestranny ten xanax,ale aj dost navykovy. Treba skusit nieco ine. Vlastna skusenost.

Janik4

Marcelina, potockova:
Mne dnes k Paroxetinu a Xanaxu prihodili aj Sulpirid, mate s tym Sulpiridom nejaku skusenost ?
Inak, do prace stale chodim, sice s tazkostami, ale ked uz zacnem pracovat, tak sa aspon nesustredim sam na seba.