Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

fobicka

alexis, ano bohuzial aj ja mam problem s trasenim hlavy v stresovej situiacii..je to to najneprijemnejsie zo vsetkych vonkajsich priznakov...aspon pre mna.ked budem mat viac casu pozriem si ten link co si poslala..
george vies nie cele Slovensko je nasackovane v BA.

george78

Ako terapiu by som doporucil navstevu Mokrohajskej v BA,je to skola pre telesne postihnutych,da sa tam nacerpat kopa pozitivnej energie.co vy na to?

george78

Zdravim vsetkych a prajem prijemny vecer.slavka:suhlasim.chapem ze niekto je introvert,iny zasa nie.ale to neznamena ze ma este sf,suhlasim ze volaco musi byt spustacim mechanizmom.zdanlivo male krivdy z dectva mozu byt jednym s tych... zial

slavka_

Vy ani netušíte, že tuto socialnu fobiu mozete mať aj z ludí okolo vás. Stačí ak ste v detstve boli živší, výrečnejší a na to vas decka v škole alebo aj dospelý človek nepekne upozorní, skritizuje a až sa uzavrie človek do seba. A nepohne s nim nikto. A navyše ak mate nejaky problem na pohlad viditelný, napr odstavajuce uši, alebo menšiu postavu a toto vam v živote parkrát niekto pripomenie tak hotova katastrofa v psychyke.
Takže s touto diagnozou sa človek nenarodí, tu im spôsobia iný.
"Tí dokonalý".

alexis ____

fobicka: to vazne sa stava aj tebe to s hlavou na skuskach? Fuuha tak to si prva co pocujem, teda okrem mna :) neze by som sa tomu tesila, ale aspon viem, ze ten problem s tou hlavou hlupou nemam sama