myom, cysta

adela1111111

Mala som tiež cystu 8x6, bola som objednaná na laparoskopiu..........začala som piť čaj z alechemylky lekárskej, kúpila som si Thiamínové tabletky v lekárni /36 SK/, B komplex forte!!!!!Multivitamíny a bola som ešte u liečitela a cysta bola deň ped operáciou FUČ!!!!!

mira

RNG, vegetariani jedavaju mlieko, mliečne výrobky, moc ovocia a niektorí i sladkosti a bielu múku. Toto všetko patrí k príčinám tvorby cýst.

moncici

pred mesiacom mi gynekolog na pohotovosti zistil cystu na vaječníku /6 cm/,o 4 dni som bola na vyšetrení u svojho lekára a bola zvačšená až na 11 cm,museli ma okamžite operovat /laparoskop./Lekar mi povedal že to treba hned odstránit,lebo keby praskla v bruchu je to vačší problém ako tá operácia.Takže mi to vybrali /mesiac som bola PN/ zajtra idem na kontrolu a dúfam,že už aj do práce.

RNG

Mira, len tak pre zaujimavost, ako vysvetlis potom cysty a myomy u vegetarianov, lebo aj ti ich maju, hoci uznam, ze menej?

mira

Propagácia vysokobielkovinovej a tučnej živočíšnej stravy narobila na obyvateľstve veľa škod. Dnes už aj vedci zistili, že bielkoviny možno získať aj z rastlinnej stravy : strukoviny, soja majú dosť lyzinu /využiteľného až na 68 %/a menej methioninu a cystinu, nerafinované obilné zrná obsahujú menej lyzinu a viacej methioninu a cystinu. Spolu obsahujú všetkych 11 esenciálnych aminokyselín, z ktorých si telo vytvorí svoje vlastné aminokyseliny.
Tiež vedci prišli na to, že pôvodné doporučované dávky boli prehnané a značne ich zredukovali. Zistili že nadmerné dávky spôsobujú mnohé civilizačné choroby, o.i. aj tvorbu cýst - predchodcov nádorov.

luckaaad

ja som mala cysty na valecnikoch, vlemi velke a vac.....a doktor mi predpisal hormonalnu antikoncepciu a pomohlo to.

aniz

marusa, neda sa s tym nic robit. je to vazna cysta ,mala by si ist na lapar..ak chces mat deti,,tam sa tvori vajicko a jeho zrenie,,ponahlaj s tou operciou

marusa

Ahojte, vcera mi gynekologicka zistila cystu na vajecniku tzv. corpus lutei, netusim, o co ide a trpnem, ze ma posle na laparoskopiu. Da sa s tym nieco robit (doplnky vyzivy, fytoterapia, zmena zivotneho stylu,...)? Za rady vopred dakujem.

borovica

Vyskúšaj homeopatikum je to na prírodnej báze Mastodynon kvapky, ktoré liečia myómy a cysty. Dostať kúpiť v lekárni.

RNG

Hoci maso ma pri traveni vela odpadov, ktore treba z tela odstranit( to sa tyka aj vajec, a mliecnych vyrobkov) neznamena, ze sa mame stat vegetarianmi.
Vegetariani nedostavaju plnohodnotne bielkoviny(tj take, co obsahuju vsetky potrebne aminokyseliny na tvorenie nasho vlastneho "telesneho masa") a pre to kompletne vylucenie zivocisnych bielkovin skodi.
Ale aj ja som za znacne obmedzenie, lebo ich mame privela.
....

Mechanizmus cistenia tela sa sklada z rozlozenia(enzymy) a odplavenia(voda).

Telo vytvara enzymi, ale historicky velmi dlhy cas dostavalo aj z vonku enzymi, zo surovych rastlin a ovoci hlavne.
Dnes ale dostava velmi malo zvonku, lebo enzymi znicime sterilizaciou(varenie, konzervovanie teplom) a velmi vela enzymov ludstvo "odslachtilo" zo zelenin a ovoci pre ich casto paliacu prichut(tj rozkladaju uz na jazyku, napr poznate to na surovom ananase, ale uz nie na pasterizovanej-konzervovanej zahriatim ananasovej stave)
Takze vysledok je, ze sa nam v tele hromadia nerozlozene materialy, hlavne rozne bielkovinne zhluky, ktore zamoruju telo a sposobuju zapalove procesy. Cast z nich sa snazi telo ocistit z tkaniva a roznych organov vytvorenim lokalnych(miestnych) odpadovych kosov(cysty, myomy, hrcky, tumory, acne)
Hoci obmedzenie dokonca vylucenie zivocisnych produktov vytvaranie tychto utvarov podstatne znizi, vytvaraju sa aj u vegetarianov.
Riesenie je teda v extra prijme a vyrobe cistiacich enzymov, polarnych rozpustidiel(potravinove doplnky, nie chemicke, prosim)a samozrejme vody.
...
Prijem extra enzymov je hlavne jedenim surovych potravin s vysokymi obsahmi enzymov alebo aspon dodanim enzymatickych vytazkov vo forme potravinovych doplnkov.
Vlastne telesne vytvaranie extra enzymov stimuluje hlavne prijem enzymotvorneho jodu, ci uz v potravinach obsahujucich vacsie mnozstva jodu(kelp, kombu, spirulina a ine morske) alebo transdermalne priamo z jodovej tinktury.
Myomy su specificka forma, znacne hormonalne zavisla. Pri nich pomaha zvysit hladinu progesteronu co je mozne branim "polotovarov na hormony" ako napr mexicky divoky yam(dioscorea villosa) alebo priamo branim prirodneho progesteronu, napr pohodlne transdermalne z progesteronoveho kremu(teda kremu co obsahuje prirodny progesteron, nie synteticke chemikalie napodobnujuce progesteron, ako gestagen a progestin)