myom, cysta

aduska

Dobrý deň!
Asi dva roky dozadu mi náhodne našli cystu na mozgu.Ja o tom ani tak veľa neviem...takmer sa k tomu nevyjasrovali len ma poslali na CT-vyšetrenie ,potom na magnetickú rezonanciu...povedali mi, že má veľkosť 10 cm čo ma trochu vyľakalo, lebo sa mi zdá, že je to docela dosť. Ďalej mi len povedali, že ak nebudem mať závrate častejšie a bolesti hlavy silnejšie tak sa s tým nemusí nič robiť. No bolesti sa mi stupňujú a teraz čakám na magnetickú rezonanciu kde chcú zistiť, či mi zase nenarástla.Tie bolesti mi celkom dosť komplikujú život tak sa chcem spýtať či je lepšie tú cystu odstrániť alebo nie...alebo čokoľvek lebo dodnes vlastne ani poriadne neviem čo to v tej hlave mám.Vopred Ďakujem

marica

ahoj.nevie mi niekto poradit?uz asi 10rokou trpim bolestami laveho vajecnika a este zatial mi nikto nic nediagnostikoval.bolo to len o tom ,ze nic tam nevidime.vcera mi praskla cysta,povedala som to lekarke ktora mi to potvrdila.mam sa pytat na laparoskopiu?

dada

ahoj tajana, laparoskopicke odstranenie vajecnikov a maternice sa robi len cez vpichy do brucha bez velkeho rezu ale asi pri narkoze takze je to setrnejsie ako bezna operacia, ja sa chystam este na jedno vysetrenie potom uvidim, budem ti drzat palce. ahojko dada

tajana

čau dada, ja idem do nemocnice 14 marca na ultrazvuk, potom sa dohodneme s mojím lekárom na operácii, moc sa v tom nevyznám, ako je to laparoskopicky odstránenie maternice a vaječníkov?

dada

ahoj Tajana mozno by ten caj za pokus stal aj ked neviem ako dlho mozes cakat mna vcera gynekolog tiez postavil pred hotovu vec mala by som ist na predoperacne vysetrenia ale chcem to konzultovat este s inym gynekologom a medzi tym este vyskusam ten caj tej operacie sa tiez desim hovoril ze laparoskopicky odstranit maternicu aj vajecniky budem mat 43 rokov takze o deti uz nejde ale neviem ake to bude bez menzesu.no uvidime ako to dopadne.Drzim ti palce napis ak budes mat nieco nove

tajana

ahoj dada, ja sa s myónmy trápim už tri roky, najprv som mala jednu, lekár povedal, že nič to nie je užívala som hormonálne náplaste,minulý rok som mala problémy v lete, urobil my sono, už boli 2 myómy na maternici a 1 cysta na pravom vaječníku, povedal, počkáme pol roka a uvidíme, v piatok som bola na kontrole, už som písala ako som dopadla, vieš budem mať 51 rokov, takže riešenie je asi operácia, ale odstránenie cýsty a myómov my neodporučil, nakoľko za chvíľu môžu byť ďalšie na inom mieste, takže by vybrali maternicu aj s vaječníkmi, no desím sa ale čo už, myslím, že tu už čaje nepomôžu

nikita23

v oktobri mi laparoskopicky odstranili cystu z praveho vajecnika, uzivam antikoncep.,aby som cystu nemala,vcera mi pri ultrazv.vysetreni lekar objavil novu-tiez na pravom vajecniku, ostava len dufat,ze praskne, na operaciu sa nechystam, ale je to nepochopitelne lebo antikoncep.ma zabranit vzniku cyst,sam lekar nechapal