Otázky na RNG

RNG

lumaraki, neviem aky citricidal mas, a aku infekciu dieta ma. Pozri cez google pod rng infekcia preco su mnohi lekari presveceny, ze atb nie su riesenie na tie rozne choroby hornych dychacich ciest, odkial sa infekcie dostanu aj do stredneho ucha. Odporucam brat mikrovlakniny a probiotika, lebo ma atb znicenu probioticku floru v crevach, co ho oberie az o 70% imunnych protilatok, co probiotika produkuju, cim daju zelenu roznym kvasnym a plesnovym infekciam, aj mikrobom, co su na atb rezistentne, mnohe vedia zit v hlienoch a z hlienov a tieto su hlavny problem nakaz v strednom uchu.
Odporucam kvapky roztoku citricidalu professional v kokosovom oleji, (tj takemu citricidalu, kde je jasne napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny, lebo ine su prislabe na ucinok) tiez NAC a serrapeptazu na odhlienenie a odmaskovanie roznych maskovanych infekcii, a oreganovy olej v kapsuliach co tiez potlaca kvasne a plesnove infekcie a zaroven odhlienuje. Ked je dieta velmi oslabene, odporucam aj 2 x lyzicku collostra praskoveho, ako ma napr firma Symbiotic, vsetko najdes napr na iherb.com.

RNG

Perla, to 200 mg arabinogalactanu je malicko a velmi nerozhoduje. Ale arabinogalactan je vyborna mikrovlaknina a podporuje teda probioticku floru a aj tgrochu je lepsie ako nic.
Tak isto 160 mg maitake je malicka davka a aj ked je to lepsie ako nic, velmi to nepomoze. Skor by som sa spoliehal na obsah betaglukanov.

lumaraki

Ahoj, RNG.
Asi pred 2 mesiacmi som sa pytala, co robit,
ked 3 rocny vnucik spadol a ma preliacenu lebku. Rozhodli sa ho operovat, ale mal zapal hrdla, tak ho vratili domov preliecit.
Od vtedy este nebol zdravy.
Teraz je cas chripiek a viroz. Vsetko schytal.
od surodencov a navstev.
Vcera s nim museli na pohotovost, ma zapal stredneho ucha a dalsie antibiotika. Citricidal
nepomohol.
Ako dosiahnut, aby bol zdravy ? Co mu podavat? Co by si nam
poradil?
Dakujem velmi pekne, Lumaraki.

perla1

Dakujem RNG za vysvetlenie, keby vyberam betaglukan pre dospeleho tak volim ten a arabinogalaktinom,pretoze telo treba cistit, ale pri 4 rocnom dietati nie som si ista. Takze co mam kupit 250mg betaglukan+200mg arabinogalaktin alebo 100mg betaglukan + 160mg Maitake. Vdaka :-)))))

RNG

Arabinogalactan je mikrovlaknina vyrobena so stavy/miazgy smrekovca ovisaveho/cesky modrin, anglicky Larch. (larix decidua)
Je to extremne jemna mikrovlaknina (soluble fibre), niektore molekuly su aj pod 25 000 Dalton, tj mozu sa absorbovat aj do krvi. Jemnejsia mikrovlaknina je len modified citrus pectines, co je vyrobena z pektinov aplikaciou enzymov aby boli ciastocky pod 15 000 Dalton, tj velka cast z nich sa moze absorbovat do krvi a tak cistit cele telo zvnutra.

RNG

Maitake je len huba, cechracka lupenovita, lebo to nejaky nevedomec na Slovensku propagoval ako "podkovicnik"
Tych 160 mg prasku je velmi malo, na ucinok tejto huby treba brat davky mnoho gramov denne
Vcera moj syn doniesol 3 velke trsy z lesa, vyse 20 kg dokopu, moja zena to precisti dobre umyje, podusi s cibulkou a rozmixuje a zamrazi v davkach asi 200 gramov, co potom dava do roznych polievok.
pozri na fotku jedneho z tych trsov rozrezanych na polovicu pri cisteni
fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net

perla1

Rng pochopila som ze 100 mg betaglukanu ako udrzobna davka je ok,ALE v tych produktoch od NOW je pridane k tym 100mg aj 160 mg maitake a to sa mi zda uz dost a aj to ze ta maitake ci je vhodna pre male dieta, pretoze v tom druhom produkte je 250 mg betaglukanu ALE je tam arabinogalaktin, a to je myslim pektin=tak ci to nieje vhodnejsie. No fakt neviem....prepac ze ta s tym tak otravujem ale nie som si ista maitake hubou. DAKUJEM

kajulka6

RNG prosit ta opat o radu,moj 4 rocny syn mi dnes hovori ze ho boli hrdlo. Co je na to dobre? Napadli ma cmulacie cukriky ako tantum verde obsahuje liecivo Benzydamin a Septolete- Cetylpyridiny chloridum alebo dalsie benzalokonium chlorid. Co je podla teba najucinejsie alebo co ine dat.
A 2. otazka co je ucinne na streptokoky,stafylokoky a hemofila je to oregano,citricidal alebo olivovy list,lebo tieto odporucas,len neviem na co konkretne je co. Dakujem

RNG

U rybarov co jedli vela ryb poznali zvysenie krvacanlivosti pri davkach nad 35 gramov omega 3 olejov denne, samozrejme ja take davky nijak neodporucam.
Ale treba si uvedomit ze aj tieto oleje mierne aj v mensich davkach zlepsuju /znizuju viskozitu krvi tj podporuju lepsiu cirkulaciu a znizuju sancu tvorenia zrazenin/trombov.

Roman27

Dakujem za odpoved,

Uz ked tu citam o tych omega 3 kolko clovek moze denne? A ako dostat do seba co najviac aby to neurobilo neplechu bo zevraj ked velke mnozstva tak zo sirou...co na to hovorite?