Zmena priezviska po deviatich rokoch

marfuška

Anka,ale na tom nete,tiež som sa na to pozerala,je že treba jedno normálne zdovodnenie,a nie celé litánie.Takže ako píše Ata a Damaxy,pober všetky papiere, čo k tomu treba,bud kludná a správaj sa im seberovne.A ked to u pani matrikárky nezaberie,tak má nejakého nadriadeného.Tak by som to riešila cez neho.Prajem Ti nech sa to rýchlo skončí a dobre dopadne.

anka

Uz 9 rokov tuzim po zmene priezviska takze sa musim velmi ovladat aby som dotycnej pani uradnicke nepovedala svoj nazor na takyto postup.Uz som to pozrela na internete aj tam je napisane:obsirnejsie zdovodnenie ziadosti.Mna stve len to, ze musim dat na papier problemy na ktore chcem zabudnut inac mi nezmenia priezvisko. A to este budu tuho rozmyslat. Ved ked nad tym rozmyslam tak je to velmi ponizujuce co je to za zakon?

damaxy

Anka poslúchni atu mne sa to zdá tiež pritiahnuté za vlasy.A keby pani na tom trvala žiadala by som ju o definíciu obšírnejšie,že kolko viet,kolko čoho tam máš napísat,ked tvoj dôvod je len jeden,že nechceš nosit priezvisko manžela s ktorým si rozvedená.Povedz tej matrikárke,že nnapíšeš tam len toto,lebo viac nemáš a nech to posunie dalej.Co ta tam majú šikanovat.Uf normálne som sa rozohnila.

aťa

Anka, bola si na str. mesta Pezinok? Znova som to prešla, je tam predvolené tlačivo:"Oznámenie po rozvode o prijatí skoršieho priezviska" ďalej je tam..."oznamujem, že prijímam svoje skoršie priezvisko"...všade je to definované tak, že Ty matrike iba písomne oznámiš túto zmenu! Ako prílohy dokladáš: 1.- OP, 2.-sobášny list, 3.- Právoplat. rozsudok o rozvode.Nikde nie je napísané, že to musíš zdôvodňovať! Choď na matriku, dones tam tieto doklady a ak naďalej budú trvať na svojom, daj si zavolať ich nadriadeného, nech Ti zdôvodní, prečo od Teba požadujú niečo, čo zákon nevyžaduje! P.S:Anka hľadala si "zmenu priezviska", ale najdi si "Zmena priezviska po rozvode"! Bola som na dvoch stránkach a všade je to tak, ako Ti píšem, Tak sa nedaj a vybav si to!

anka

Uz 9 rokov tuzim po zmene priezviska takze sa musim velmi ovladat aby som dotycnej pani uradnicke nepovedala svoj nazor na takyto postup.Uz som to pozrela na internete aj tam je napisane:obsirnejsie zdovodnenie ziadosti.Mna stve len to, ze musim dat na papier problemy na ktore chcem zabudnut inac mi nezmenia priezvisko. A to este budu tuho rozmyslat. Ved ked nad tym rozmyslam tak je to velmi ponizujuce co je to za zakon?

aťa

Anka! Nájdi si cez Google matriku a na prvej stránke je mesto Pezinok klikni a tam je konkrétne písané, čo potrebuješ k žiadosti o zmene priezviska po rozvode, je tam aj tlačivo, ktoré potrebuješ...Prebehla som to iba "letecky", ale nevidela som tam nič písané o tom, že Ty musíš zdôvodňovať, prečo tú zmenu chceš. Veľa šťastia!

damaxy

inak ešte sa držím dôležitej vety.Som dospelá a jednám dospelo s dospelými ludmi.Ciže sme všetci seberovní,niekto je skúsenejší,niekto múdrejší,ale dospelí.A ked ja som slušná,vyžadujem aj od druhej strany.Normálne to niektorých prekvapí.Totiž sú ludia a aj úradníci,ktorí zabudli na ludskost,slušnost a na to kto ich platí.