Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

WSDFGRFGHJ

ahoj cervenanie4r,ale to ze sa cervename neznamena ze nemame nic v hlave,prave naopak su to velmi inteligentny a emocionalny ludia,viem ze si to myslela vseobecne,ze si si musela dokazat ze na nieco mas a ze niesi ziadna tupka,ano je to o sebavedomi,preto si myslim ze na tom musime pracovat vsetci co sa cervename,nieco co nam zdvihne sebavedomie,napriklad nejaky sport v ktorom budem dobra alebo skola..alebo len byt mila a pomahat ludom co sa trapia tymto problemom,ja som tak zacala,spoznala som tu niekolko ludi a piseme si spolu a ja sa im snazim pomoct a zaroven,pomaham sama sebe...

cervenanie4r

Zmenila som kolektív, prehodnotila som svoj postoj k životu... A hlavne som si uvedomila že ľudom ktorým som bola akurát tak na smiech musím dokázať, že niečo dokážem! A preto rozhodnutie ísť študovať na VS bolo to najlepšie čo som mohla urobiť...každá urobená skúška ma naplna sebavedomím že niečo v tej hlave predsa len mám ;-)

lastpast

neviem aku myslis, ale moja kamoska pouzivala ruboril, tusim tak nejako. ja som na nej nejake vysledky velmi nebadala.

WSDFGRFGHJ

ahojte pisem tu uz po trety krat a nikto mi nedokaze pomoct? ako sa vola ta masticka proti cervenaniu? dakujem

WSDFGRFGHJ

ahoj cervenanie4r...ako si to zvadla ze to prestalo? este raz prosim o radu neviete niekto ako sa vola ta masticka proti cervenaniu? dakujem

červenanie4r

presne viem,ako vám je. Prežívala som to 4 celé roky na strednej. Boli to pre mna muky. Doslova. Káždučký jeden den som vstávala s pocitom ako ma zasa dnes všetci vysmejú.Nikto ma nechápal . NIKTO! Dnes končím prvý rok VS sme úžasná partia... Škola mi ide, a tí čo sa mi smiali sú mi ukradnutí. Nezaujímajú ma žiadne stretávky zo SS, nič čo súvisí s tými rokmi ... Mám priateľa ktorého veľmi lúbim,kopec úžasných kamarátov,spolužiakov z celého Slovenska a nič mi nechýba. A hoci nemusím ani dnes tie všelijaké prezentácie a pod. neberiem to tak tragicky. Jednoducho spravím to ako najlepšie viem a bodka.
Strašne vám držím palce!!!!