Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

marcelina78

Potockova pockaj, nejak som to nepochopila, ked si brala Coaxil a Frontin /napisa v akom mnozstve/ bolo dobre, potom napises, ze nebolo tobre, ze Frontin najlepsie zaberal, ked si nebola na liekoch. Fajn, ze zvladas aspon tu pracu, tam aspon cely den nemyslis na seba a potom mas lepsi pocit, ze si ten den nejak zvladla. Kedysi som pred rokmi aj ja chodila do prace uz tyzden po nasadeni Citalecu,lekarka ma chcela nechat mesiac doma, ale branila som sa, ze doma sa utrapim , ale teraz si to neviem predstavit zatial, zeby som chodila do prace, mam problem vyjst aj z domu...

potockova

Ja tiež strachy, až tak nedepkujem, len keď je najhoršie že sa z toho nikdy nedostanem a skončím ako cvok :D Mne stačí vyjsť z domu a končím, zo strachu strašné pocity na odpadnutie, stáť vydržím pár sekúnd..
Mne kombinácia Coaxilu a Frontinu robila neuveriteľne dobre, na tie čo som brala potom to má skôr opačný efekt, keď si dám Frontin sa mi ešte pohorší, nejako divno na to reagujem, ale zas keď som bez liekov a dám si Frontin to zabere.. Stále sa držím keď je zle na 0,25 mg čo som docela aj rada, nechcem si dávať nejaké extra dávky..
Inak ten Velafaxín to je tá Alventa čo teraz beriem.. ale prvé tri dni s ním neboli bohviečo, ale potom sa to nejako urovnalo aspoň na úroveň, že nejsom úplne KO a viem chodiť do roboty.. aj keď to je ťažké..
S nízkym tlakom mám aj ja veľký problém, na nízky tlak je veľmi zlé Tritico a tento Velafaxin co mam, lekarka vravela ze mi to aj tlak zvysi, tak o nieco zvysilo nemavam uz 90 na 60 ale aspon vrchny nad 100 :D
Skús ešte ten coaxil možno ten práve sadne, aj keď nie som moc zástanca kombinovania stále niečoho nového, resp. poraď sa s psychiatrom či nezostať na vyššej dávke Citalecu..

marcelina78

Potockova, tesim sa, ked citam, ze volakomu je po liekoch aj dobre:D
Ja skor ta depresia, strachy, momentalne prezivam posledny tyzden nenormalnu uzkost strach, nepokoj, nemozem obsedet, oblezat, problemy so spanim, non stop mi je tak cely den, pali ma cele telo, krce v zaludku, tlaky v tele, no na zblaznenie, ozaj som rano muzovi povedala, ze uz mi je tak zle par dni, ze co ak ma zoberu na psychinu a on len ze tak ta zoberu, nebudes prva posledna, ze to neni hanba..
Dal mi lekar ten Coaxil, kedze 10 mg Citalecu mi nezabralo, naopak po mesiaci taketo zhorsenie /prve dva tyzdne mi bolo dost zle, ale nebolo to cely den, len take vlny/ tak lekar chcel dat Velafaxin, ci ako sa to vola, lenze to som kedysi zacala brat a mala som z toho stavy sialenstva, po prvej tablete som to stopla. Tak mi dal ten Coaxil, ale bojim sa, vsade citam, ze je to slabe a tie moje stavy su fakt silne. Nevedel co mi dat, lebo mam nizky tlak a zle znasam lieky, ved aj zaciatok uzivania Citalecu 5 mg mi vyvolal strasne problemy, asi preto dal ten Coaxil, a 3 x denne 0,5 mg Frontinu, doteraz som brala 0,25 mg prilezitostne, vraj kym sa neukludnim, ale nejak mi to nepomaha, iba ma to otapi a ta palava, tlaky, nepokoj nepolavuje, ozaj neviem, ci mu mam volat, aby sme skusili zvysit ten Citalec na 20 mg, zasa zacinat inym liekom, co nezaberie, izaj nemam sil a skoncim v cvokhause, uz som aj dcerku supla mame, lebo mi je na zblaznenie. Takto mi bolo naposledy pred rokom, ked to vypuklo vsetko.

potockova

Beriem 3 týždeň ALVENTU, veľmi som sa bála toho začiatku ale pravdepodobne mi sadli, nejaké extrémne zhoršenie som nepocítila, teda do včera, od včera mi teda dobre nie je ale tak dúfam, že to bude dobré, od zajtra idem už na dvojnásobnú dávku, lekárka povedala, že ma to zbaví všetkých strachov a pocitov na odpadnutie len treba vydržať.. Keď som bola na coaxile, to som brala asi 9 mesiacov tabletu 3x denne, no bola som z neho strašne zdepkovaná, furt som len plakala a nič ma nebavilo, no vtedy som nevedela že to môže byť z toho lieku, keď som ho vysadila tak to prešlo.. Minulý rok som brala aj 4 mesiace Lenuxin tam je účinná látka rovnaká ako pri Citalecu, na začiatku to ale nebolo dobré, skôr dosť zlé, lepšie som sa začala cítiť až po nejakých 2-3 mesiacoch ale mala som neuveriteľné migrény takže ten som tiež vysadila.. Ty máš aké presne problémy?

Janik4

Tak, dnes idem na kontrolu, po 19 ks Paroxetinu (20mg denne) sa nic nezmenilo. Depresia, uzkost a strach ma sprevadza stale od rana do vecera. No, neviem co na to povie na to lekar, lebo mi je fakt tak, ako mi bolo pred 3 tyzdnami, mozno sa citim este blbsie.

potockova

Ahojte všetci,

Marcelina ja som brala Coaxil, neviem presne aké máš problémy ale coaxil je skôr na depresiu ako úzkosti a panické ataky, začala som ho brať ako prvé AD pomohol trochu ale až potom som zistila že je veľmi slabý na pokročilé problémy.. Nechcela som ťa ale zneistiť ani nič podobné.. Možno bude práve tebe sedieť..

43

xanax 0,5mg nie je nejaka mega davka.
daj si ho teraz ked potrebuješ alebo ako kazal lekar.ked sa dostaneš do stavu,že ti ude lepšie,sama si postupne znižuj.ak ti nezaberal 0,25 tak treba vyskušat a nebat s atoho.
ja som uživala najprv na noc ten pomaly uvolnujuci XANAX SR 1mg a uplne bez problemov som sa ho zbavila.

Janik4

marcelina78
O,5 mg Xanaxu 3 x denne...ja si nemyslim ze je to davka pre kona, pocul som aj o ludoch na 3 mg davkach. Jednoducho - daj si jeden dopoludnia a pockaj, kym prestane ucinkovat a az potom si daj dalsi. Ja v kludnejsich dnoch beriem len jeden - dopoludnia. Potom to uz nejako prekacem bez toho dalsieho.

marcelina78

kedysi som citala, ze Robie Wiliams bral denne 30 xanaxov a zapijal chlastom, kym neskolaboval...to musela byt ina odvykacka, kym sa toho zbavil, fuuu..
Takze sranda to neni, len som prekvapena, ze mi dal lekar teraz namiesto 0,25 mg podla potreby az 0,5 mg 3 x denne, sak to je davka pre kona, vraj len teraz akutne na par dni, potom len podla potreby...