Otázky na RNG

PF2014

Ahoj, chcel by som sa poradiť ohľadom vitamínu D. Kúpil som si D-čko od swansonu 5000 IU. Užívam tri kapsule denne, 15000 IU. Je tá dávka ok, mám koxartrózu a chcel by som rýchlejšie nabrať D-čko, keďže v krvi som ho naposledy nemal nejako vysoký, len okolo 40. Alebo aké dávkovanie zvoliť?

don32

Dobrý deň RNG ,

rád by som sa na Vás obrátil s dvomi otázkami.

1)Vzhľadom na moje potreby potrebujem v dohľadnej dobe začať s užívaním vitamínu c (imunita) , zinku(kožné problémy) a probiotík - dlhodobo( žalúdočná dyspepsia).Chcel by som sa opýtať v akom poradí a kedy počas dňa mám tieto doplnky užívať ? Neznižuje sa konzumáciou viacerých doplnkov súčasne ich účinok ?

2)Aký by ste odporučil ideálny stravovací model , prípadne potravinové doplnky pre priberanie na hmotnosti. Mám relatívne nízke BMI ( 181 cm , 70 kg ). Hmotnosť si držím kontinuálne bez ohľadu na množstvo a druh konzumovaných potravín - čiže neklesá ani nestúpa. Z hľadiska klasickej medicíny som v poriadku ( štítna žľaza a iné hormóny , tráviace orgány , cukor, lipidy , hepatálne testy atď). Pravdepodobne je moja postava výsledkom genetických predispozícií a môj metabolizmus rýchlo spaľuje. ale aj tak by som rád aspoň tých 5 kg pre zosilnenie postavy trvalo pribral.Samozrejme viem , že cvičenie k tomu navrch je nutnosť.

ďakujem pekne za odpoveď

RNG

Roman 27, probiotika, co su kyselinovo a tepelne odolne , takze sa ti dostanu zive do criev, kde ich dalej rozmnozujes branim kazdodenne zmesi mikrovlaknin, je na trhu viacero. Ja osobne pouzivam produkt firmy Healthy origins, co ma 30 x 10 na 9tu pomerne tepelne a kyselinovo odolnycy kultur, 8 roznycy druhov. Obcas pre zmenu pouzijem aj produkt firmy Jarrow, Jarro-dophilus EPS, pripadne aj ine silne z firmy Swansonvitamins, kde maju zopar takych co su pomerne kyselinovo odolne a ked ich zoberiem cerstve, tj objednam v zime, aby sa dopravou neznicili, tak aj to mi pomoze pri osadeni crevnej flory co najviac druhmi probiotik.

RNG

Menna, na rozne zdravotne problemy sa pouzivaju rozne doplnky. Zihlavu, tj vytazok z nej odporucam najma na vlasy a vytazok z korenov na prostatu.
Na urinarne infekcie odporucam ucinnu latku z brusnic, berberine, v davke 2 x 1 gram, to iste pomoze aj na niektore crevne problemy.
L-manose v davke 2 gramy kazde 3 hodiny ti moze vyplavit rozne infekcie z urinarneho systemu za 3 dni.
Na co je tvoj spomenuty produkt neviem, ale neobsahuje dostatok nicoho na ucinnost.

RNG

Tirolerin pri borelioze odporucam 3 x 2 kapsule toho extraktu z olivovych listov (750 mg, 20%) zo Swansonu, tj na obsah 3 x 300 mg oleuropeinu.
Tie kvapky samento, coumanda a banderol. Borelioza aj niektore ine infekcie podstatne znizia imunitu a toho sa chytia mnohe infekcie, ktore telo dovtedy potlacalo najma rozne kombinacie nasich vlastnych virusov a mykoplaziem. Prrto odporucam brat nieco aj na virusy, ako napr caj z chagy(10 gramov na pol litra vodym, do coho by som pridasl 2 x 15 gramov praskoveho collostra, ako to robim v sucasnosti mojej zene, ktorej sa chytil pasovy herpes(VZV), co tiez nosime cely cas od mladosti(ovcie kiahne) v tele. Davam jej aj chaparal, 2 x 1 gram, co je asi najsilnejsi prostriedok na trhu proti virusom a nicenie nervov pripisujem najma roznym virusom.

Lekari nepoznaju pricinu ALS, lebo ju hladaju v jedinom mikrobe a nie kombinacii roznych. Ale statistika hovori, ze rozne tzv autoimunne choroby maju extremne vysoku pravdepodobnost borelioz, chlamidii pneumoniae,mykoplaziem, plesni a kvasnych infrekcii, L-foriem a inych infekcii, ktore lekari nevedia poriadne liecit ba dokonca obcas ani presne diagnozovat. A vsetky tieto znizuju podstatne imunitu, tj pacient trpi na rozne ine mikroby, ktore by telo predtym vedelo ucinne adresovat.

RNG

Perla chaga obsahuje trochu betulinickej kyseliny nejake polyfenoly ale najhlavnejsie ze obsahuje aj betaglukany. Obsah zavisi od miesta zberu, preto odporucam radsej vacsie davky nez mensie.
Dospela davka na caj je 10 gramov chagy, varit 20 1z 30 minut na malom plameni, odstavit a nechat luhovat aspon 3 hodiny, zliat nefiltrovat, ochutit a pit.
Betaglukanmi sa neda predavkovat, je to len specialna forma polysacharidov.Ucina latka v roznych hubach je najma betaglukan, 1,3 na 1,6

Roman27

Zdravim pan RNG,

Viete mi dat typ na kvalitne, odolne proti zaludocnej kyseline a hlavne overene lactobacilly?

A co je tak silno protizapalove na creva prosim Vas? ( podrazdenie zo zvyseneho stresu a parazitov)
Dakujem

menma

zdravím RNG objednal som si výživový doplnok brusnice,d-manoza,žihlava v jednej tablete dnes mi prišli (60 tabliet) ako ich mam užívat aby to malo čo najlepší efekt

Tirolerin

Ahoj RNG, velmi pekne ti dakujem za Info..kedze je to nevyliecitelna choroba (ALS), chytame sa kazdej slamky...vsetko co si mi pre otca napisal som mu objednala. Zatial berie serraptazu(120.000UI, 3xdenne)a omega3 (3x1g).Olive leaf extract som mu objednala od swansonu (20% Oleuropein). Mozem mu dat davkovanie 3x750mg? Ostatne som mu objednala z iherbu. Este som sa docitala na stranke DR. Retzeka ze odporuca aj 5HTP pre zvysenie Serotoninu. Ako by som to mohla nadavkovat (objednala som ho z healtspark 100mg na kapsulu)? A co si o tom ty myslis? Ako aj o pravidelnom podavani L-Serinu? Ocino hrozne rychlo chudne a velmi slinta..nevies na to nieco poradit? Citala som aj o kozom mlieku? A co si myslis o biorezonancii v jeho pripade a detoxe? Bojim sa aby z toho este viac neschudol..uz teraz je -17kg. Co je ale dobre je, ze si tu chorobu nepripusta a veri ze sa vylieci..na net velmi nechodi, co je v tomto pripade mozno aj vyhoda, kedze on ani presne nevie co za chorobu to ma, resp. co ho neskor caka a aky tazky priebeh to bude mat. Volali sme s neurologickou co mu dala definitivnu diagnozu po skoro roku vysetreni a pytali sme sa aj na moznosti pokrocilej boreliozi (kedze ocino ju pred 6r prekonal). Ona na to, ze toto bola aj ich prva myslienka a ze ho vysetrovali na nu a ze mu nasli akurat tak protilatky v tele. co si myslis ty o tejto vypovedi? (ja som fakt laik a vobec sa nevyznam!!!!) Dakujem velmi pekne za kazdu radu a pomoc!