RNG prosim o radu

Príspevok v téme: RNG prosim o radu
22tana

RNG prosím ta pomož mi...som už na dne. Strašne mi vypadavaju vlasy...bola som u lekara, no ten mi s tým nevie pomocť. Diagnostikoval mi niečo také, neviem to presne povedať ale také niečo ako porucha tvorby nejakých žliaz...alebo niečo také...no a sa mi v hlave robia také nanosy supín...ale strašne vela mi vvypadavaju vlasy. Bojím sa že o ne pomaly prídem a nechcem aby som musela mat parochnu, ved mam iba 25 rokov, prosím ta čo by som mala robiť? Lekar mi dal vitaminy zinok, vitamin A a B. Mam ich jest 3 mesiace a dal mi aj nejakú masticku, ktorú si vtieram do vlasov, ale žiadnu zmenu nepocitujem, praveže naopak, stale mi vypadavaju vlasy, ja som už zle na tom po psychyckej stranke, prosím ta pomož mi ak vieš, velmi pekne ti dakujem. Ozaj a pijem už asi mesiac zihlavový čaj - denne asi 1 až 2 litre.

22tana

RNG
predsa som sa ešte chcela opýtať...vobec nerozumiem tomu, čo si mi tam napísal
...ktory sa da obmedzit olejovanim na noc alebo vyhubenim(vydusenim) pouzivanim samponov z 5% dechtu(kamenouholny alebo zo zivice stromov). V extremnyvh pripadoch mozno spravit krem s pridavkom artrmizininu rozpusteneho v DMSO.
možeš mi to nejak bližšie vysvetliť?

22tana

RNG
chcela by som sa ta opýtať, či sa dá ta tvorba dehydrotestosteronu nejako potlačiť, alebo zastaviť? Všimla som si, že som doteraz nemala nikdy problem s akne, a teraz sa mi začali robiť na chrbate, čo ma velmi prekvapilo.
Nerozumela som ako mam použivať zinok z vonku?
A ten skin cap to je nejaký krem, alebo čo je to? A je to dostať v lekarni?
A už vobec nerozumiem tom, čo je to kožný roztoč, prečo to vznika, z akého dovodu? A tiež ako sa tomu dá zabraniť? Mam na Vas strasne vela otazok, ak budete mať čas, prosim Vas o odpoved. A este by som sa predsa len chcela nieco opýtať, tam kde mi vypadali vlasy, som si všimla, že mi nerastu nove malé vlasy, da sa to nejako dať znovu do poriadku, aby mi aj na tých miestach opať rastli??? Je to velmi horzne trapim sa velmi po psychickej stranke, a prestava ma pomaly aj život baviť, viem že su aj horšie ochorenia, lenže ked ja mam iba 25 rokov a chcela by som proti tomu bojovať, no neviem ako. Dakujem

RNG

supinatka=seborhea(seboroa)je obvukle sposobena privelkou tvorbou dehydrotestosteronu , podobne ako acne.
Na to je odpoved zinok-z vnutra aj z vonku(spominany napr v produkte "Skin cap", zinc pyrithione krem), tiez Zinerit a podobne.
Niekedy je to tiez prilisnym posobenim kozneho roztoca(demodex foliculorum), ktory sa da obmedzit olejovanim na noc alebo vyhubenim(vydusenim) pouzivanim samponov z 5% dechtu(kamenouholny alebo zo zivice stromov). V extremnyvh pripadoch mozno spravit krem s pridavkom artrmizininu rozpusteneho v DMSO.

22tana

pre aginu
no a prečo mi kožný lekar neodporučil tu akupunkturu potom??? Prečo to lekari beru tak lahostajne? aspon mne to tak pripada, strašne sa cítim. Predtým som sa s takýmto problemom nikdy nestretla, ani som o nom nepočula a teraz toto. a to som mala také husté a zdravé dlhé vlasy kedysi... teraz su otrasne

22tana

zle som to tam napísala...prosim o radu RNG ale aj tých, ktorý mi chcu alebo vedia o tom niečo poradiť, dakujem