Otázky na RNG

ni-ka

anonym_7597...ak mas lupus a beries imunosupresiva odporucam ti nebrat doplnky na zvysenie imunity...inak riskujes vzplanutie lupusu...
mne pomaha na obranu pred virusmi (a zaroven neskodi pri lupuse) vitamin C, 1-2 gramy denne a na znizenie zapalu a ochranu klbov beriem MSM...

a obcas sem napis, ako sa ti dari potlacat lupus pomocou rad od RNG

Dendo111

A ešte by som sa chcel opýtať či dokážem aj sám prísť na to čo z toho mi chýba a čo mám dopĺňať. A či viem také doplnky nájsť aj niekde na slovensku v lekárniach alebo ich musím objednávať len zo zahraničia z internetu? Ďakujem.

Dendo111

Vypukla u mňa úzkostná porucha presne po roku takýchto tráviacich problémov. Takže v tom vypuknutí mohli zohrať veľkú rolu aj tráviace problémy?

majus1463

dobry den rng,mam prosbu na teba,mozem uzivat psylium spolu so zelenym jacmenom nalacno?kedze oba maju byt nalacno, si rozmiesam naraz a vypijem....a este colostrum a cordyceps,osobitne,alebo spolu?a ci tieto pripravky vobec mozem,mam totiz znizenu imunitu,ktoru musim este potlacat koli lupusu,som stale chora,co sa tyka infekcii,..uzivam aj olivove listy olej,a oreganovy mi prisiel dnes..nie som si ista ci to vsetko neni prekombinovane,a ci si viac neskodim..dakujem

RNG

Dendo, opakujem uz neviem po ktory krat, travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, spravnej crevnej probiotickej flory co si musis pravidelne dosadzat a rozmnozovat exttra mikrovlakninami.
Cokolvek z tohoto ti chyba si musis doplnit, inac smerujes od neprijemnosti az k stovkam velmi vaznych zdtravotnych problemov po case.Vcitane nedostatoku neurotransmiterov a mineralov, co sposobuje depresie a tetaniu, co mozno uz mas, ked spominas antidepresiva.

RNG

kajuloka, na streptokoky a stafylokoky v prinosnych dutinach treba kvapky roztoku citricidalu., Inac vyvolaju zahlienenie, s hlienami sa dostvaju na mandle do hrdla priedusiek, pluc a dokonca aj do stredneho ucha. A v hlienoch sa usadia sekundarne infekcie, rozne plesnove a kvasne mikroby, co z hlienov vedia zit a dalej drazdit sliznice k vylucovaniu hlienov. Tj je to uzavrety kruh, kde treba prvotnu infelciu potlacit a tiez sekundarne/druhotne odmaskovat a potlacit serrapeptazou a oreganovym olejom.
Spomenute antimikrobialne chemikalie maju skodlive postranne ucinky, co nemaju potravinove doplnky co tu radim

Dendo111

Ahoj RNG,

potreboval by som nejakú dobrú radu čo sa týka doplnkov na zlepšenie trávenia. Už dlhšiu dobu ma po skoro každom jedle bolieva brucho a musím na WC. Vždy keď prejdem na nejakú diétu na zelenine, tak to dočasne trochu pomôže, ale akonáhle sa vraciam späť na normálne jedlo, tak problémy sa po pár týždňoch vrátia. Momentálne beriem AD a problémy sa mi ešte o niečo kvôli ním zhoršili.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Jenny77

Ahoj RNG,

písala som ti pred pár dňami o radu na Syndrom nepokojných nôh,na Sk som našla Gabu od firmy NOW 500mg,kedže som to potrebovala riešiť hneď, výhoda že mi prišla hneď na druhý deň...a musím povedať že naozaj zaberá, konečne som sa vyspala a už ani cez deň necítim nepokoj...našla som tam aj 5-HTP,100mg ktoré si mi síce neradil, ale kedže som nemohla spávať tak som objednala aj ten takže užívam oboje. Lecitín beriem už dávnejšie, len som ho trošku zanedbala v poslednej dobe, ale už som to napravila.
Chcem sa Ti poďakovať, pretože už prvé noci po užití Gaba som mala pokojné, tak len aby si vedel výsledok :)
ĎAKUJEM

kajulka6

RNG prosit ta opat o radu,moj 4 rocny syn mi hovori ze ho boli hrdlo. Co je na to dobre? Napadli ma cmulacie cukriky ako tantum verde obsahuje liecivo Benzydamin a Septolete- Cetylpyridiny chloridum alebo dalsie benzalokonium chlorid. Co je podla teba najucinejsie alebo co ine dat.

A 2. otazka co je ucinne na streptokoky,stafylokoky a hemofila je to oregano,citricidal alebo olivovy list,lebo tieto odporucas,len neviem na co konkretne je co. Dakujem