Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

zdravy

pepsinka - zacni okamzite vysadzat lexaurim, ale postupne a prejdi cisto na antidepriva. to je cesta ku skoro 90% uspechu.

pepsinka

dobry den rada by som sa spytala lary ze ci sa nahodou nepribera z lenuxinu pretoze ho uzivam aj ja a rada by som sa poradila ohladom tohto lieku ...chcela by som sa este opytat ze po akej dobe si sa citila lepsie? ja ho uzivam uz 2hy mesiac a stale sa necitim nejako extra dobre .. ja som trpezliva a cakam ze to prejde dakujem za odpoved velmi mi to pomoze :)

Bambulka661

gabi gratulujem ..:)vidis to si sikovna a zvladla si to lenn tak dalej ,lieky beries?...a dakujem aj ja som rada,len to nezakriknime :)

gabi000

Bambulka teším sa že ti je lepšie.....:-)

U mňa je to ako na hojdačke...raz dobre, ked dostanem strach tak zle..... nikdy nie dobre.
Ale úspešne som zvládla štátnice a dostala titul...teraz ma čakajú promócie :-)

Bambulka661

presne tak mirusko plne stebou vo vsetkom suhlasim...treba sa vyhybat stresu,mat okolo seba klud,oddych,podporu rodiny ci hocikoho blizkeho a ked sa polepsi tak postupne zacat zvladat teraz pre nas tazke situacie :)vsetci to zvladneme .. :)

mirusko

bambulka
mas uplnu pravdu.mne sa tiez zhorsil stav kym mi zacali zaberat lieky.potom to uz bolo lepsie.jasne ,ze mam aj teraz take stavy ale da sa to zvladnut.ked sa to uz neda a pride to na mna,hned zacnem nieco robit,aby mozog mislel na nieco ine ako na to alebo si trochu odychnem a je to lepsie.ja som maval ataky aj desat krat za den alebo ma to drzalo cely den.ale ked si to zacnes vsimat cim najmenej a misliet na nieco pozityvne je to omnoho lepsie.mne zvikne prist aj v aute ked soferuje.zastanem predycham a idem dalej.jesne,ze ked mi je dost na figu tak radsej si do auta nesadnem a pockam kym sa to upravi.a ked to ako tak prejde idem hocikam.niekto vravi,ze klin sa klinom vybija,u tohto stavu to nie je tak.treba sa radsej vyhybat stresovim situaciam kym to nevies ovladat a potom zacinat pomaly aj stym.mne vecsinov prislo zle v rovnakych miestach alebo situaciach.ale teraz ked si poviem,ze to nic nie je zvladam pomaly aj tie najhorsia miesta.treba len bojovat a uzivat si kazdy den.ten co to nezazil to pochopit nevie a nevazi si minuty ako my,ked nam je dobre.
drzim vsetkym palce a verte,ze bude dobre

bambulka661

dianka a chou chou tak ako hovori miruska viem je to tazke sama som to zazila ale ked to pride treba si povedat o chvilku to prejde,je to len psychika a nic zle sa mi nestane...postupom ako budu lieky zaberat sa vam to podari aj brat tak ze je to len priznak depresie...mne napriklad pomohlo ked som sa roztriasla a tocila sa mi hlava povedala som si je to len unava trosku to je z liekov ale casom to prejde na 10minut som si v tichu lahla a bolo ok...cymbalta zabrala aj mne az po 4-5 tyzdnoch a este ztoho niesom uplne von ale ja som sa bala vynst i von pred branu,bala som sa hlucnych zvukov ,ked knam prisla navsteva ja som sa bala,plakala som,busilo mi srdce bolo mi na odpadnutie,a teraz som bola vonku sama,aj na prechadze aj u lekara,idem aj zajtra do ineho mesta,citim este strach ale akonahle vyndem zdomu to prejde,ked sa mi zatoci hlava napijem sa vody,poviem si unava,slnko horucavy,a idem dalej ,...nrozoberam to...najhorsie je ze clovek sa snazi fungovat normalne ale chce sa mu stale spat a citi sa unaveny,,to je normalne pri nasich stavoch,treba trosku porobit trosku oddychnut casom sa to napravi...mne napriklad lieky prve tri tyzdne stav este dokonca zhorsili ja som myslela ze sa zblaznim a ked to zacalo zaberat bolo to ozaj skwely pocit....este sa mi aj prestriedali priznaky vela druhov ale uz som to brala akosi inak a vedela som ovladat to prelaknutie z trasu,bo busenia....takze drzim vam palce verte si a urcite to zvladnete ked som to zvladla ja tak aj vy musite a to som bola natom naozaj moc zle...viem jaky je to pocit....

mirusko

dianka a chouchou
tie pocity na odpadnutie a bitie srdca mam na denom poriadku.nemozes lezat,ked to citis,ze to na teba ide zamestnaj sa niecim.ono to prejde.musis misliet na nieco pekne a nie,ze ti zacina byt zle.mne to niekedy v pohode ide.som automechanik tak vzdy nieco robim.niekedy mam aj ja pocit,ze ked mam iba premiestnit auto,mislim si,ze odpadnem,ale poviem si dost,bud odpadnem alebo bude dobre a ono to pomaly prejde.jasne,ze sa to neda za tyzden alebo aj mesiac zvladnut,ale vzdy sa da.ja som uz aj kolko razi nechal nakup pri pokladni lebo som uz odpaduval.ale co uz musime s tym zit a zvladat to.musis misliet aj na to ako ti je niekedy dobre.to ta posilni.viem,ze sa to dobre vravi,ale pomaly sa to da zvladat.ja som bol tie tak na tom,ze som ani nevisiel zo dvora von,lebo ako nahle som vysiel,uz bolo zle.drzim palce,ved tu nie si sama co to ma.stale si vrav,ze bude dobre

chouchou

ahoj bambulka,som rada ze sa citis lepsie,zato ja teraz prezivam take stavy je mi na odpadnutie ,nemozem ist do obchodu,je mi do placu a nic sa mi nechce najradsej by som prespala cely den,neviem co mam robit a beriem Paretin a frontin ale nejak mi to nepomaha,som z toho zhrozena ,treba mi fungovat mam 3deti,manzela nemam doma a musim chodit do prace a stale mi je zle...