Zmena priezviska po deviatich rokoch

liberta25

ak mate rovnake priezvisko, na zmenu treba podat tzv. spolocnu ziadost manzelov. zmena nema ziadny vplyv na BSM prip. vlastnicke prava. ale zamysli nad tym, co ti nizsie napisala Deria, zmenou priezviska si svoj osobny zivot do poriadku nedas.

Deria

@geinamed a to chces taky problem riesit iba zmenou priezviska? Daj si najprv zivot do poriadku, nenechaj sa ponizovat! Priezvisko si mozes stale zmenit ale toto, ze sa chova k tebe ako k psovi, to je tvrde.

geinamed

D. den, chcem si zmeniť priezvisko po manželovi na priezvisko za slobodná, nie som rozvedená, žijem s ním už 27 rokov, dôvod zmeny priesviska je ten, že "manžel sa ku mne nespráva ako k žene" ani ako k susede, ale ako ku psovi. Je to vôbec možné? A ak by sa tá zmena aj uskutočnila nezaniklo by mi právo na nárok na byt, spoločné hospodárenie v domácnosti? za každú odpoved dakujem

Marcellla

dobry den,

chcem si, resp. musim si zmenit priezvisko. som dospela, nejedna sa o sobas, rozvod, dieta ani hanlive meno. kedysi sa nasi rozviedli, otec sa za zivota ani neozval az teraz zacal nas kontaktovat a vyhrazat sa ze nakolko nemienim obnovit s nim kontakt tak nech si zmenim priezvisko. je to kus hnusneho cloveka s ktorym nechcem mat nic docinenia a zmena iba uvitam. tak by som sa chcela opytat ci by mi to uznali ako dovod a podla coho sa vybera nove priezvisko. dakujem

yja

Poraďte mi prosím.Minulý rok som sa vydala ale kvoliškole som si zatial nemenila priezvisko ale teraz si ho musí zmeniť pretože sa nam vo februari narodí babo a to by nemal manželove priezvisko.Pordte mi ako ma postupovať a čo všetko k tomu potrebujem...diky

r.miskolci

Dobry den. Som 19 ročny mladý chalan a chcel by som si zmeniť terajšie priezvysko na ine. Da sa to spravyť? A keď áno ako? dakujem..

damani

damy, dakujem vam za tuto temu. totot by som chcela rozbehnut o nejake tri roky. teraz som vonku a nie je to vhodna chvila.
Inac, precoby ste sa mali ovladat, ak nejaka sprosta baba chce, to co nema. mate pravo a hotovo.ja som zazila na vlastnej kozi, ako jedna krava zo zilinskej matriky rozniesla info o mne. mala stastie, ze som nemala cas s nou robit poriadky. Fakt treba byt sebavedome. Nic som neradila, ale dik.

LILIANKA

kludne to urob, drahe to nie je,len musis pobehat urady....obciansky, vodicsky, matrika ci kde este...to je najhorsie to behanie

zdenka5

Ahojte,
potrebujem poradit. Som tri roky rozvedena a chcem si dat zmenit priezvisko. Rada by som priezvisko po mojom starom otcovi- je to mozne, alebo musim mat priezvisko ako som sa volala za slobodna, teda po otcovi? A ako postupovat v tomto pripade.
dakujem za kazdu radu.