vysoka sedimentacia

vcielka_11

AHOJ Ilek ja pracujem v labaku na OKB takže mam vyšetrené všetko čo sa dá KO,základnú biochémiu,infekčnú mononukleozu,borelie,toxoplazmu,močový sediemnt a všetko mam negat.takže preto ma to štve že FW je trojciferná a to som už využívala 1balenie ATB,pred užívaním som ju mala 35/70 a po ATB už spomínanu hodnotu...

llek

Vcielka, sedimentacia 75/125 je vela, ziada si to patrat po pricine. jednak zopakovat odber, ci tam nie je aj alboratorna chyba. Ak sa to potvrdi, tak v prvom rade nejake zapalove loziko, okrem toho by bolo treba vediet aky mas krvny obraz, ci nie si anemicka a ake mas hladiny niektorych bielkovin v krvi (celkove bielkoviny, imunoglobuliny). Sedimentacia je vysoka vtedy, ak sa zmeni bielkovinove spektrum v krvi (ak je v tele zapal, tak sa zvysia hladiny bielkovin, ktore sa tvoria pri zapale), ale pricinou moze byt aj nieco ine ako zapal. Trojciferna sedimentacia si vyzaduje vzdy objasnenie priciny.

RNG

Zialbohu zapaly v tele a z toho vysoky CRP a sedimentacia su z ronych mikrobialnych procesov, nielen z bakterialnych, ale aj viralnych mykoplazmickych, z L-forien a rozneho zamorenia.
Zapaly sa daju adresovat protizapalovymi, ako napr curcumin, sedimentacia sa da znizit napr vitaminom C vo vacsich davkach, ale dovod za tym sa musi adresovat, inac sa problem neodstrani.
A zialbohu ATB adresuju len bakterie, a aj to nie vsetky, rozhodne nie su ucinne ani na mykoplazmy,ani plesne a kvasne kultury, ani virusy a tvorenie L-foriem dokonca sposobuju.

vcielka_11

Ahojte može mi niekto poradit či nemal rovnaký problém ako ja?mam sedimku(FW)75/125 a CRP 11,5 a cítim sa v poho všetci ma strašia že je to vážne poradte please....

tpch

Bol si na RTG pluc? Nemas bolesti v bruchu? Nemas bolestivy niektory klb, nebol si na nejakej ortopedickej operacii nedavno?

tpch

Hodnota CRP 141 aj 120 je velmi vysoka, antibiotika ti nezabrali. Ked ATB zaucinkuju, klesa CRP rychlejsie, ako popisujes. Treba najst zdroj infekcie, odobrat material a hlavne urobit citlivost na ATB, aby si sa liecil cielene a nie naslepo, ze "snad to zaberie, ked je to sirokospektralne".
Hodnoty sedimentacie si nenapisal (to su take dve cisla oddelene lomitkom), ale ked mas zistene CRP, tak sedimentacia je len pomocny ukazovatel. Urcite ju mas tiez vysoku.

sandroxx

poradte aj mne :-) bol som poprechladany a mam uz 17den po veceroch horucku uz teraz mensiu okolo 37,5 ked som zacal liecbu antibitikami mal som okolo 38,5, vyuzival som zinnat 500, a teraz este jeden den mam ciphin 500(teda douzivavam uz druhe balenie) po tyzdnovej liecbe zinnatom mi bolo stale tak isto a CRT sedimentaciu som mal 141, teraz uz mam okolo 120 ale tiez to nie je dobre, bol som na krcnom a u urologa, nic vazne nezistili teraz mi zobrali znova krv, vyter s hrdla s nosa a uvidi sa, ak ma niekdo nejaky napad (bylinky, cesnak atd... piste :-) vopred dakujem

tara22

dobrý deň

mam 31rokov a problem s vyššim tlakom a vysokym tepom cca 120.nasadili mi vasocardin a pojdem na dalšie vyšetrenia echo....ale ma znepokojuje,že všetky vysledky krvi ok až na vysoku sedimentaciu FW 38/40.nemal by s tym obvodny lekar niečo robiť,prechladnuta niesom.

zuzika0918

ahoj mravusik odkedy má tvoj syn také problémy so sedimentaciou??ja som tiež mala problémy a keď mi vybrali mandle som OK...odporučala by som ti ísť so synom na infekčne vyšetrenie,tam to všetko zistia,preto,že ak má takú vysoku sedimentaciu,na 100%.má v tele zápal....ak chceš ozvi sa na zuzika0918@azet.sk

žan

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že stále ma bolí celé brucho pochodila som po vyšetreniach RTG,CT,USG, odobrali mi krv, akurát som mala vysokú sedimentáciu 46/54 a zvýšené imunoglobulíny, stále ma bolí brucho ako pri menštruácii, a som z toho zúfalá, lekári mi nevedia povedať z čoho to mám, poraďte mi prosím, čo mám robiť.Ďakujem