Zmena priezviska po deviatich rokoch

anka

hovoris mi z duse ona sa odvolava na zakon a ze je to az po deviatich rokoch ved sa za to plati 3000 sk co nie je mala suma myslim ze ked sa clovek rozhodne urobit taky krok tak ho vedu ktomu len vazne dovody

marfuška

Anka,myslím si,že je to dost smutné ak to závisí od matrikárky,či si zmeníš meno, alebo nie.Nedá sa to nejako ináč alebo na inej matrike,v inom meste,kde bude normálny človek?Ja by som jej asi povedala,nech sa stará o svoje veci a meno si chcem zmenit ja a nie ona a ona je tam od toho aby to urobila,či nie?Držím Ti palce,aby sa Ti to podarilo a nech Ti nekladú prekážky.

anka

ved ja som dnes pri tej matrikarke bola to ona chce odomna dlhy emotivny zoznam dovodov preco si chcem zmenit priezvisko a vraj ked to napisem este porozmysla ci mi to schvali.A mne by to po psychickej stranke pomohlo nevidim dovod nosit dalej jeho priezvisko

sašenka

mila anka, dam ti jednu osoznu radu od mojej znamej,chod na matriku a povedz tam tej pani, ze si chces zmenit priezvisko svojho byvaleho manzela, pretoze mas po psychickej stranke velke problemy nosit aj nadalej to meno a taktiez do buducnosti, pre planovanie svojej novej rodiny,ale to uz vraj nemusis, staci po tej psychickej stranke.&je to rada od mojej znamej-matrikarky,pomohla aj mne pri zmene priezviska mojho syna.taktiez z psych. hladiska.papa.

fifa

Chod do toho.Prečo by si mala dokonca života nosiť meno niekoho s kým už nechceš nič mať.A tie 3000,- sa ti určite vrátia v zdravšej psychike.

majuška

Ved si niečo vymysli. Napríklad, že ľudia spájajú tvoje meno s ich rodinou, ktorá nebola slušná a podľa toho ta aj posudzujú. Alebo im povedz, že dané meno je posmeškárne - teda ak je, a nechceš aby tvoje deti mali toto meno, ked sa s niekym zoznámiš, ale jednoducho sa zanho nevydáš.