Cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Cysta na vajecniku
ciluska

Ahojte, ma niekto skusenosti s cystami?
Bola som prijata na chirurgiu podozrenie na slepe crevo. Pre istotu ma poslali na gyndu. Lekar oznamil ze mam cystu na pravom vajecniku velkost 40 mm odporucil aby na dalsi den prelozili na gyndu. Nestalo sa tak lebo som v noci zvracala. Pri kontrole o 2 dni mi iny lekar zistil zvacsenie cysty no povedal ze nemusim byt prijata na gyn. oddelenie. Co si o tom myslite?

Súvisiaci obsah

lucia weibelova

chcela by som sa opytat na problem s cystou na pravom vajecniku s rozsahom 7cm, mam ist na laparoskpiu.moze byt takyto vajecnik este funkcny, a mozem otehotniet...dakujem,

damian

Sa mi zda, RNG, ze Ta tu moc nepocuvaju. Aj ja som nieco chcel napisat, ale stale si tu rozpravaju o akychsi chemickych liekoch, chemickych hormonoch a tak sa mi pisat neoplati. Ved nech zarabaju na zenach chemicke zavody. Pritom su systy tak lahko lecitelne bez zasahu chemie. SKODA.

RNG

hormony na cysty a myomy nestacia.
Nieco musi ten material odtial dostat. A na to su enzymi.
Inac tieto utvary sa vytvoria len pri nedostatku enzymov v tele a bez dodania extra enzymov alebo stimulacie vytvatania vlastnych enzymov jodom nemozno ani len dufat na ich odstranenie.

janka

Ahoj,tak ja som dostala teraz stvrtu injekciu a o mesiac mi ma robit sono,ci to mam v pohode,ak hej tak pockam na menzes a potom asi na tu laparku.Ak nie tak mi da dalsiu injekciu.Aj ja mam na to vek,ale nesnazilkujeme,uvidime co povie doktor.Drzim palce,aby si nemala dalsiu cystu.Potom sa ozvi ako si dopadla.Ahoj a pekny den prajem

utesena

Ahoj Janka, ja som dostala 6 injekcii... Menzes som mala dostat po siestej injekcii+28 dni, ale nechodila, tak som bola u svojej doktorky a dala mi vyvolavacku a myslim, ze do tyzdna som dostala... Pravdupovediac tie hormony su take hnusoby!!! Neviem ako Tebe, ale mne sa dost zhorsila celulitida... Pocas liecby tie vedlajsie ucinky, no dalo mi to dost zabrat, tie navaly horucavy... Druhu laparoskopiu mi doktor co ma operoval nespominal... Ja som bola na gynci po skonceni hormonalnej liecby, doktorka ma pozerala a hovorila, ze tam vidi nejaku malu cystu, a ze mam prist po skonceni dalsej menstruacie, ale zatial som tam este nebola. Hovorila aj o antikoncepcii, ale povedala som si, ze nechcem uz ziadne hormony. Takze v podstate teraz ani neviem v akom som stave... Musim tam zabehnut... A tehotenstvo, no vek by som uz mala, ale zatial nesnazilkujeme...:-))) A co Vy?

janka

pre utesenu.Ahoj,mne idu akurat zajtra pichnut 4 injekciu,pôvodne som ich mala dostat len tri,ale este tam nieco mam.Pichaju mi Decapeptyl depot,tie vedlajsie ucinky nie su moc prijemne.A ty si bola aj na druhej kontrolnej laparoskopii?Lebo ja mam ist aj na druhu,ale neviem ci hned po skonceni liecby alebo az ked dostanem menstruaciu.A ty si po akom case dostala po liecbe?Aj mne odporucili otehotniet,ale môj doktor mi povedal,ze sa uvidi az po tej druhej laparke.Tebe povedali,ze mas otehotniet po skonceni liecby?A co snazilkujete?drzim palce aby to vyslo a ozvi sa urcite ahoj pekny den

cetinka

ako sa prejavuje endometrioza? ja mam cysty stale-kazdy mesiac/uz 3/4roka/, potom prasknu a vznikne dalsia na dalsom vajecniku, niekedy su na oboch. a bolesti mam hlavne okolo ovulacie v strede cyklu asi tyzden a v tom obdobi zo mna vytecie hnedy hlien a v prvej polke cyklu-teda od skoncenia menzes az do ovulacie stale spinim-mam hnedy vytok az sa to skonci hnedastym hustym hlienom a bolesti mam aj par dni potom v podbrusku a take aj na otrasy-chodzu reaguju/asi ako ked je vytecena tekutina v bruchu/si myslim/alebo vela plynov v crevach? ako sa prejavuje endometrioza?bojim sa toho. alebo co este to moze byt?

utesena

Tiez mi minuly rok laparoskopicky odstranovali cystu. V nemocnici som bola 5 dni. Nie je to nic strasne...
Janka, aj mne zistili endometriozu a chodila som 6 mesiacov na hormonalne injekcie. Viacmenej som mala priznaky menopauzy... Nebolo to velmi prijemne... Teraz uz normalne menstruujem, ale menstruaciu mi musela gynekologicka vyvolavat injekciou... A radili mi, aby som hned po skonceni hormonalnej liecby otehotnela, lebo je velmi pravdepodobne, ze sa mi objavia nove cysty... Mas podobnu liecbu? Napis mi, prosim, viacej podbrobnosti...

janka

ahoj,mne zistili cystu v januari tohto roku,potom ma nechali cakat,ze ci mi nezmizne sama,ale nestalo sa.Tak 6.3.2008 mi ju v nemocnici odstranili laparoskopicky.Bola som tam dokopy 4 dni,ten zakrok je v pohode,nie je to take strasne.Nakoniec mi zistili endometriozu a odporucili mi otehotniet.Takze z cysty mi nakoniec zistili toto,momentalne beriem injekcie a snazim sa vyliecit.Tak sa neboj moja cysta mala 6 cm.Drz sa