U zubára

damaxy

Tak ja ked idem vrtat zubky dám si jeden ibuprofen a niečo na nervy.Zubár mi dá ak je potrebné injekciu a je to.Rovno mu povedz,že sa bojíš bolesti nech ti niečo pichne a zavri oči a čo je hlavné určite tých 10 minút v kresle vydržíš.

marfuška

TZ1,nič ine Ti neviem poradit,len to aby si prekonal/a strach a išla k tomu zubárovi.Ja som sa kedysi tiež strašne bála zubára,potom prišli roky,ked som mala velké problémy so zubami a k zubárke som chodila pomaly jak na klavír.A tých bolestí čo som si užila,ale vedela som že po návšteve zubára to povolí.A teraz už nemám problém sadnut do kresla.Treba len nebrat odvahu,poprípade si zober niekoho so sebou,čo ta rozptýli,kým budeš čakat.

Kuki

Matko,
hladaj dalej... samo od seba to byt nemoze. Nejaka pricina musi existovat. Podla toho co pises, to ozaj vyzera skor na problem s travenim, nez zubami.

matko

ahojte uz dlhsi cas sa neveim zbavit zleho pocitu z mojich ust ,,,stale mam hnusbe sliny a nemam dobry pocit sa s niekim rozpravat osobne zoci voci mam stale pocit ze mi ide pach z ust ,,nieco zjem na obed a zacne sa mi grgat a je to strasne ,,setko citim nie to este sa s niekim rozpravat ....zuvacky mi nepomahaju chrup nemam zly,,,a bol som aj na endoskopii zaludka nenasli nic
ale stale ked nieco zjem tak sa hanbim s niekim rozpravat ale ide to setko zo zaludka ale nevieem preco ,,,ked niekto ini nieco zje tak ma dych normalni aj ked si da za tim este cigaretu ja nefajcim ,,,ani akoholikovi tak nesmrdi z ust :( ako mne ja uz neviem :( co dalej

mircci

pred dvoma rokmi mi vyoperovali cystu nad očným zubom,no stále mám pocit únavy a slabosti aj ked aktívne sportujem,mam tiez zvacsene lymf.uzliny. myslim,že to nejako suvisi so zubami.. prosim o info na co vsetko mozu posobit zuby,dik

tinafr

Som velmi rada, ze nemam ziadne problemy so zubami, este nikdy mi nedavali plombu, len mi par krat vytrhli zub. Aj to nebolo bohvieco. Nechcela by som zazit ine ukony.

jatyon

Ústna dutina
13. CMÚĽANIE OLEJA

dáme si do úst lyžicu rastlinného za studena lisovaného oleja (olivový, slnečnicový, repkový ...) a trpezlivo ho premiešavame jazykom na všetky strany, aby sa dostal do celej ústnej dutiny cca 5 až 10 minút, potom olej vypľujeme a vypláchneme si ústa; olej neprehltávame

tuky majú schopnosť viazať na seba nečistoty - olej v ústach čistí krv, cez tenké blany na povrchoch slizníc pohlcuje z tela nečistoty

očista pomáha aj zubom, pri ochorení ďasien a pri infekciách v ústnej dutine