Otázky na RNG

RNG

Telo ma mechanizmy na odmorovanie pomerne ucinne. ja som mal svojho casu vbyse 8 amalgamovych plomb, a predsa nemam telo zamorene ortutou. Jednoduchy test na zamorenie ortutou je dat si 300 mg ALA(alfa lipoova kyselina) a ked sa nebudes niekolko hodin po tom stverat po povale(virenie ortuti v tele),l tak nemas ziadne extra zamorenie ortutou.
MSM je tiez jeden z chelatorov ortuti, mnohwe mikrovlakniny , najma modifikovane citrusove pektiny ju tiez z tela vynasaju, osobne odporucam si pestovat cilantro v kvetinaci, to je vnat koriandra, ktory sa niekedy nazyva aj cinsky petrzlen, a robit si z toho pravidelne natierky, zlozene z kokosoveho oleja, cesnaku, trochu cierneho korenia soli a s pridamymi orechmi alebo semenami, Ja do toho davam pomlete osupane tekvicove jadierka(surove) , piniove oriesky alebo hoci len obycajne vlasske orechy
Tj je to vlastne cilantro pesto.
V ladnicke to vydrzi 2-3 tyzdne.

marcelina78

RNG prosim o radu, detoxikujem sa u terapeutky Joalis kvapkami, viac druhov uz 1,5 roka. Teraz zvazujem, zeby som si dala von amalgany z ust, mam 2 cele amalganove zuby + 2 velke plomby a asi 3 normalne velke. Nasla som zbarku, co pouziva koferdam , aby som nevdychovala amalgan pri odvrtani, ako to telo cistit popri tom, alebo potom? Pocula som, ze aj zivocisne uhlie pred a po...Porad prosim nieco..

RNG

Bolesti mozu byt z roznych pricin , u teba mozu byt spojene s nedostatkom niektorych zivin,zlej cirkulacie krvi, mozu byt sposobene mikrobami, najma roznymi virusami alebo mykoplazmami, ale aj inymi, co vytvaraju rozne zapaly v tele.
V kazdom pripade ti odporucam doplnky na zvysenie viralnej imunity, pozri cez google pod mojim nicko a slovom herpes, to nakoniec dnes odporucam kazdemu, kedze zijeme v case viralnych epidemii.
Na cirkulaciu su fibrinolyticke enzymy ako nattokinaza, serrapaptaza a lumbrokinaza.
Ako stredoeuropanka mozes mat prilisnu zrazanlivost krvi,(daj si spravit koagulacne testy z krvi), co treba tymi enzymami upravit.

Na mykoplazmy ja osobne beriem extrakt z olivovych listov a kvapky samento, coumanda a banderol Je to ucinne aj na boreliozy a chlamidie, co su dnes ovela viac rozsirene, ako lekari priznavaju.
No a travenie je vec dostatku kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik, co chyba treba doplnit.

A aby som nezabudol opakujem znova, niektore ziviny nie su dnes v nasej potrave v dostatku, preto si treba doplnat selen zinok, jod, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a probiotika. A odporucam aj cistenie ciev aspon raz do tyzdna lyzicou lecitinu
Na chudokrvost pomaha brat nielen zelezo, ale aj med a vitaminy B-6 B-9 a najma B-12, ktory je najlepsie brat ako pilulky pod jazyk/sublingual
lebo cez zaludocne kyseliny sa B-12 neprepracuje.

Mkk

Dobrý den pán RNG,mala by som na vas aj ja jednu otazočku. Minulý rok som zakladala tému . www.zdravie.sk .Dopadlo to nejak tak že som mala problem aj s modrinami tak som bola na hematologii a dali mi železo a aj tieto bolesti aj modriny mi zmizli. Treza mi ale tie bolesti začali znovu. Presne toto isté a kedže nevykonávam už žiadnu prácu namahavu tak neviem čím to je.
Bolievali ma lopatky ,hlavne lavá ,neskor mi bolest prešla do hrude k srdcu,,neskor to prešlo do lavej klučnej kosti vtedy ma to bolelo stále a hlavne pri hlbokom nádychu .striedalo sa to s lopatkami a teraz mi to zas prešlo do lavej ruky a bolí ma to najme v zápastí akoby ma boleli žily a smeru dole do zapastia a do palca.
je to taká hnusná tupá bolest a bolí ma vlastne nonstop ked mam ruku v klude tak aj celý den.
mohli by ste mi poradit čo to može byt a aké doplnky by som mala brat ? Som vegetarianka,mam ppp čiže mi živiny asi chýbajú tak neviem čo by som mala presne doplnit ,či zase to železo alebo iné.
Alebo to može byt sposobené chrbitou kedže často sedím za pc.? ďakujem za skoru odpoved pekný den :)

RNG

Na regeneraciu a spruznenie cievnych stien treba vitamin C, bioflavonoidy a antioxidanty.
Na cistenie ciev treba lecitin.
Toto vsetko odporucam pouzivat kazdemu, aj ked nema ziadne problemy, lebo je to dobra prevencia.
Na riedenie krvi odporucam nattokinasu, serrapaptazu alebo lumbrokinazu. Tieto fibrinolyticke enzymy BEZPECNE riedia krv (na rozdiel od heparinu, coumadinu alebo warfarinu) a naviac ROZBIJAJU KRVNE ZRAZENINY ako fibriny na stenach ciev a tromby, co menovane lieky tak isto nedokazu.
Bolesti v nohach su casto zo zrazenin krvi v cievach, kde okolite tkanivo nedostava dost zivin a kyslika.
Na spevnenie vsetkych tkaniv v tele treba brat najma vitamin C v davkach az vyse 5 gramov denne, odporucam najma formu ester C s bioflavonoidmi, pripadne aj extra bioflavonoidy, ako rutin hesperidin ale najma diosmin , povedzme 2 gramy denne. A brat aj L lysin, 2 gramy +, lebo tento podporuje tvorbu kolagenov, co su nosna konstrukcia vsetkych tkanin v tele, tj aj na srdce aj na vystelky ciev aj na svalstvo a rozne organy.
Zvonku na krcove zily pomaha krem s obsahom escinu, co je antioxidant vytazeny z pagastana konskeho. Niekedy ich nazyvaju "konska mast"
Ucinna mast/krem obsahuje okolo 1% escinu.

andrea.vislock

Dobry den, pan RNG. Uz ste mi velakrat poradili, preto sa na Vas opat obraciam s prosbou o radu.
Moja babka (76r) ma obrovske bolesti v nohach, opisuje to, akoby ju boleli cievy a zily. Ma obrovske problemy s chodenim. Castokrat jej l en tak z nicoho nic praskne cievka na ruke alebo na nohe a potom to ma cele modre a bolave. Berie lieky na riedenie krvi a neviem, ake este (bola 3x operovana na srdce, ma vrodenu chybu, nieco s chlopnou) - neviem, ci to ma s tym nejaky suvis.
Co by jej pomohlo zmiernit bolesti? Ake masticky/vitaminy/procedury?
Dakujem velmi pekne za Vas cas a radu.

NINIKA

RNG,ďakujem za odpoveď.Tak snáď pri tom prevoze za 2 týždne budu baliky pri 20 st.teplote:).Prajem pekný deň.

RNG

Inac mnohe tzv autoimunne choroby sa daju liecit , lebo nie su dedicne ale nasledok roznych mikrobov a parazitov. A na to je dostatok prirodnych doplnkov.
Viac info o tom najdes cez google, kde uved moj nicok a slovo autoimunita.
Aj ja mam "autoimunnu" osteoartritidu a bojujemptroti nej uspesne extraktom z olivovych listov, a kvapkami samentom, coumanda a banderol. Lebo moja tzv "autoimunna" choroba je vlastne sposobena vnutrobunecnymi parazitmi, mykoplazmami, a mozna aj inymi mikrobami, ktore bezne lekari ani nepoznaju a toboz na ne nemaju metody na diagnozu alebo lieky.

RNG

lia 223, probiotika nase telo potrebuje stale, lebo nam pomahaju travit, vyrabaju rozne vitaminy a najma kopu obrannych latok. Kedze ich dnes nedostavame z jedlom dostatok, treba si ich doplnat a podporovat branim extra mikrovlaknin, cely zivot. Teda tu malicku kapsulku s obsahom menej, nez 100 mg probiotik treba rozmnozit na 1 kg, co su dobre osadene creva probiotikami.
Oni sa rozmnozuju aj sami, ked ich podporis mikrovlakninami, ale zakazdym ked mas hnacku alebo zoberies atb, ich znicis do velkej miery, takze si ich treba znova dosadit.
Ja ich dnes beriem mozno raz do tydna, a samozrejme vzdy po hnacke par dni.
Atb neberiem vobec uz 20 rokov, s vynimkou pobytu v nemocnici, kde mi ich davali pri operacii zlcnika, a tam som ich nemohol odmietnut, lebo by mi inac poistovna ucet nezaplatila(vyse sto tisic za 6 dni!!!)