Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

gabi000

zuzanakur- na tetaniu beriem magnezium 500, ale nie šumivý tabletku, lebo tá takmer celá vylúči, ale tabletku. Po nej som pokojnejšia a hlavne tie krče poľavia :-)...inak dnes som si ju dala len 1x, predpísala mi neurologička a citim sa lepšie. Ja som tiež predvčerom myslela, že mám asi porážku...akoby som chcela vybuchnúť...na WC som musela ísť "po štyroch". No prešlo to, a budem sa snažiť nemyslieť na tie zlé stavy, ktoré mávam. TREBA SA PREMAHAT aj keď nevládzeme!!!!...

Ja beriem ten magnezium, lexaurin 1,5 pred spaním, a kúpila som si probiofix - probiotiká, bo mávam časté problémy zo žalúdkom.

zuzanakur

gabi ja mam take stavy stale, proste nevladzem na par hodin mam pokoj a je to tu zas, a c ti pomohlo od tych tlakov?...ja to mam tiež až v krku a v hrudniku, tlaci ma to normalne k zemi, ale mineralov v krvi mam ok, tak ja už fakt neviem, krče mam aj ja skor teda take svalove spazmy a mravcenie, je to na porazku, tiež cele dni ležím neviem sa hybat beries nejake lieky???na tu tetaniu myslim

gabi000

zuzanakur- aj mne zistili veľmi silnú tetaniu. A stav vyčerpanosti poznám veľmi dobre. Ja bývam až tak vyčerpaná, že sa cítim ako vybitá baterka. Nevládzem ani dýchať, len ležím.....strašné je to

gabi000

zuzanakur- ja som mala 8 dní bolesti hlavy, neprestajné až mi bolo na vracanie, strapanie hlavy, rúk, jazyka, točenie hlavy......ani som nikde nemohla ísť len som ležala a k doktorom chodila.
A tlaky som mala nielen do hlavy a slích, ale aj do hrudníka, krku - až ma dusilo, krče v nohách...no strašné niečo :-(((

Ja sa zas liekov bojím. strašne. AD neužívam, len magnezium tabletky a ten nešťastný lexaurin :-(((

ale snad to prejde všetko

zuzanakur

chcem sa spýtať aj vy mate take hnusne tlakove, palive, krcove a s trpnutim spojene bolesti hlavy???..mne to dnes ide až do očí neviem co robit, inak ja sa liekov nebojim. bud ich brat aj cely zivot len nech nemusim tak trpiet...:((...

leaaa

a po dalsie nebrat zivot tak vazne ..nic sa nedeje ked clovek bude uzivat aj cely zivot jednu tabletu denne zijeme len raz tak na co sa trapit uzkostami a depresiami ja som s uzkostami bojovala 15 rokov bez pomoci farmaceutiky a nevybojovala som nic len sa mi to zhorsilo ...skusala som aj rozne vyzivove doplnky a nic sa neudialo u mna sa to objavilo prvy krat ako 9 rocnej panicky atak potom nic ,ale casto som sa strachovala hlavne o rodicov plakavala som ,ze sa im nieco stane ..no a som si povedal kaslem na vsetko uzijem liek aj keby moje uzkosti radili opak ...netreba brat zivot vazne ci s liekom cio bez kopec ludi uziva lieky ...aj tak raz zomrieme a na planete len vyplnujeme cas kym sa planeta znici :Dsme tu len na navsteve jedna generacia a dalsia a dalsia :D tak pekne sup sup tabletka a zivot ide dalej

leaaa

Matus mal si to pekne vydrzat aj mne bolo na zaciatku zle a nehovorim ked som mala nastavenu davku 225 mg alventy tak to bolo este horsie lenze ja som na uzkosti a PP tak zvyknuta ,ze ja vydrzim vsetko .davka 150g mi robi dobre ...zacala som 75mg

leaaa

zuzanakur kamoska uziva liek taky ako pise na epilepsiu ona mala poporodnu depresiu plus uziva plus Alventa ten liek na epilepsiu uziva vecer celu tabletku pouziva to na to iste co ty a je jej fajn tak nestresuj :)neboj sa....strach je prejav PP a inych uzkosti ja ten stracj nevnimam a nevsimam si ho bud ma clovek kopec chorob ,alebo sa boji vziat tabletku a stale ma nejake strachy ja si ich nevsimam a mam pokoj ..mozog ti radi neuzi tabletku ,lebo trpis chorobou ,ale ty urob opak a ju pekne vezmi a kasli na ten mozog

RNG

Tetania sa riesi doplnkom mineralov, nie antidepresivnymi chemikaliami.
A depresie z nedostatkov roznych neurotransmiterov treba tiez riesit doplnkom tych neurotransmiterov alebo polotovarov na ne, aby si ich telo vedelo vyrobit v dostatku. Tieto mozes dostat ako uplne neskodne potravinove doplnky, bez skodlivych postrannych ucinkov a absolutne nenavykove.

Matus111491

leaaa

Aj mne bolo vtedy príšerne. Vo veľmi silnom ataku som sa objednával telefonicky psychiatrovi a na leták som nehľadel, keď som si na druhý deň bol zobrať Seroxat. Chcel som sa z toho dostať, ale mne bolo príšerne. Neuveriteľne. A záchvaty som mal 4 x častejšie pri ňom. Možno som mal počkať, ale radšej som to vysadil. Nezvládal som to. Ale ako vravím, ak sa to opäť zhorší, nebránim sa AD, ale skúsim iné. A vďaka za typ na knihu, určite si ju zoženiem :)

tatiana26

Snažím sa ten Neurol brať čo najmenej. Je to zhruba raz za dva-tri dni pol 0,5 mg tabletky, čo nie je až tak moc. Zatiaľ zaberá. Máš nejaké skúsenosti so zvyšovaním dávky, keď prestane zaberať? Prípadne nevieš niečo konkrétne o jeho návykovosti? O guajacurane a zeolite som ešte nepočul, ale pozháňam si informácie. Vďaka za tip ;) Inak dobre mi robí Ľubovníkový čaj, vysoké dávky B-Komplexu (najmä pred skúškami) a Niacín. A na lepšie sústredenie užívam Lecitín. Ide to dosť do peňazí, ale lepšie než to mínať na hlúposti a vidím efekt.

Dnes mi ale bolo celkom fajn. Ani myšlienky sa neprejavili a konečne som po dlhej dobe derealizácií cítil neutlmené šťastie :) Bol to perfektný pocit, aj keď len na chvíľku, ale vnímam to ako progres :) Aj keď k večeru ma panika začala trošku chytať, tak som si dal Neurol (po troch dňoch myslím) a prešlo to.