Zmena priezviska po deviatich rokoch

fifa

Bud dôležitá aj ty.Nedaj sa vystresovať tvár sa ,že máš úpne o všetkom prehľad.Tvár sa sebavedomo-oni na to tiež nemajú dôvod a tvária sa tak.

anka

tak to som ani neskusala povedat ze to jednoducho chcem a ja si za to platim dost velku sumu keby ste ju videli aka bola dolezita aj ked sympaticka clovek sa tam citil ako dieta pred prisnym rodicom a este k tomu dalsia jej kolegyna ktora to vsetko pocuvala mala som zly pocit ze toho mojho byvaleho snad aj poznaju

aťa

Anka, čítam čo píšeš a zdá sa mi veĺmi neetické zo strany úradu /matriky/, keď Ty musíš pri žiadosti o zmenu priezviska uvádzať súkromné dôvody. A najmä ak ich majú posudzovať ľudia, ktorí nemajú odborné vzdelanie v tom smere, aby pochopili, aké je to pre Teba po psychickej stránke dôležité zbaviť sa minulosti aj takýmto spôsobom....Trochu irónie..prepáč..ale napadlo ma, že vlastne môžeš byť rada, že takú dôležitú vec, ako je zmena Tvojho priezviska nemusí schváliť aj parlament!

damaxy

A ja by som chcela vediet,že čo by povedala keby som trvala len na tom,že sa mi to meno nehodí a nepáči a nemám žiadny iný dovod,ale mám na to právo,najma ked im tam nechám 3000 sk?

damaxy

Skús to tak ako ja.Ked niečo potrebujem na úrade tak idem aj čistými papiermi a poviem,tu mám napísat toto?tu toto? a nešlo by to rýchlejšie keby sme sa vymenili.Však oni sú tam pre nás.A dalej čo tam píšu iní,ako by to malo vyzerat a je na to nejaký vzor a čo by ste tam na mojom mieste vyplnili vy a takto otravujem aj s humorom a potom pochválim a podakujem a odídem preč

anka

tie dovody tam napisem ale je mi to z duse protivne rozoberat svoje sukromie s matrikarkou zaujimalo by ma k comu je to dobre kto to este cita.

marfuška

No zákon-nezákon.Ale Ty ked dáš k tomu všetky potrebné doklady a normálne dáš nejaký dovod,čo ja viem,že nechceš mat už nič s tým dotyčným spoločné,tak ona je povinná Ti to urobit.A potom že neexistuje byrokracia.Mna dokážu niekedy títo úradníci riadne vytočit.Namiesto toho aby Ti pomohli,ešte to vedia viacej skomplikovat.

fifa

Súhalsim s marfuškou, kurnik čo je nejaku matrikarku potom a ešte aby si jej písala emocionálny stav,normálne sa mi rozum zastaví jak sa niektoré (česť výnimkam)úradničky vedia tváriť dôležito, a pritom h.... vedia o čo vlastne ide.držím päste