Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

leaaa

matus na vtierave myslienky ti neurol nepomoze ...neurol je benzodiazepin posobi na gabu ..neurol je len na rychle stiahnutie uzkosti na vtierave myslienky pomahaju AD ...prve 2,3 tyzdne pri zacati uzivania AD sa stav zhorsi ,ale potom sa uz zlepsuje to je normalne pri nasadeni AD..napriklad Wellbutrin ,Alventa

Matus111491

tatiana26
Ďakujem za odpoveď :) Už som sa zľakol. Pretože som si začal myslieť, že je to niečo neurologické -> nádor-> bla bla a už sa to nabalovalo. Tá panika je mrcha :)

Inak zabrali vám AD? Mne bolo po nich neuveriteľne zle. Skoro mi spustili psychózu, tak ich musel môj lekár vysadiť. Teraz som na Neurole (0.25 mg každý druhý deň), ale beriem ho len pár dní. Po troch alebo štyroch týždňoch pravdepodobne vysadím a uvidím čo ďalej. Ale mám sa oveľa lepšie ako som sa mal :) Len mi začalo skúškové, tak je to trochu ťažšie. u mňa najtažší prejav sú vtieravé myšlienky. Pri strese mám všeljaké megalomanské predstavy, je to vcelku nepríjemné, ale už s tým akotak viem bojovať.

zuzanakur

ahojte vsetci...hlavne tatiana26 tebe by som chcela povedat že by som ti chcela podakovat, za to, co si napisala, lebo som tu prave preto teraz dosla, že mam dusnost mravcenie a napetie v hlave...a vsetko tak, ako aj asi ma byt...zajtra idem k neurologovi som zvedava co on na to, už z tych stavov mavam aj silne depky a som strasne nervvozna, a vybijam si zlost na ludoch ktorých mam rada, mam strach že ma priatel necha, lebo nemožem robit veci co predtym, snazim sa ale niekedy to prose fakt nejde..:/...teba mat pri sebe, mozno by som to nejako aj zvladla teda

tatiana26

Ahojte, práve som si prečítala pár posledných príspevkov a akoby som čítala o sebe :) Tak idem skúsiť reagovať... RENA23 super si napísala ten zoznam, čo treba robiť... ja len dodám, že dosť výrazne mnohým pomáha jóga a teda dychové cvičenia ako také... a potom ďalšia vec, ktorú treb arobiť každý deň, je osvojiť si STOP techniku...prídu blbé myšlienky, blbé stavy a povieš si STOP, toto neriešim, toto sa ma netýka, nech si to prejde cezo mňa, ja sa tým nejdem zaoberať...mne to takto funguje...ale chce to dosť tréning a už musí byť človek z najhoršieho vonku...

BUSHH áno, derealizácia, depersonalizácia, meteosenzivita, citlivosť na šero, to všetko k PP a k úzkostiam patrí... dôverne poznám :)

ZUZANAKUR nie je ti nič iné...nič, nič iné, máš úplne jasné a klasické príznaky...ja som to tiež mala celé dni...odkedy som otvorila oči a ešte aj v noci ma to mátalo...najhoršie obdobie môjho života, skutočne každý deň a celý deň niekoľko mesiacov...až kým mi zabrali tretie antidepresíva... takže určite ti nie je nič iné, netreba ti behať po doktoroch, treba ti pracovať na sebe a venovať sa ukľudneniu psychiky...

MATUS tiež áno, veľmi dôverne poznám ten stav, keď si človek pripadá zrazu ako idiot a má pocit, že nie je schopný zo seba dostať ani súvislú vetu a že si ostatní určite museli všimnúť, že som úplne mimo..ale vieš čo? NIKDY si nikto nič nevšimol...pýtala som sa to viacerých, či im práve nepripadám divná, lebo mám atak...a oni že úplne normálna...je to len v hlave...a rozhodne je to príznak PP patriaci k silnej derealizácii..

gabi000

zuzanakur- ja mávam všetko to čo ty a ešte aj viac fyzických problémov. Dnes sa mi aj hlava zatočila, skoro som v byte spadla ale nevadí. Začala som umývať riad a prešiel mi ten pocit točenia hlavy. Musíš sa neprestajne niečom zamestnávať aj ked nevládzeš. Ani ja nevládzem. Ale musím! Skús aj ty sa neustále s niečom zapodievať..S niečom pozitívnym, aby ti neprišlo ešte horiše. :-)

gabi000

ahojte, Reni-23, dakujem ti za super odpoved :-)a aj všetkým ostatným. Nakopli ste ma aby som sa nevzdávala... A ja chcem byť zdrava a zvladnem zabajovať s mojimi problemami. Hned zajtra idem na prac. pohovor. Síce neviem si predstaviť akoby som vladala chodiť do práce ked mi je zaťažko ísť do obchodu a skúsim!!! Som predsa silná! Hlava ma až dnes po týždni prestala bolieť. Teda ešte ráno bolela a teraz poobed je to v pohode, čomu sa teším .-)...Začala som tento týždeň, tým, že sa snažím ignorovať moje blbé pocity a aj ked nevládzem aj tak idem trošku medzi ľudí, aj ked mi bude zle, ja bude stále niečo robiť...predsa sú to len pocity a tie musía odísť!

Držte palce.....nech sme už všetci zdravý a silný :-)))

kpl

Dnes mi je uplne na hovno.. Taka som nervozna ako pes, neobsedim, nekludna.. Lekarka mi pred tyzdnom vysadila vecernu davku liekov (kvoli nespavosti) a asi mi to nerobi dobre a nespim aj tak, takze to tymi liekmi nebolo. Dnes som jej uz nestihla zavolat, asi ma slahne do zajtra. Ja len tak, potrebovala som to niekomu "povedat".

Matus111491

Máte niekto skúsenosti s tým, že by ste pri panickom záchvate mali výpadok pamäti a pocit "uvedomelej demencie"? Totiž, psychické prejavy panického záchvatu som liečbou dostal pod kontrolu (úzkosť vymizla zhruba na 90%), no začali sa mi viac prejavovať fyzicky. Chytí ma derealizácia, také oblbnutie a veľmi ťažko sa mi rozmýšľa, ťažšie hľadám pojmy v mysli a mám výpadky pamäte. Klasické fyzické príznaky PP sú prítomné tiež...