Otázky na RNG

RNG

Jozko, 5-HTP ma vplyv len na tvorenie , st Johns wort ma ucinok na reabsorbciu/zachyt nielen serotoninu,ale aj norepinephrinu/noradrenalinu, hladinu dopaminu aj Gaba v mozgu a tieto vsetky ovplyvnuju nervovy stav, co sa tyjka ukludnovanie.

RNG

Ked nemaju na to ziadny dokaz, tak sa to NEDEJE, a teda je to len vyhrazanie sa farmacie a jej sluhov
.Serotoninovy syndrom moze nastat len po vysokom predavkovani St Johns wort(tj viac, nez odporucanych 3 kapsule denne toho z Paradice herb), a je znacne neprijemny. Ale za den dva je prec, kde prestanes pouzivat aspon na par dni st John's wort.
Polcas zivota v tele hypericinu je asi 8 hodin hyperforinu 26 hodin.
Ake nasledky maju v tom rozne chemicke SSRI drogy ma nezaujima, kedze tieto sa rozne vylucuju a dokonca maju navykove/permanentne ucinky, tj pri serotoninovom syndrome mozu byt podstate nebezpecnejsie.

Jozefe

Zdravím.Môže mať užívanie vitamínu A a púpavového koreňa(zníženie tvorby kožného mazu resp. DHT) vplyv na zniženie libida?dakujem

jozkos61

dobre ja ako laik fakt neviem, cize skusim ten st john worth alebo je lepsi 5 htp ??

a k tomu st john wort s kade to je najlepsie objednat ? lebo napr i herb je skoro tak draha posta ako samotny liek...alebo neobjnavate niekto hromadne ??

lombardo1981

1. Keď som sem príspevok dávala, bolo mi jasné, ako to takto skončí.

2. Prikladám linky na stránku, ktorá sa sústreďuje na interakcie medzi účinnými (nielen liekmi). To, že je niečo ojedinelé, neznamená, že sa to nestáva. V tomto prípade je podstatnejší fakt, že môže viesť až k ÚMRTIU. A to je, podľa mňa celkom závažný dôvod, prečo sa tej kombinácii vyhnúť.
www.drugs.com
www.drugs.com

3. V linku z Mayo Clinic si o serotoninovom sysndróme môžte niečo prečítať: www.mayoclinic.org

4. Moja posledná reakcia na flame, ktorý sa zase RNG snaží vyvolať. Pretože niekto očierňuje doplnky.

5. A každý nech si urobí závery sám.

RNG

Este na doplnok pre lombarda,
v USA zomiera na samovrazdy spojene s pouzivanim roznych drog na rozne mentalne problemy tisice ludi rocne
www.drugwatch.com
Vacsina toho sa naviac prekryva farmaceutickym priemyslom a lekarmi co tie skodlive drogy predpisuju, takze skutocna situacia je ovela horsia.
Takze hladat nahradu za tie drogy sa oplati, najma ked zatial nikdo na ne masove nezomiera, ako na farmaceuticke navykove drogy. Vlastne este nikdo dokazatelne na ne nezomrel, Inac by ich FDA v sluzbe farmacii uz davno zakazala.

RNG

Terry, zalezi to od formy zinku a vitaminu C. Akle ked mas obavy, daj nesimne 3 hodiny prestavky.
Ja som bral pri viralnych chorobach masivne davky vitaminu C az 1.5 gramu za hodinu a zaroven vyssie davky selenu jodu a vitaminu C niekolko dni A pracovalo to vyborne.

RNG

Lombardo, kedze nikto este neumrel z kombinacie 5-HTP a serotoninu, tak je to zrejme len rozsirovana kacica, aby odstrasili od oboch.
Ale od predpisovych liekov zomiera az vyse 700 000 ludi rocne, tak by som si skorej daval na predpisove pozor.

RNG

Jozko na kyseliny betain HCl,
na enzymi panceratin
na mikrovlakniny odprarucam zmes manohych ako psylium, inulin, arabinogalactany pectin atd.
a na probiotika kvalitne, silne a kyseliniovoi a tepelne odolne, aby sa mali moznost vobec dostat do criev.