Otázky na RNG

RNG

ja som nikdy na tomto fore neodporucal ziadne lieky, len potravinove doplnky.
Ripen(risperidone, risperidal) je synteticky antagonista na dopamin(ucinkuje proti)
SJW naopak zvysuje ciastocne hladinu dopaminu.
V ziadnom pripade teda neodporucam brat dva proti sebe pracujuce prostriedky.
....
Uvazuj o B-3 a B-6 vitaminoch, tie su pomocne pri bipolarnych a schizofrenickych poruchach v mozgu, pripadne valerian a ine utisovadla.

RNG

surozne formy zazvoru, aj rozne odrody. Niektore palia viac, niektore menej.
Ked doplnok obsahuje len cisty suseny mlety koren, takm pali ako kazde korenie.
Osobne zazvor nepouzivam ako doplnok, len ako koreninu do jediel A pouzivam cerstvy koren. Vynimka z toho je kandizovany, ktory si nosim vo svojej cestovnej krabicke proti "morskej" chorobe, tj kolisaniu ci uz v aute alebo lietadle.

josh1

RNG...ako je to s doplnkom dumbier - ginger, co sa tyka palivosti a chute? Chcel by som si ho objednat na zaludok, len neviem ci nie je palivy, skusal som si davat korenie zazvor, do polievky a nerobilo mi to dobre, palilo ma v zaludku, ked som pridal viac ako stipku...no myslim ze doplnok by nemal byt tak palivy...cital som ze ginger pomaha aj na pohyblivost, motilitu zaludka, preto som ho chcel skusit

RNG

Inac moje doplnkove obchody asi melu z posledneho, nikdy to neboli lekarne a zialbohu mali hromadu problemov od neinformovanosti Slovenskej verejnosti, cez zlu spravu, nedoveru v obsahy a garancie kvality GMP bez velkej a falosnej reklamy a ine. Takze dozivaju, lebo nie som schopny ich dalej niest na svojich vlastnych pleciach, tj financne, casove a nervami.
Vacsina Slovenskej verejnosti nie je pripravena na holu pravdu a ucinne obsahy s nezavisle potvrdenou kvalitou obsahu.

RNG

Bromocriptine mesilas je agonista(tj podporuje ucinnost) receptorov dopaminu.
Vyssia hladina a lebo vyssia ucinnost dopaminu je spojena so znizenim prolaktinu.
Prolaktin mozno znizit aj zvysenim hladiny, dopaminu(L-DOPA, SJW) alebo zvysenim hladiny progesteronu a testosteronu(yam, pupalka, damiana, Dong Quai,DIM,, zinok , vytazok z korenov zihlavy, tribulus, DHEA, forskolin)
Existuje aj priamo progesteronovy krem s prirodnym progesteronom, nie syntetickymi chemickymi nahradami, ako progestin a ine, ktore casto popisuju ako progesteron, hoci su to len chemicke nahrazky s plno skodlivymi vlastnostami.

wowo1

Este jednu otazku Co na znizenie prolaktinu pripadne z tvojej doplnkovej lekarne. Citam tu o jednom lieku je to agonista dopaminu. Neexistuje nieco ine alebo ako toto rovnako ucinne ? www.zdravie.sk

RNG

959, ja pouzivam obycajny krem na ruky, podla moznosti s minimom mineralnych olejov a radsej s prirodnymi olejami..
Dobre zlozky su kokosovy olej, olivovy olej, mandlovy a jojoba, avokadovy a ine. Hojive pridavky ako aloe, vitamin E, arnika, su tiez vyborne.
Treba citat zlozenie a vybrat si co najprirodzenejsi a vyhybat sa chemikaliam a naftovym (mineralnym) produktom a vazelinam.

RNG

wowo, nie som proti acylpirinu, len si myslim, ze su lepsie prostriedky k dispozicii
Povodny aspirin bol vyrobeny zo salicylovej kyseliny, ktora bola napodobneninou prirodneho salicinu z vrbovej kory. Je to kysly prostriedok, ktory riedi krv a tym zvysuje cirkulaciu a to pomoze na rozne problemy v tele. Presne ako inac pracuje aspirin v tele sa este stale nevie. Ale ako silna kyselina rozrusuje rozne struktury v klboch a vypaluje diery do zaludka.
Preto ho neodporucam a radsej hladam ine nahrady.(len ako perlicka, v prestiznom medickom casopise JAMA a neskor aj v LANCET priznali, ze v USA zomiera na nasledky vykrvacania z aspirinu 17 000 ludi rocne a na pohotovost donesu vyse 120 000 pripadov rocne, co je dosledkom hlavne pravidelneho pouzivania aspirinu ako antitrombotika)
Na riedenie krvi su lepsie enzymi, ktore znizuju lepkavost krvnych platniciek a tak zvysuju cirkulaciu a zabranuju tvorbam zrazenin(trombus).
Priklady su bromelain, tripsyn, nattokinaza, serrapeptaza a podobne proteolyticke enzymi.
Ak chces napriek tomu pouzit aspirin z nejakych dovodov, lepsie je brat vrbovu koru(500 mg aspirinu=2 gramy vrbovej kory), lebo z nej sa prirodny salicin uvolnuje postupne a nevypaluje diery do zaludka a criev.
Na potlacenie zapalov je plno lepsich ako curcumin, boswelin,MSM,dumbier,a ine,
pri com neslobodno zabudat na vodu, ktora je rozpustidlo a odmorovac pre rozne materialy sposobujuce zapaly.

959

RNG a este si mi zabudol napisat, ze akym kremom si to ma masirovat tie hemoroidy.Staci obycajny, ktorym si natiera plet? Ze si ho da na ten toalet.papier a tak?
Dakujem.