Je to bulimia?

Príspevok v téme: Je to bulimia?
neista

neviem,ci som alebo niesom v tom.prosim pomozte mi..ked tu tak citam prispevky..o anorexii a bulimii..zneistela som..pretoze ja tiez po jedle chdi jedlo vyzvracat..ale nerobim to vzdy...tak mi povedzte ci potrebujem alebo nepotrebujem odbornika..a to vsetko sa deje asi mesiac..budem nejem vobec,bude jem ale uplne minimum,alebo sa najem a chodim vracat..ale ako hovorim..nechodim vracat po kazdom jedle..tak??

rockerka

AK ESTE NIESI ANOREKTICKA ALEBO BULIMICKA JE TO ZACIATOK! uVEDOM SI ZE TYM ZE NEBUDES JEST NIC NEVYRIESIS!Pokial naozaj potrebujes chudnut, porad sa s tym s rodicmi. Odporucam navstivit psychologa. RADA- jedz 5-6 krat denne v mensich porciach, a VSETKO. To znamena- zelenina, ovocie, celozrnne a mliecne vyrobky, chude maso, ryby a obcas aj daku tu sladkost.

zazie2112

Mamka Lenka, moja mamina to robila tak, ze zachovala aj diskretnost, ale v podstate ma neustale striehla. Pat jedal denne, pestra strava, minimalne sa piplanie v jedle. Co robila dobre, ze ma nikdy nenutila dojest vsetko, ked mi naberala, ako mi povedala aj psychologicka-radsej o lyzicu menej ako viac, aby sa nespustil kolotoc vycitiek.
Tri taniere je vela, to sa mi nezda, mala by dostat porciu a hotovo, nemala by vydzobavat pomimo. Casom to nebude take prisne, ale zo zaciatku je to lepsie. Doma je lepsie mat zo vsetkeho tak pomenej, nech ju to zbytocne nelaka, ja som velakrat mamu poprosila, ked som si odrezala z kolaca, nech zvysok schova u seba v spalni, lebo som bola kludnejsia.To je vsetko co ma momentalne napada, mozno si neskor spomeniem aj na ine.:)Drz sa!

mama lena

som mama
moja dcera ma asi podla vsetkeho bulimiu.
chodi k psychiatricke, berie lieky, chodi na terapiu, chce to zmenit. bojuje.
ako jej mozem pomoct ja?
moze mi niekto z vas povedat nejake prakticke rady?
napr. co mam mat v spajzi?
mam tam mat malo jedla?
ona chodi domov len na vikend, inak je v skole
mozem to teda ovplyvnovat len ciastocne...
mam jej nakladat na tanier ja?
mam sa jej spytat kde su tie musli co som vcera kupila a v spajzi uz nie su? alebo mam byt o tom ticho... a cakat kedy zacne?
mam pridat nejaky komentar k tomu, ked si po treti krat pridava na tanier obed?
Dodrziava cas ze je o siestej, musime koli tomu byt vzdy doma a potom ked vidim ze pojeda aj vecer, mam k tomu nieco povedat?
je nieco zmysluplne co mozem robit aby som bola napomocna?
prosim nie reci typu ze ju mam mat rada apod. lebo to nie je problem, moja dcera ma posttraumaticke problemy, za ktore ja nijako nemozem, ale ano, zlepsovat vztahy sa daju vzdy, prosim, ak to je mozne naozaj nieco prakticke, realizovatelne... vdaka
mama lena

robis najvacsiu chybu v zivote

ahoj, rada. som na icq tak vseliako, ale snad sa najdeme. tam si mozme vymenit aj email adresy, mozno to bude lepsie :) moje ICQ: 483-918-107

neista

rada si stebou budem pisat..mozeme cez icq trebars.....ale....nechcem tu zverejnovat cislo,ak mozes tak mi daj tvoje a ja si ta pridam ku kontaktom..hm??

robis najvacsiu chybu v zivote

ahoj neista. som rada ze si sa takto rozhodla, to je prvy, najtazsi a nadolezitejsi krok v PPP. prepac ze som bola na teba tvrda, ale zabija ma to ked . boli ma to lebo som bola taka ista a teraz po 7 rokoch casto nemam nadej ze raz z toho budem von. nie, mame to nemusis povedat, ked nemate blizky vztah tak ti to asi nepomoze. sice ani ja som nemala s mamou blizky vztah, teda vobec ziadny vztah, ale povedala som jej to aj tak, a ovela sme si preto blizsie a snazi sa ma povzbudit a chapat. ale ved uz sama zvazis ci naberies odvahu. ak si z BA, skus vyhladat omoct v svojpomocnej skupinke, stretavaju sa v BA kazdy tyzden, daj si vyhladavat v temach, je tu vela dievcat co tam chodi. ja este nie, ale chcem zacat. a este by bolo dobre kupit si nejaku knihu, mam doma 2, ak si z BA, mozme sa stretnut niekedy. kup si knihu v knihkupectve, velmi mi to pomohlo, kontrolovat samu seba a prijatu potravu. chce to disciplinu. spytaj sa v knihkupectve na knihu o bulimii, najlepsie tzv "workbook", nielen teoretizovanie, ale prax, kde si budes viest dennicek stravovania. tretia moznost je navstivit psychologa. je to uplne normalne a casto su to najblizsii ludia akych mame, vediavelmi pomoct lebo sa na tuto chorobu pozeraju z inej perspektivy ako my a vedia ponuknut novy a velmi napomocny nahlad na vec. bulimia, teda vracanie o jedle nie je telesny fyzicky problem. ma to koren VZDY niekde inde a to treba zistit kde. ponizovanie seba samej, tzv "kliatby nad sebou" "som skareda, nikto o mna nestoji, vsetky ostatne su chudsie..." porovnavanie s inymi, obvinovanie sa... u mna to malo korene v detstve, nemala som otca, chybal mi MUZ ktory by mi povedal ze som jeho pekne dievcatko, mama ma cely zivot obvinovala a kricala na mna tak som jej uverila ze som zla, skareda, nemozna, a nikto o mna nestoji. tak som sa rozhodla schudnut lebo som si myslela ze tak naberiem svoju stratenu sebahodnotu, no bohuzialto bol omyl ktoryy dodnes lutujem. patraj kde su korene v tebe = nemas rada seba, porovnasvas sa s inymi, mas nejake zranenie z detstva = otec, prip.zneuzivanie /u mna to bol pokus o znasilenenie.../... premyslaj, mozme si aj pisat maily ak chces, len daj email adresu alebo skype alebo ICQ ? utekam, zatial tolo strucne, budem na teba mysliet, uz vlastne par dni myslim...

neista

tak,..a viete co??tazko sa m toto pise,dokonca mam slzy.......ale..viem,pisala som aby ste mi povedali ci potrebujem pomoc,alebo nie..adpoved bola ano..aj ked sa mi to tazko pripusta...tak..kde mam hladat tu pomoc???len mi nevravte,ze sa mam zdoverit mame,a snou to spolocne vyhladame,prosim:(

robis najvacsiu chybu v zivote

nenazvala som ta svinou. citovala som Bibliu, je to tam napisane a je to vela pravda. ked si ludia nevazia rady, je to iba hrach na stenu hadzat. najprv prosim o pomoc o rady a podobne a potom nas tu vsetkych presviedcas ze si v poriadku a vies s tym prestat kedy sa ti zachce. ja by som ti velmi rada poradila aj sa s tebou porozpravala, ale ked vidim ako to prijimas, resp. neprijimas, tak nebudem stracat cas.