Seborrhoe - seboroická dermatitída

Príspevok v téme: Seborrhoe - seboroická dermatitída
zdravie01

Zdravím, mám seboreu,hlavne na tvári v oblasti T zóny, ktorá sa prejavuje svrbením,suchou kožou,s lupinami a začervenaním.. Dosť často sa mi to vracia a doktorka mi stále vypisuje hormonálny krém, ale ja ho nechcem tak často používať, hlavne preto, lebo je to na tvári. Chcem a spýtať, či náhodou nemá niekto recept, ako by sa tomu dalo predísť resp.zmierniť príznaky? Skúšala som už veľa krémov, no bez značného zlepšenia.. Ďakujem za rady..

zdravie01

Naan:
Sorry, že tak neskoro odpisujem, ale bola som mimo..:)...netu. Ďakujem Ti za ochotu, moja adresa: hbea@zoznam.sk

žralok

Medzi morské živočíchy s najjednoduchšou štruktúrou, ktoré evolúcia nijako nepoznačila, patria žraloky brázdiace moria už viac ako 400 miliónov rokov. Ich štruktúra tela a metabolizmus sú vyvinuté tak, aby im umožnili prežiť. Žraloky majú veľmi silný a aktívny imunitný systém. Ich rany sa rýchlo hoja a takmer nikdy sa neinfikujú. Až 99% rýb môže dostať rakovinu, avšak žraločí organizmus zostáva voči nej odolný. V štúdii, ktorú vydali v Massachusetts Institute of Technology (MIT) sa uvádza, že žralok nemá kosti, iba chrupavky. Žraločia chrupavka obsahuje špeciálny proteín, ktorý potláča vývoj cievneho systému zásobujúceho živinami nádor, čím blokuje jeho rast. Sacharidy v žraločej chrupavke regulujú aj imunitu a majú protizápalový účinok. Výťažok zo žraločej chrupavky sa dá úspešné použiť ako prevencia proti rakovine a v určitých prípadoch ako doplnenie a podpora liečby.
Je účinný pri liečení kĺbových ochorení (reumatická artritída), osteoporózy, psoriázy a iných kožných ochorení, ako aj problémoch s očami u diabetikov.
Má tiež protizápalové účinky.

naan

Zdravie 01,
takéto problémy mala jedna moja známa a cez mojich priateľov a so spoluprácou s lekárom sa jej podarilo problém vyriešiť. Pošli mi svoj email a ja ťa s nimi skontaktujem. Boli to prírodné produkty.

RNG

Okrem umelych hormonalnych kremov existuju aj prirodzene, Krem s yamom, progesteronovy krem a pod.A kokosovy olej.A tekuty vitamin E. Tiez aloe.

pomocnik

Mne pomohlo slnko,v lete sa opalim a je to v pohode, a 2x do tyzdna si natriem problemove partie skin capom.A teraz v zime davam solarko.Najprv som chodil koznej,dala mi kortikoidove masti,to som este nevedel co to je.Ked po case prestavali ucinkovat,a vysadil som ich celu tvar som mal cervenu.Na ulicu som sa hanbil ist.Tak so zacal zistovat na nete co to vlastne mam.A ej ha,seborea sa nema rada so slnkom,takye teraz sice viem yze som ju definitivne neporazil ale po ulici mozem chodit a chlastat tiez

pentium

Stravovanie a lieky: nie je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu, hoci sa zdá, že konzumácia alkoholu podmieňuje vznik lézií alebo ich zhoršenie. Niektoré pikantné jedlá a koreniny môžu mať tiež vzťah k tomuto ochoreniu. Napriek očakávaniam sa nepodarilo dokázať súvis s mastnými jedlami. Zdá sa, že vitamínové doplnky nemajú žiaden pozitívny efekt na vývoj ochorenia. Niektoré periférne pôsobiace vazodilatačné (cievy rozširujúce) prípravky môžu prispievať k vzniku tohto typu lézií.

pentium

Keratolytiká (látky zmäkčujúce rohovú vrstvu pokožky): lieky zo skupiny kyseliny salicylovej alebo deriváty dechtu, ktoré sa používajú pri závažnejších formách ochorenia.