Otázky na RNG

RNG

Lolina, Bolo to adresovane samozrejme na teba, viac na rozne problemy alternativne najdes na rng.nazory.eu a uz spomenutom fore
Tam najdes vselico vysvetlene, aj aki lekari s tym prisli a tie rozne doplnky pouzivaju.
Aspon nieco:
yam jepakoren, ktori rastie najma v Mexiku a ktory pouzivaju indiani bezne ako prilohu k jedlu uz tisicrocia.
DIM je vytazok z kapustovin, ktory znizuje skodlive hladiny estrogenu a progesteronu. Je aj silne protirakovinny a preto sa odporuca pouzuivat pri cystach, aby sa tieto nezmenili na rakovinne zdroje.
Doma je znamy vytazok Indonal, co je I3C , ktory sa ale v tele meni na ucinny DIM. Ale ta premena nie je u kazdeho rovnaka, preto miesto odporucania indonalu(I3C) odporucam ovela ucinnejsi DIM, v davke 2 x 100 mg
Viac v uvedenych strankach a fore.

lolina10

pre RNG - ešte jednu otázku?..pred polrokom mi zistili HIT - histaminovu intoleranciu, je to vraj porucha enzýmu diaminooxidázy, neviem, či ste o tom počuli...to je v podstate tiež enzým, nemôže to mať vplyv na tie cysty, kedže hovoríte, že to môže byť spoločné aj s poruchou enzýmu?

lolina10

Pre RNG - Dakujem za odpoved. Neviem, ale teraz, či tie stránky čo ste uviedli konkrétne: Swansonvitamins.com puritan.com, iherb.com,rng.jecool.net bola odpoved na tie moje cysty?...lebo viacero ludí tu dáva otázky, tak neviem, či to bola odpoved konkrétne pre mna, odkial si môžem objednat ten jod a enzýmy. Je to tak, tu sa dá jod a enzýmy objednat??

Kde si môžem kupiť ten yam a DIM?..čo to vlastne je?...k čomu to slúži?..môžme byť viacej konkrétna?..som rada, ze ste mi odpovedali, len nejak som z toho pomýlená, že kde to treba kupiť a čo konkrétne?..budem rada, ak mi napísete, konkrétny výrobok a stranku, kde a kedy sa to dá objednat. Naozaj mi na tom záleží.

A ešte by som chcela od Vás počuť, že či, ak si to aj objednám, lebo naozaj nepoznám tieto výrobky, či je to overené?..kde sa to dá overiť, či to ludom naozaj pomohlo?..su nejaké recenzie na to?..a ako dlho to treba uživať, aby to pomohlo?...Ak by sa dalo zavolať Vám, pomohlo by mi to pri komunikácii, lebo sa chcem popýtať trocha toho viacej ohladne tohto

RNG

Na internete je plno obchodov, kde si mozes rozne doplnky objednat, lebo na Slovensku a vcseobecne v Europe je dost maly vyber a privysoke ceny. Ja pouzivam najma Swansonvitamins.com puritan.com a pre Slovakov na Slovensku najlacnejsie postovne je z iherb.com
Konkretne vyrobky sa na tomto fore nemozu uvadzat, lebo by to bola nedovolena reklama. Ale nie kazde forum to zakazuje, napr na rng.jecool.net mi administrator dovoluje uvadzat konkretne vyrobky, vybrane s ohladom na obsah ucinnych latok a cenu

RNG

Cysty v tele su smetiska kam telo vyhadzuje nepotrebne veci, co nevie normalnou cestou vylucit, leno nema na to dostatok enzymov na rozlozenie.
Niektore su hormonalne zavisle, kde je dobre si uprait aj hormonalne hladiny, na co je yam a DIM ucinny.
Enzymy a enzymy a hormony tvoriace jod a selen je dobre si dodavat do tela, lebo s nimi telo vseobecne lepsie pracuje, lepsie sa cisti ma ma aj lepsiu tvorbu energie ma regeneraciu.
Najma to odporucam tym, zo maju telo zamorene a tvoria sa im rozne "smetiska" ako cysty, myomy, hrcky, tumory a dokonca ja rakoviny.

RNG

MKK, moja uloha na tomto fore je uvadzat neskodne potravinove doplnky ako nahrady za patentovane chemicke spravidla aj skodlive lieky, tj take, co maju dokazanu oficialne ucinnost, ale aj skodlivost.
Na hojenie poskodenych nervov odporucam 1.5 mg omega 3 oleja, DHA, ktory sa nachadza najviac v calamarine oleji.

lolina10

Otázka pre RNG - Dobrý den, čitala som si viacero článkov ohladom cyst, kde radíte dievčatám, čo pomáha na cysty.
Chcem sa ešte raz konkrétne spýtat, čo dokáza uplne vyliečit cysty, respktíve znízit ich počet, alebo, aby sa nejako nezvrhli do niečoho horšieho.

Bola som teraz v máji na sono prsníka a zistili mi nepočetné cysty do 10 mm a vraj mám aj cysticky komplex 14x6mm a 9x4mm. Nechápem, z čoho sa to tvorí stále. Prvýkrát mi zistili cystu na jednom aj druhom prsníku v roku 2010, odvtedy mi to sleduju po roku a teraz mám dojsť za pol roka. Dosť sa bojím, lebo sa mi tie cysty zvatsuju.
Aj moja mama má cysty, tiež jej to zistili asi 4 roky dozadu, stále to sleduju, má to isté, čo ja.

Prosím Vás môžme mi nejako poradiť, čo všetko si mam na cysty na prsníkoch kúpiť, myslím tie enzýmy a jod, čo spomínate vo fóre, aby to zabralo a že za aku dobu to zaberie by ma zaujímalo, čo sa to vôbec dá zlikvidovať tie cysty na prsníkoch a kde sa to dá kupiť.

PS: Mám cysty aj na stítnej žlazi, ale to sa mi naposledy nemenilo, tiež mi to sleduje endokrinologička každého pol roka.
Mala som trocha zvatsenu hranične ŠŽlazu, ale naposledy pred pol rokom, som krvné výsledy zo ŠZlazi, mala dobré, tak nerozumiem, prečo sa tie cysty tvoria, ked som hormony v ŠZlaze mala dobré, či to nesúvisí s tvorením cyst v prsiach??

Budem rada, ak mi odpoviete na môje otázky.

Vopred dakujem.

Mkk

RNG ´dakujem ti velmi pekne za odpoved a rady . Nakoniec je to vraj z chrbtice tak budem mat rehabilitacie a snad pomožu..

Ešte by som sa chcela spýtat na jednu vec, neviem či budeš vediet poradit ale myslíš že je problem ak by som začala uživat v jeden den antidepr. Magrilan a antibiotika Klacid SR ? či by to neznížilo učinok alebo nevyvolalo nejaku zlu reakciu ? ďakujem za skoru odpoved.

RNG

Himalajsku spol neodporucam, lebo jej zlozenie neobsahuje mnohe stopove prvky, najma nie jod.
V Cine tuto sol bez iodidovania ani nemozu predavat, je to trestne, lebo v Himalajach v niektorych dedinach je pre katastrofalny nedostatok jodu az 10% kretenizmus.
Preto moj vyber je skor nerafinovana morska sol, bohata na rozne stopove prvky a naviac doplnanie jodu selenu zinku, lebo toho ani v potrave dnes, ani v morskej vode nie je dostatok na optimalne zdravie
Odporucam doplnat z toho isteho dovodu aj vitaminy C E D-3, tiez mikrovlakniny a probiotika, a cistit si cievy aspon raz do tyzdna polievkovou lyzicou cisteho lecitinu(prasok alebo granulat)

RNG

Perla, pancreatin z prasata je velmi podobny nasemu vlastnemu pankreatinu. Ale v prirode je mnozstvo roznych enzymov, od rastlinnych cez fungalne a dokonca bakterialne, ktore dnes mozes dostat, ale su drahsie, ako pancreatin, samozrejme. Ja taketo enzymy, nezivocisne , odporucam na problemy, ktore sa nedaju dobre adresovat len pancreatinom, tj na mliecne produkty, lepok, bezpecne riedenie krvi a rozbijanie krvnych zrazenin(fibriny a tromby) zrazenin, a rozne ine zamorenia, na ktore je pancreatin nie dostatocne ucinny.
Osobne uzivam najma pancreatin, ale obcas to striedam z nezivocisnymi enzymami, pre istotu.
Samozrejme beriem fibrinolyticke enzymy pravidelne, kedze ako stredoeuropan mam vysoku zrazanlivost krvi a nie nic hlupejsieho, ako umriet na zrazeninky krvi velkosti spendlikovej hlavicky s inac zdravym telom. A to je zialbohu pricina vyse 1/2 smrti dnes(porazky infarkty a zlyhania nedokrvenych organov vseobecne)