Zmena priezviska po deviatich rokoch

honey

Anka, prave dnes som pol dna stravila na nete pre tuto zalezitost, myslim, ze musis ist na Obvodny urad v mieste tvojho trvaleho bydliska, takze vasa skvela pani matrikarka sa nema co starat, pretoze ona zmenu urobi iba na zaklade rozhodnutia Obvodneho uradu. Takze chod na urad, vypis ziadost, napis strucny dovod, pretoze na obvodnom urade je asi xy ludi a pochybujem, ze je tam niekto natolko zvedavy, aby potreboval o tebe knihu a suhlasim s damaxy, ze to je dostatocny dovod rozvod, ak si niekto moze menit meno pretoze zmeni pohlavie, preco nie koli rozvodu ... caka ma podobne vybavovanie, som zvedava ako ja pochodim... pa

panika

zmeny mena apriezviska ma na starost prislusna matrika-najlepsie je poradit sa priamo tam.Jedine, co mozem poradit -ak sa zmena priezviska tyka viacerych clenov rodiny, pise sa to do 1 ziadosti a plati sa iba 1x spravny poplatok. Ziadost musi byt zdovodnena (ziadne velke litanie)

anka

tiez mame internet asi mesiac bola som proti tomu ze je to vela penazi, ale potom som si povedala zijeme len raz.A teraz je to moja droga. jasne ze poradime viac hlav viac rozumu.

aťa

Anka neďakuj, nemáš za čo. Chodím tu iba pár dní, ale zistila som, že sú tu ľudia, ktorí ochotne poradia a pomôžu.A verím, že až sa rozhodnem vytiahnuť moju celoživotnú diagnózu, tak mi určite tiež poradíte a podržíte ma!Ahoj a

aťa

Anka, Portal. gov poznám, pôvodne to bolo Občan.sk a práve som sa odtiaľ vrátila. prešla som aj priamo zákon 13/2006,§7, odst.2/b, ked je jasne napísané, že na zmenu priezviska po rozvode nepotrebuješ povolenie!Držíme Ti palce a keby niečo, tak napíš! Damaxy ver mi, že aj mňa "vytáča", ak sa niekto jedná z pozície moci a znepríjemňuje život ľuďom!

damaxy

No jednoznačne to musí byt v tvoj prospech dala si si tolko námahy a vieš čo sa hovorí pomôž si človeče aj pánBoh ti pomôže tak nezabudni,nebudeš tam sama