Bola som znásilnená - ako sa s tým vyrovnať

esher

Tvoje pocity su prirodzene, lebo Ti bolo ublizene.Nie je to vsak Tvoja vina, Ty za to nemozes.NA SLovensku je urcite viacero ludi, ktori by ti mohli pomoct prekonat to.V Nitre je napr.centrum Slniecko, ktore pracuje s detmi.Uviedla som Ti telefonne cisla liniek dovery, skus sa na niektoru z nich nakontaktovat a pripadne sa spytaj na terapeuta, ktory s takouto problematikou pracuje.To je najlepsie, co Ti mozem poradit.

esher

Linka dôvery
Bezplatne. Anonymne. Diskrétne. Non stop.
Mobilná linka: 0905 290 150
Pevná linka: Bratislava: 02 / 4446 06 06 (nonstop)
Humenné: Po – Pi: 7.00 – 15.30 057 / 7754 749
Nitra: nonstop 037 / 6523 222
Košice: nonstop 055 / 6441 155
Prešov: Po – Pi: 7.00 – 15.30, 051 / 7731 000

Linka pomoci obetiam násilia
0850 / 111 321 - Informácie o službách pre obete trestných činov, domáceho týrania, a prístupe k nim na celom území SR, (pondelok až piatok od 10.00 do 14.00, a od 16.00 do19.00 hod.), inak záznamník.

ewelin

hlavne celu vinu nehádž na seba...ty za to nemôžeš, že ti to ten hajzel spravil...a spinavý a menejcenný by sa mal cítit on a nie ty!

janka

preco musim takto trpit ked som mu nic nespravila preco mi to musel spravit...mozno si to aj zasluzim...citim sa taka vinna spinava a menejcena.Preco?

esher

Mila...neviem ako sa volas.Bolo by dobre, keby si isla za odbornikom psychologom alebo psychoterapeutom. Oni Ti to pomozu prekonat a zvladnut.Tvoje sukromie je tam zarucene.Len je dobre najst odbornika, kt.s tym pracuje a ma s tym skusenost. Neviem z ktoreho mesta si, mozno keby si napisala, ci chces zajst za odbornikom, tak by sa mi podarilo najst kontakt na niekoho, kto ma ako odbornik s tymto skusenosti. Zarucit Ti to neviem, ale je dost mozne, ze by sa mi podarilo na niekoho najst kontakt.

katka30

veru j.b., ked ta niekto znasilni, pochopis ake je to "prijemne" a ked sa niekomu zdoveris, tak ti snad povie, ze si o tom podvedome tuzil

lˇuba

j.b.si normálny? Stopercent chlap.Akeby to všetko bola aj pravda,nik nemá pravo nikoho znásilniť.Čo keby sa to stalo a nejaký úchyl ťa znásilnil?Tvoj postoj by bol určite inný.

zufala

chceš vedieť prečo? nikdy v živote by ma nenapadlo, že by bol niečoho takého schopný...brala som ho ako kamaráta a to som mu aj vysvetlila, ked som sa dozvedela čo ku mne cíti a on sa tváril, že to pochopil...povedal mi, že ked vidí aká som šťastná so svojim priateľom nechá to teda tak a svoje city ku mne skusi ututlať a to bolo pekne dávno a už sme sa od vtedy o tom spolu nerozprávali...uznávam bola som hlupa ale nič zvláštne som si na nom nevšimla potom sa správal ku mne naozaj ako ku kamarátke a ked sa mi ponukol, že ma odvezie nemala som žiadny dôvod odmietnuť to a to bola moja najväčšia chyba...nikdy mi neublížil...nemala som dôvod mu nedôverovať...dokonca mal aj niekoľko priateliek...myslela som si, že teda už na mna zabudol, ale zmýlila som sa...už som sa zniesla z oblakov a konečne som prišla na to, že dnešná doba je zlá...je veľa ľudí, kt. sú falošní, pretvárační a kt. klamú...realita je tvrdá a krutá...a môžem ťa ubezpečiť, že ten človek sa mi strašne hnusí a nikdy ma nepriťahoval...pre mna je priateľstvo cennejšie ako sexuálny zážitok...ale to niektorí chlapi nevedia pochopiť...

j.b.

Prečo, keď si vedela, že niečo k tebe cíti si s ním liezla do auta?
Ten chlap sa ti pomstil za to, že si ho nechcela a tvojmu partnerovi za to, že si mu dala prednosť. Mám jednu otázku: Nelichotil ti trocha jeho záujem? A teraz, keď ako vravíš, že stále na to myslíš, nemáš vo svojom podvedomí myšlienku na to, že to bolo celkom hm, prinajmenšom zaujímavé? Ja viem, že to radikálne odmietneš, ale mnoho žien túži byť vo svojich sexuálnych predstavách znásilnenými tak preto sa pýtam. Len ty si to musíš vo svojom svedomí vyriešiť ako to je. Možno si po ňom tak trochu túžila, možno si s ním niekedy hodila nejaký flirtík a on si to inak vysvetloval. No ak je to len nejaký obyčajný hajzel, ktorý ti ublížil tak by mal ísť do lochu ale ak máš čo len štipku príčiny na dôsledku, tak by si si to mala rozmyslieť aby si niekomu nedojebkala život. Môj názor nič iné.