Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Dianka 29

PROSIM O RADU.MÁTE NIEKTO SKUSENOSTI S AD CYMBALTA?PREDPISALI MI HO NA DEPKU,A NA UZKOST.BERIEM UZ 3 TYZDEN,ALE VELMI MI NEPOMÁHA:-((CO DALEJ??

19Martina

...Niekedy len stačí nehladať dovody , ako to nejde , ale ako by to MOHLO IST !! ...čo je u nás ludí so všetkými tými obavami dosť časté . Jednoducho máme strach tak obchádzame prekášky , ale to je chyba . Treba si povedať a DOST - Stací ! Už nechcem predsa takto dalej žit , mať existenčné problémy už pri pomyslení na plnenie bežných povinností , povedať si že urobime čokolvek - naozaj čokolvek č by nás mohlo posunuť dalej ...Pretože nemýlim sa ak poviem že mnoho ludí ktorý tu píšu sa neodhodlali ani zajst za psichologom - čo je to najmenej myslím - raz je to nedostatok času , inokedy zasa ina výhovorka ...ak skutočne chcem mať lepší život tak sa treba zatať a prestat sa lutovať - skušať , hoc aj stokrát (čo je moj prípad) - ale hlavne dať do toho všetko !!

19Martina

...Niekedy len stačí nehladať dovody , ako to nejde , ale ako by to MOHLO IST !! ...čo je u nás ludí so všetkými tými obavami dosť časté . Jednoducho máme strach tak obchádzame prekášky , ale to je chyba . Treba si povedať a DOST - Stací ! Už nechcem predsa takto dalej žit , mať existenčné problémy už pri pomyslení na plnenie bežných povinností , povedať si že urobime čokolvek - naozaj čokolvek č by nás mohlo posunuť dalej ...Pretože nemýlim sa ak poviem že mnoho ludí ktorý tu píšu sa neodhodlali ani zajst za psichologom - čo je to najmenej myslím - raz je to nedostatok času , inokedy zasa ina výhovorka ...ak skutočne chcem mať lepší život tak sa treba zatať a prestat sa lutovať - skušať , hoc aj stokrát (čo je moj prípad) - ale hlavne dať do toho všetko !!

19Martina

Zdravím Vás všetkých :) ...po jednej stránke som rada - že nie som v tom sama , po druhej stránke ma mrzí , že tak mnoho ludí zažíva podobné \\\\\\\\\\\\\\\"peklo\\\\\\\\\\\\\\\" ako JA ....chcela som sa svami podeliť o skusenosti s (panickým atakom , uskostami , fobiami ) Presne dnes oslavujem svoje 19 narodeniny - respektívne neoslavujem , ležím už druhý den ako sa často stáva chorá v posteli ...mojím problémom je aj psychosomatická choroba - psychické zdravie sa mi odzrkadluje aj po fizickéj stránke . čo znamená že bývam dosť často chorá ...problémy s fobiami , panickým atakom atd , mám už od detstva ...občam mám obdobie že sa cítim užasne - večšinov ked som zamilovaná :D - no zažila som si aj skoro pol rok doma , pričom mi robilo problém ísť sama nakupiť ...vo všetkom som potrebovala oporu - uplne vo všetkom !! navštívila som aj psychologa , ale kedže mi robilo problém chodiť do spoločnosti , tak som si musela poradiť aj sama ...myslím si že uspešne som to zvládla , aj ked je ešte mnoho \\\\\\\\\\\\\\\"strachou\\\\\\\\\\\\\\\" ktoré by som mala prekonať ...no dnes som samostatná - mám prácu , priatela , chodím do spoločnosti - cestujem - milujem a hlavne ZIJEM !!! Ak má niekto podobný problém a chcel by poradiť , podporiť - popísať o tom ako som to zvládla ...tak som tu pre vás :) Držím Vám všetky palce , pretože ak som to zvládla ja , zvládnete to aj Vy ! Bozkávam .)

krút.-jana

Ahojte, Tarotos a kde sa niečo také robí alebo kto to robí ak sa dá napíš rada by som to teda vyškúšala ak by mi to pomohlo určite..
Za odpoveď ďakujem .

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

1251964

mna osvietil clanok jednej osoby na depresiu ,, ako moze byt niekto tak negativisticky narcisticky vsimajuc len seba,, na zamyslenie..

hortenzia313

Ahojte všetci!

Už roky sa liečim na depresiu som na AD a mávala som už obdobia, že som to zvládala.
Pri depkách to bolo tažké skôr emocionálne
únavy, nezáujem,, smútok neschopnosť tešiť sa zo života.

Teraz sa však spustili u mňna nové príznaky a ja mám tak trochu zmätok. Začínam mať problémy byť sAMA ako aj vychádzať z domu.
Je to hlavne preto lebo prídu stavy ktoré sa prejavia slabosťou, trpnutím krku, postupne celého tele extrémne závraty až pocity paralizácie kedy si myslím, že už nneurobím abni krok.

Prosím Vás máte niekto takéto skúsenosti?
Ako zvládAť takéto stavy keď ste sama napr. v meste.

Prosím poradťe.

krút.-jana

Ďakujem idem sa snažiť, smeti už bežím aj vysypať hm...to bude prvé:-)..ale dala som si sedativ pc 2tabl, tak mi je dáko lepšie..

ketsut

ahoj krút.janka....ťa chápem viem ako sa cítiš, ja som tiež všeličo prežila aj s malou po lekároch a nikto pri mne nestál, to je dobré že pri tebe stojí tvoj manžel...
ja si myslím, že si vyčerpaná, vystresovaná z tej situácie čo sa malému stalo, potrebuješ si oddychnuť, daj si každý večer jednu tabletu šum.magnézia, chod na prechádzku nemusíš priamo na korčule a len tak zhlboka sa nadýchaj v lese, prekonaj tie točáky.......začni si cvičiť aj doma tak chvíľku svaly sa ti prekrvia, telo sa zrelaxuje......
ja som mala prv problém z domu ísť smeti vyniesť do koša a teraz chodím kade-tade...dnes som bola na plavárni aj s deťmi...sa človek odreaguje oddychne si...a to telo potrebuje...
prajem ti nech sa ti stav zlepší