Seborrhoe - seboroická dermatitída

Príspevok v téme: Seborrhoe - seboroická dermatitída
zdravie01

Zdravím, mám seboreu,hlavne na tvári v oblasti T zóny, ktorá sa prejavuje svrbením,suchou kožou,s lupinami a začervenaním.. Dosť často sa mi to vracia a doktorka mi stále vypisuje hormonálny krém, ale ja ho nechcem tak často používať, hlavne preto, lebo je to na tvári. Chcem a spýtať, či náhodou nemá niekto recept, ako by sa tomu dalo predísť resp.zmierniť príznaky? Skúšala som už veľa krémov, no bez značného zlepšenia.. Ďakujem za rady..

house

Mne pomaha na seboreu sampon head and shoulders treba s tym umyvat kazdy den a nechat posobit cca 2-4 min.Podla nejakych vyskumov chorobu sposobuje virus alebo bacil , kto nama imunitu sposobi mu chorobu dolezita je sustavna liecba slnko pomaha najlepsie.

RNG

Asi som to v tejto teme zabudol spomenut, ale tradicny a dost ucinny prirodny prostriedok na seborheu a ine kozne problemy je caj z korenov sarsaparilly.
Kedysi to bol v USA popularny napoj, a bol casom vytlaveny coca colou, zialbohu.
Tiez miestny prostriedok na kozu a jej problemy je witch hazel(vytazok z kriku Hammamelis virginiana), astringent(trpcina ci ako by som to prelozil), ktora je zaroven sterilizacia na kozu, uzaviera rozsirene pory a posobi liecivo.
Najdete ju v kupelni vacsiny americanov, zialbohu je velmi zriedkava a neznama v Europe.

ivja

prosím vás, netýka sa to aj zvukovodov uší? Mňa už 10 rokov trápi suchá koža, šupiny a silné svrbenie na začiatku zvukovodov obidvoch uší. Často mi to aj mokvá, potom sa vytvoria chrastičky, svrbí to, tak si ich zošuchnem a opäť mokvá, chrastičky a stále dokola. Robili mi stery, všetko OK, nikto mi nevie pomôcť. Nemáte nejakú radu? Ď.

mimiii

Ahojte.Mna uz seboroicka trapi nejaky ten rok,asi od 15 (mam 22) Preluskala som sa kadecim,mam pocit,ze lekarov to vobec netrapi,ze som cervena,skor si myslia,ze sa cervenam,lebo mi odporucaju kremy z Biodermy proti cervenaniu.Neviem,pripadam si,ze to nikto nechape a kasle na liecbu.Ani homeopat mi nejako nepomohol.Neviem,co by som este vyskusala,aby sa to zlepsilo.

RNG

Extrakt z grapefruitovych jadier vo vyrobku z nobilistilia nespomima, ze by bol aktivovany na vysoku ucinnost citricidalu.Ale kludne tam daju data ucinnosti proti roznym patogenom namerane s citricidalom.
Preto upozornujem, ked chcete vysledky antimikrobialne, ako ma citricidal, musite kupovat vyrobky ktore jasne stanovuju koncentraciu citricidalu, ako napr GSE firmy NutriBiotic, kde pisu ze tam je 33% originalneho citricidalu.
Ani Citrovital mimochodom toto nepise na svojej vignete, len hmlisto naznacuje, ze vyrobok obsahuje z USA dobre znamy a oskusany citricidal.

aktivator

Dobry den, ja som mal seboreu okolo nosa a ust. Pomohol mi konopny olej s extraktom z grapefruitovych jadier. Do 100ml konopneho oleja dat 3 kvapky extraktu z grapefruitovych jadier. Tieto vyrobky sa daju zohnat cez vyrobcu www.nobilistilia.cz alebo cez www.naturalia.sk ten 100ml olej vyde asi na 140,- a extrakt na 210,- ale toho extraktu je na dlhy cas. Mozete pouzit aj uz zmienovany vyrobok citrogrep, ale podla mna je ten z nobilibtilia lepsi. Je to farmaceuticka kvalita, aj oleja aj extraktu a su to cisto prirodne vyrobky. Oleje su lisovane za studena a extrakt sa robi vodnym vyluhom, takze ziadne kortikoidy ani chemia.

tanja:)

zdravie 01
ale rataj s tým, že ten Skin Cap krem a Skin Cap šampon nie je najlacnejší, ale za pokus ti to naozaj stojí. A ja užívam každý den este aj zinok

RNG

Trochu pyrithionu zinku, ucinnej latky v Skin cape sa nachadza aj v sampone, Selsun salon formula with pirithione, 2 in one