Seborrhoe - seboroická dermatitída

Príspevok v téme: Seborrhoe - seboroická dermatitída
zdravie01

Zdravím, mám seboreu,hlavne na tvári v oblasti T zóny, ktorá sa prejavuje svrbením,suchou kožou,s lupinami a začervenaním.. Dosť často sa mi to vracia a doktorka mi stále vypisuje hormonálny krém, ale ja ho nechcem tak často používať, hlavne preto, lebo je to na tvári. Chcem a spýtať, či náhodou nemá niekto recept, ako by sa tomu dalo predísť resp.zmierniť príznaky? Skúšala som už veľa krémov, no bez značného zlepšenia.. Ďakujem za rady..

noteg

zdravim
mne pomohol krém Beloderm.uz asi 2-3 tyzdne sa nim natieram 2x denne a ziaden problem.a dufam ze to uz aj takto zostane
s pozdravom Norbi

nyk

Pomaha aj doplnok vyzivy MSM. Potlaca alergie, tak je mozne, ze to ma suvis s alergiou. Na konkretne potraviny, ale mozno aj napr. na plesen, ktora moze byt v potravinach. Preto moze nejaka potravina niekedy zhorsit stav a inokedy nie. Potraviny, ktore stav zhorsuju su prave typicke potraviny nachylne na plesne, napr. arasidy.

Carlitos

Ahoj slovenští bratia a sestry :) Minulý měsíc mi byla diagnostikována seboroická dermatitida. V mém případě se jedná o ložiska na nosu a po jeho stranách. Kůže se mi neloupe ani není šupinatá, spíš je jen mastná a začervenalá. Byla mi předepsána antimykotická mast - Clotrimazol a kortikoidní krém Advantan. Taktéž jsem si zakoupil Pityval od La Roche Posay. Ten mi zatím pomáhá nejvíc. Též jsem začal jíst tablety zinku, jódu a teď i selenu. Chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte o nějaké kvalitní čistící vodě? Ráno i večer si obličej pouze přečáchnu vodou a pořádně jej nevyčistím. Děkuji a přeji všem hodně štěstí a především trpělivosti!!! Pozdrav z Moravy :)

susedkaa

Milý Peto T. asi si nečítal môj príspevok pozorne a reagoval si trošku zbrklo. Ja som o experimentovaní písala v zmysle - mastičky, krémiky... nie výživové doplnky. To, že ti pomáhajú - aj spolu s diétou, blahoželám a želám ti, aby ti to vydržalo na veľmi, veľmi dlno.
Ja som však písala, že netreba experimentovať s dostupnými krémami. Každý účinkuje v iný čas seborey, každá pokožka je iná a nie každý krém či masť je vhodný pre každého. Ja som takto experimentovala samoliečbou takmer rok, kým som vyhľadala lekára a teraz ľutujem, že som to neurobila už dávno. Neužívam kortikoidy, len mi lekárka vysvetlila, ktorý krém a masť sú vhodné v určitých štádiách seborey.( pre príklad : prípravky od Biodermy sa majú potierať na postihnuté miesto 1x denne, nikde však leták nepíše, že sa má používať na preliečenú pokožku, bez začervenania a šupín - že je to krem na udržiavanie normálneho stavu pokožky, pretože pri akútnom stave nepomôže ) Riadim sa podľa toho a konečne aj ja môžem vyjsť na ulicu bez toho, aby som si vlasy ťahala na čelo a do tváre.

Peto T

susedkaa: To je možné, ale kožiari podľa môjho názoru takto diagnostikujú celú skupinu navzájom nesúvisiacich ochorení a nevedia o nich skoro nič. Okrem predpisovania kortikoidov zvyčajne ani nemajú čo by poradili.

Mne diagnostikovali seboreu a potraviny majú u mňa totálny vplyv. Aj malé množstvo alkoholu, čokoláda, korenie. To sú u mňa spoľahlivé spúšťače. A ešte stres a choroba, samozrejme.

Experimentujem, kortikoidy som vynechal už pred rokom. Pri poslednom zhoršení mi veľmi pomohol vitamín E 600IU denne, selén 400ug denne, vitamín C 10g denne. Od štádia podráždenia to nakoniec vôbec neprešlo do odlupovania. Priam som tomu nemohol uveriť.

Môže to súvisieť aj s jódom, ktorý užívam asi 2 mesiace cca 20-30mg denne. Neviem, ktorá z týchto veci mi zabrala najviac, ale po 10 rokoch seborey som nedávno mohol absolvovať slávnostný prípitok bez toho, aby ma začala páliť tvár a odlupovať sa koža. Vitamín E som vtedy ešte nebral, vitamín C beriem dávno, takže to bol buď selén alebo jód (alebo oboje).

susedkaa

Aj ja trpím seboroickou dermatitído. Prečítala som si všetky dostupné články, príspevky, preto viem a potvrdila to aj kožná lekárka, je to genetické ochorenie, ktoré so stravovaním nemá nič spoločné. Žiaľ. Môžu sa užívať lieky radu vitmin B - Riboflavín, Pyridoxín, ochorenie môže súvisieť s ich nedostatkom. Liečba je žiaľ individuálna. Niekomu pomôže to, niekomu ono. Určite ale pomáha na vlasy salicylový olej a na kožné prejavy decht - čiže pityol, ichtamolová masť. Všetko je ale len dočasné, treba sa riadiť kožným lekárom. Ja som zo začiatku skúšala kozmetiku Bioderma dľa odporúčania ľudí, ktorí prispeli do fóra, veľmi mi to nepomohlo, nepoužila som tie prostriedky v správny čas. Teraz sa riadim kožným lekárom a používam len to, čo predpíše a v množstve a dávkovaní ako napíše. Pomaly sa dostávam do normálu, aj ked viem, že všetko je len dočasné. Podľa jej slov si však môžem ovplyvniť ekzém správnym ošetrovaním a starostlivosťou na 90 % sama a má pravdu. Takže moja rada znie - nepokúšajte sa o samoliečbu a osvedčené metody niekoho iného, každá pokožka je iná, každá reaguje na niečo iné, každej pomôže niečo iné. Pokiaľ nie ste spokojní s Vašim kožným lekárom, radšej sa obráťte na iného, ale neexperimentujte. Pracujem v zdravotníctve, viem o čom píšem.

k.i.k.i

Ahojte
Uz rok mám seboroickú dermatitídu vo vlasoch, ale od novembra mi padajú vlasy. Mám ich husté a pekné no nechcem o ne príst. Ako sa lieči toto vypadávanie u s.dermatitidy? Doktorka mi dala Polytar AF a funguje dobre (zatial som sa nim umyla 1x)ale stací to? No ja mám problémy aj so stítnou zlazou tak to môz byt aj tým no neviem ci jedno alebo druhé...kozná mi povedala ze 4.den po umytí vlasov mám 24 hod zbierat svoje vlasy a doniest jej ich...má s takýmto vypadávaním vlasov niekto problémy a poradí? plosim plosim

aloe

emi212:napis mi na meil:duratnakatka@gmail.com
Vracia sa to preto,lebo sa neodstranuje pricina,je potrebne brat kvalitne doplnky vyzivy,cim date do poriadku travenie a zbavite organizmus toxickych latok....

emi212

Dobrý deň!!! mám tiež seboriotickú dermatitídu ale až doteraz som si neuvedomila jej vážnosť pretože ju nemám dlho a nie som na tom zle začali sa mi len robiť medzi obočím šupinky a červené fliačky ale mala som problémy hlavne s akné a preto som dosť dlho navštevovala kožnú ktorá mi teda určila že ide o tuto chorobu a dala mi na to krém fucicort ktorý mi hned pomohol a tak som to dalej neriešila...ale teraz ma zaujal článok na internete o tejto chorobe a potom som čítala názory ľudí ktorý sa tím trápia a zistila som že tá masť je kortikoidná a vraj sa to tým iba zhoršuje veľmi som sa toho zľakla a bojím sa teda či mi jej používanie nemôže viac uškodiť ako pomôcť ale neužívam ju dlho a ako hovorím pomáha mi tak teraz neviem čo mám urobiť spoliehať sa na doktorku ktorá mi mimochodom k tejto chorobe nič viac nepovedala a preto som nevedela o čo ide a ani ma nevarovala predtým že táto masť sa nesmie užívať dlhodobo...a mám ho teda používať ďalej alebo by som radšej mala skúsiť niečo iné bez kortikoidov je tu niekto kto by v tom vedel poradiť??? Za každý dobrý názor budem vďačná!!! pekný deň :)