Otázky na RNG

perla1

Este ma napadla otazka ohladne soli, odporucas Himalajsku sol? Pretoze coraz castejsie citam clanky typu ze aj zjeme davku chloridu sodneho-sol ci uz kuchynska alebo morska! tak je okamzite stimulovany Imunitny system!!Co vobec nie je dobre a Imunita povazuje chlorid sodny za nebezpecnu chemikaliu. Je toto pravda? Dakujem

perla1

RNG takze mame nedostatok 3 omega, 6 mame prebytok a co 9 omega?
Odporucas Pancreatin, silny enzym, ale je to vyrobene z prasata, preto ma zaujima ci je aj nejaka alternativa z prirody???
A je podla teba KELP zamoreny, alebo sa pestuje podobne ako spirulina v hlbokej cistej vode? Tieto zelene potraviny ako spirulina,aloe vera ako casto odporucas brat, mesiac brat mesiac pauza alebo ako? Dakujem

RNG

Nie zastavuje vstrebavanie, ale znizuje.
Vstrebavanie nie je nikdy 100%, a zalezi od formy mineralov, oxidy a karbonaty sa vstrebavaju slabo,u niekoho len 4%. Citraty, maleaty,askorbaty, proteinove chelaty maju absorbciu az vyse 40 %, bisglycinat(aminokyselina) napr az 60%. V tejto organickej forme sa ani vzajomne vstrebavanie neovplyvnuje, lebo tam sa nejedna o ionicku vazbu, kde iony sa vzajomne vytlacaju.
Ale absorbcia a zabudovanie zavisi nielen od formy mineralov, ale aj od vitaminov D-3 a K-2, bez ktorych sa mineraly slabo absorbuju a o to slabsie zabudovavaju do kosti. Pri zabudovani pomaha brat aj nieco zelene, s obsahom stopovych prvkov a nukleotidov, na tvorenie novych kostnych buniek, povedzme v mori pestovanu spirulinu, ako je napr Spirulina pacifica z Hawaii, kde ju pestuje spolocnost Cyanotech v ultracistej morskej vody pumpovanej z hlbky mora.

aka23

RNG, mam pripravok kde je takyto pomer:
Calcium (as Calcium Carbonate and Calcium Gluconate) 1,000 mg (1 g) 100%
Magnesium (as Magnesium Oxide and Magnesium Gluconate) 400 mg 100%
Zinc (as Zinc Gluconate and Zinc Citrate) 25 mg
je aj v tomto pripravku problem so sucasnym vstrebavanim kalcia a magnezia, tak ako sa to obecne tvrdi.Hovori sa,ze vapnik zastavuje vstrebavanie horcika..

RNG

Linky, ktore vyrobky konkretne kupovat sa na tomto fore chape ako nedovolena reklama a administratori to tu mazu. Ale napr na fore rng.jecool.net mi to administrator dovoluje a tam ich uvadzam podla ucinnosti a cien

RNG

mayusa, ja nekupujem koloidne striebro ale si ho uz dlhy cas sam vyrabam, a pouzivam, ako aj cela moja sirsia rodina, dokonca moje dnes uz zavrete obchody na Slovensku mali mnou osobne instalovany generator striebornej vody, ktory tam funguje este dosial. Pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom koloidne striebro.
Je ucinne na rozne skodlive mikroby a tie napadaju aj novorodencov, tj da sa pouzivat aj na celkom male deti.
Ja som to pouzival na moje vnucata od ich narodenia na rozne problemy

mayusa

Ahoj RNG, chcela by som sa s tebou poradit, ty si jediny koho poznam kto pouziva koloidne striebro a tiez nakupuje na iherb. Neviem ktore by som si mala vybrat, je tam toho dost. Mohol by si mi tu hodit zopar linkov z iherbu pls?
A este jedna otazka mozu aj deti pouzivat kol.stribro, od ktoreho veku?
Vrucna vdaka

RNG

Streptokokov roznych je hromada, velke mnozstvo je ich bezne na kozi, ale ked sa dostanu na sliznice, alebo nedajboze do tela, tak mozu sposobovat velke problemy.
To iste plati pre rozne stafylokoky, ktorych je tiez kopa, a podobne aj escherichie coli
My zijeme cely cas obklopeni mikrobami, niektore su nam uzitocne(probioticke) ine zas neskodne a je ich dost aj skodlivych.A aj to zalezi, ci su len na kozi, ci sa dostanu do criev alebo nedajboze aj do krvneho obehu, kde vobec nepatria.

PF2014

Ahoj, mal by som jednu otázku. Teraz som si prezeral výtery z hrdla zo začiatku roka 2013, nález hrdla je - Alfa hemolytické streptokoky, Neisseria spp. výter z nosa - Alfa hemolytické strepotokoky, Staphylococcus epidermidis. Doktor hovoril, že to je bežná flóra je to tak či nie? Napadlo ma to po dlhom čase, keďže mi príde divné, prečo by streptokoky mali byť bežná flóra.

RNG

Perla, farmaceuti bezne kupuju vedcov, aby "dokazovali", skodlivost neskodnych potravinovych doplnkov a obracali sa radsej na lieky. co su samozrejme skoro vsetky skodlive, kedze sa jedna o patentovane chemikalie.
V dnesnej potrave je nedostatok omega 3 a prebytok omega 6. To je nasledok nerozumneho vyberu obilnin, ktore neobsahuju omega 3, len omega 6. Vyberali sa a slachtili podla vynosov z hektara, nie podla obsahu zivin. Rozhodnutai boli robene uz pred tisicami rokov, ked ludia nemali ani sajnu o zivinach a robia sa aj teraz, napriek vsetkym znalostiam.