Je to bulimia?

Príspevok v téme: Je to bulimia?
neista

neviem,ci som alebo niesom v tom.prosim pomozte mi..ked tu tak citam prispevky..o anorexii a bulimii..zneistela som..pretoze ja tiez po jedle chdi jedlo vyzvracat..ale nerobim to vzdy...tak mi povedzte ci potrebujem alebo nepotrebujem odbornika..a to vsetko sa deje asi mesiac..budem nejem vobec,bude jem ale uplne minimum,alebo sa najem a chodim vracat..ale ako hovorim..nechodim vracat po kazdom jedle..tak??

lajka

neista, preco sa takto trapis a snazis sa pacit inym?? preco si radsej nevychutnas dobre jedlo?? Spomen si, ake je tvoje najoblubenejsie jedlo?? alebo co nim bolo?? vobec ti nechyba?? radsej mas tu hnusnu pachut v ustach zakazdym, ked vyvratis vsetko co je chutne?? chces sa utyrat k smrti?? ak chces schudnut, existuju ine moznosti, ako bulimia a anorexia, ved sa uvedom konecne... jedz ovocie, zeleninu, salaty, polievky, kuracie maso, jogurty... z toho nepriberies!! preco nejdete radsej s kamoskami niekde na bicykloch?? chodievaj viacej peso, daj si MP3 do usi, a vychutnaj si prechadzku!!! pises, ze chodis na tanecnu, tak tancuj viacej doma, zacni chodit na aerobik, dokelu, neista, spametaj sa, kym mas cas, budes sa citim ovela lepsie, len musis prestat s tou sprostou hladovkou, a nie ze ked budes chciet, ale HNED!!! vravis, ze to trva len mesiac, TAK MAS VYBORNU SANCU SA Z TOHO DOSTAT... cim viacej schudnes, tym viac ta to bude tesit, budes na seba viac a viac hrda, a budes chciet schutnut stale viac a viac, az sa z toho nedostanes, a nasladky byvaju aj tragicke, lebo tvoje telo uz nebude schopne prijat ziadnu potravu, UZ TO NEBUDE LEN PSYCHICKE, ALE AJ FYZICKE!!!... kvoli comu?? kvoli inym?? ZACNI SI VAZIT SAMU SEBA!!! a ak ti je zle, ked sa len trosku najes, znamena to, ze s tym uz sama nedokazes skoncit a vyhladaj odbornu pomoc!! dokaz sebe, ze vies sa z toho dostat.. zacni s mensimi porciami (na ranajky ovocie, alebo rozok, na obed trochu polievky, na veceru jogurt) a pomalicky pridavaj, kym to nebudu normlane porcie ktore su potrebne pre zdravy rast a vyzivu tvojho tela, ak to nedokazes sama, vyhladaj pomoc, a dobrym krokom bolo to, ze si sem napisala, lebo si si uvedomila, ze mozno nieco nie je vporiadku...jedna zemla nie je vela, to je certovsky malo... prestan si to konecne vsetko namyslat, a zmen to, kym mas sancu... vravim, schudnut sa da inak, nie hladovkou,bude to cim dalej, tym horsie, jaja a misha ti o tom mozu rozpravat, ale ty ich aj tak nebudes pocuvat... dievca, mas 15, krasny zivot prec sebou, tak sa konecne zamysli, ci ho chces takto premarnit.. zachvilku ti zacne vynechavat menzes, viem, ze nadtym este nerozmyslas, ale nechces mat vlastne dieta, mozes si uplne porusit cyklus?? zacni si vazit samu seba taku aka si, nauc sa jest, a vychutnavaj pohyb.. ak sa spametas teraz, budes mat ovela menej trapenia, ako o par rokov.. zivot mas len jeden, tak ho vychutnavaj naplno, a netrizni sa, prestan byt hrda na svoju hladovku, ako dokazes to dokazes zamaskovat, prestan byt odbornickou na kalorie, (ked vidis ako ini jedia, pocitas ze ake kvantum kalorii jedia?? a zaroven si rada, ze ty nie si taka slaba ako oni, ze sa dokazes v jedeni ovladat? ak ano, tak ta sklamem, ale ty si TA SLABA, ktora sa nevie ovladat) dievca, si psychicky chora, a otvor oci
uff, ludia, dufam, ze som vas neuspala, ospravedlnujem sa, ak som nieco napisala zle, toto je moj uhol pohladu, takto to vidim...
a este jedna vec, kazda zena moze byt atraktivna, aj ked ma viac kilov ako ostatne, staci ti tvoj usmev, spravanie sa, spontannost... a mnohi chlapi su radsej, ked ma zena plnsie tvary, ako vychudnutu kostricku, o taku nikto nestoji... drzim palce vsetkym mladym dievcatam, ktore maju tieto problemy, aby sa z toho dostali, hmmm, cakam pripomienky :-))

vrr

no neistota si v peknom srabe, toto som si aj ja hovorila na zaciatku, asi kazda, ze ot nic neni len chvilku je to fajn, ved uvidis moja o pol roka, o rok, o dva, ked sa nezacnes liecit. ja som chodila na toto forum tiez este v stadiu ked sommala pocit asi ako ty ze no ved to bude este ok a podobne, a odvtedy som tu ani nebola lebo mi to vlastne nijak nepomohlo, a skusila som par navstev psychiatricky ale pekne som sa na to aj vykaslala, a vies ako ma teraz boli srdce? posledne dni ma velmi boli, fyzicky, a pri kazodm zvracani ma velmi boli, n ie pichava bolest ale tupa a trva, vies? tak prestan kym nezajdes az ku mne:)

jaja

jasnee,nech si vravia co chcu...mnohi lekari si totiz myslia,ze vedia vyliecit vsetko...ale je rozdiel rozpravat o svojich problemoch zubarke a rozdiel psychiatricke...aspon to je moj nazor=DA aky serial ides pozriet?idem aj ja teraz uz...von nachvilku.a to rizikove...veru vedia,ze preco je ten nazov..=DD

misha

Jaji, presne tak. On proste nevidí, že za tou PPP ešte niečo je, myslí si, že je to len rozmar... ale nechcela som to vysvetlovať, fakt bol nervózny, nestíhal.

jaja

to bol detsky lekar prosim pekne...ale to je naozaj uz minulost,teraz zijem uplne iny,novy zivot=Dpapaaa DRZZZ SAA,som s tebou

misha

Jaji, a to si bola u akého lekára? Ježiši. A podrobnosti preberieme radšej mailíkom, ju?:-) Jaji, idem teraz off, idem si pozrieť seriál:-) Zatiaľ pááááá.